Школи відкриються за умови безпечної ситуації

Заняття в українських школах планується розпочати переважно в офлайн-режимі

Школи відкриються за умови безпечної ситуації

Заняття в українських школах планується розпочати 1 вересня переважно в офлайн-режимі за умови безпечної ситуації в регіоні.

Про це під час брифінгу повідомив заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко.

За його словами, для підготовки роботи шкіл у звичайному режимі наразі проводяться відповідні заходи з посилення безпеки.

Зокрема, відбувається обов’язкова перевірка закладів освіти та прилеглих до них територій на наявність вибухонебезпечних предметів.

Також перевіряється готовність систем оповіщення. Особливу увагу приділено доступності оповіщення для дітей з порушеннями зору та слуху.

До початку навчального року в кожному закладі освіти мають бути визначені та позначені шляхи евакуації,  у кожного закладу освіти має бути відповідно обладнане укриття для всіх учасників освітнього процесу.

Окрім того, у школах створюються запаси води та медикаментів,  проводяться тренування щодо дій у разі оголошення сигналу повітряної тривоги.

Освіта.ua
24.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Емігрант
Зрозумійте друзі наступне. Довго перебувати в укриттях, учням та вчителям прийдеться тільки за двох умов. Перша - тотальне бомбардування. Друга - застосування ядерної зброї. Причому для другого випадку герметичність укриття має дуже велике значення. Не обов’язково підвал. Може буди будь-яка герметично захищена споруда. Тепер давайте вияснимо що бажано щоб було в укритті. Керосинові лампи, запаси керосину, сірники, запальнички, свічки, матраци, декілька покривал, вода, медикаменти, ящик горілки (це дорогі не смішно) при радіаційному враженні навколишнього середовища горілка - перший антисептик. З продуктів, 2,3 мішки білої муки, 2,3 мішки кукурудзяної муки, крупи довгого зберігання - ячмінна, перлова, 10-15 л. олії. Каструлі для приготування їжі, консерви і решта по необхідності. Два газові балони та газова плита. Якщо це буде зима, то балонів треба точно більше. Окрім того газові обігрівачі, ну хоч 2. Якщо самі облаштовуйте сховище, облаштуйте там хоч 20 розеток. Далі буде.
Емігрант
Для розеток закупіть трійники. Вся електромережа укриття бажано щоб регулювалася окремим автоматом. Якщо проводите Інтернет поставте якісний роутер. Досвід показує, що якраз Інтернет відволікає учнів від різних подій. На випадок тотальної повітряної тривоги про електрику інколи можна і забути. Але так не завжди. Окрім того на випадок підвищення радіаційного фону, електрика може і бути. Тут ще багато можна перераховувати. Але зрозумійте ще таке. Якщо ви тепер добре облаштуйте укриття. Далі треба буде тільки підтримувати там порядок. Тому все таки треба віднестися до цього серйозно. Хто має звідки або має спонсорів. Придбайте міні-електростанцію. Передбачте можливість підключення такої станції до електросистеми укриття. Доречі так роблять у великих містах. Якщо добре подумати, то генератор, електроплита і електрообігрівачі - це набагато краще ніж газові балони. Розумійте балон може бути тією самою бомбою. А якщо їх 3. Їх бажано зберігати в окремій кімнаті.
Емігрант
Після перебування у підвалах Києва, Житомира ще багато можна дати рекомендацій. Але щоб ви знали. Дітям потрібні матраци і покривала. Або ще такий варіант. Деревянна підлога і декілька коврів один верх одного. Діти не зможуть сидячи довго перебувати.
аватар
Емігрант, а ДЕ БРАТИ КОШТИ для обладнання так я Ви прописуєте. і де це все розмістити у бомбосховищі площою 70 квадратних метрів і ще й розмістити 150 учнів і вчителів. У школах Бомбосховища не такі як у "ХУ!ЛА".
Коментувати
директор, Франківськ
Зібрали з батьків гроші, розділили між людьми обов’язки - медсестра за медикаменти, тонометр, глюкометр, вчителі праці, фізики, інформатики за світло, телефон, Інтернет, технічні робітники за стільці, декілька парт, побілка . І по трохи відновлюємо бомбосховище. Ми його відновимо про це мови не може бути. Але сама думка про очне навчання, наводить на усіх страх. Наприклад перерва. Починається тривога. Сирену ми теж закупили. Ви думаєте учні з стадіону чи гастроному будуть бігти в укриття? Не побіжуть. А директор і класний керівник за них несе відповідальність. Яке взагалі може бути очне навчання в умовах війни? Змішане, по невеличкій кількість учнів, ще йшло куди не йшло. Якщо раптом щось таки станеться з електрикою чи інтернетом ми цей варіант розглядали. А 530 учнів одночасно, ну це дуже екстремально. У нас бомбосховище розраховане на 700 людей. Коридор напівпідвалу ще 500. Умови є. Але умови і реальність - коли у підвалі 500 учнів усі панікують. Це різні речі.
колега з Черкащини
Для директор, Франківськ: У нас в державі питання діабету серед дітей не дуже прийнято піднімати, але цього року не так як було раніше. Буде дуже добре якщо до початку навчального року, десь він починається 1 вересня, а десь 15 серпня, усі учні пройшли перевірку на цукор у крові. Десь це зроблять у лікарнях, а якщо не має можливості у лікарні, то все можна зробити безпосередньо у закладах освіти. Щоправда батькам доведеться придбати все необхідне. Але це треба зробити. Хтось можливо є на інсуліні. Хтось можливо потребує цукрознижувальних препаратів. У школі про це мають знати. Не дай Боже у дитини трапиться гіпоглікимія , гіперглікимія, чи кома директор з медсестрою буде нести велику відповідальність.
Коментувати
Геннадій
Там що з глузду з’їхали. Яке очне навчання під час сирен та вибухів? Ви хочете щоб діти бігали туди сюди в укриття відірвані від рідних? Це страшна психічна травма, особливо молодшим. Де зараз в Україні безпечно? Щодня ракети над головами летять.
Андрій
Все це на папері перевіряється, створюється і забезпечується. Малюють те чого немає. Петиція https://petition.president.gov.ua/petition/145004?fbclid=IwAR0oSqTsWiEPY6VYazdbdEmS9WFY9Azfc47fprQttsqve9nHZyN35pgTmDY
Виктория Владимирова
Петиція "Заборонити очне навчання у всіх навчальних закладах до закінчення воєнного стану і військових дій" https://petition.president.gov.ua/petition/145004