Чверть українських шкіл мають укриття, – Шкарлет

Майже чверть усіх шкіл України мають укриття, які можна використовувати у разі небезпеки

Чверть українських шкіл мають укриття, – Шкарлет

Майже чверть усіх українських шкіл мають укриття, які можна використовувати у разі небезпеки.

Про це повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в ефірі телемарафону.

За його словами, хоча всі вже стомились від онлайну, на першому місці має бути безпека.

«Наразі у 25% шкіл є вже підтверджені укриття, але при цьому ми досить плідно працюємо з Державною службою з надзвичайних ситуацій, як до цього ми працювали з Держпродспоживслужбою. Коли кожна школа була піддана аналізу, у кожній школі ми маємо чітко оцінити, наскільки рівень безпеки, наявність укриттів, маршрути до укриттів, час евакуації на випадок повітряної тривоги відповідає тим нормам, які прописані в безпековому стандарті», – наголосив міністр.

Також він зауважив, що навчання офлайн буде можливим не скрізь.

«Про навчання офлайн, особливо в прифронтовій зоні, взагалі не може бути й мови», – підкреслив Шкарлет.

Освіта.ua
20.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Які укриття, не треба брехати. Всі хто сидять у МОН взагалі у школі хоч раз були???? Як ви взагалі уявляєте навчальний процес, бігати по підвалах які не пристосовані як укриття з дітьми.
Вчитель
Схаменіться, яке офлайн?! Війна. Летить в усі боки. Тривоги, сирени. Тим озвірілим фашистам все одно, куди бити. На карті, зі спутника всі школи видно. Лупи, не ппромажеш!!!! Невже вам дітей не жаль???? Їм ще жити, Україну будувати, а ви їх так безжально на ризики підставляєте. Я своїх дітей не відпущу. А у вас діти є?!!!!
Андрій
Існує петиція про заборону офлайн навчання під час воєнного стану https://petition.president.gov.ua/petition/145004?fbclid=IwAR0oSqTsWiEPY6VYazdbdEmS9WFY9Azfc47fprQttsqve9nHZyN35pgTmDY
Олеся
Про які укриття йде мова? В нашій державі немає жодного укриття, яке б відповідало всім вимогам. А на випадок сирени, коли діти будуть йти до школи, тоді в яке укриття бігти.? І взагалі, дуже часто спочатку потрапляння ракети, а потім повітряна тривога. Коли ковід був, то і мови не було про офлайн навчання, а коли ракети летять, то будь ласка.
Геній
Уявіть ситуацію! Сирена! Починається масова хода по школі в пошуках "укриття". Хтось забувся одягнути маску, хтось біжить не по своїй вказівній лінії та не зберігає дистанцію 1,5 м. Сидять і дбають, думають, щоб ще придумати!
Юлія
А де ви бачили в Україні при фронтові міста??? Летить усюди, сьогодні 7.45 сирена, а якщо це вересень, як піти до школи? А коли посеред навчання сирена, як швидко дістатися безпечного місця, якщо у підвалах звичайні двері за шириною, діти і працівники не зможуть вчасно сховатися. От навіщо ви це робите? Я своїх дітей до школи не відправлю, бо розумію всі можливі наслідки. Не приведи Господи, щось трапиться, то ви кого будете звинувачувати,директора чи расію? Навіщо взагалі було створено онлайн навчання??? Вибачте, але Ви там мабуть БОЖЕВІЛЬНІ...
Галина
Для Юлія: відкрийте будь-ласка тлумачний словник, і прочитайте значення слова "прифронтовий". "Летить" і "поряд ведуться бойові дії" - то різні речі.
ujcnm
Харків - прифронтове місто. Чи для вас Харкова не існує?
Коментувати
Лана
Коли в країні війна - про офлайн навчання не може бути мови взагалі!!! Ніде! Ні в прифронтових зонах, ні не в прифронтових! На жаль, безпечного місця для дітей і студентів зараз немає. Зрозумійте і відкиньте цю ідею! До перемоги - тільки онлайн! Хотіла створити відповідну петицію до Президента, але розумію, що в нього зараз є значно важливіші справи. Сподіваюся на те, що в МОН залишилася хоч крапля здорового глузду. Тут трохи важко зрозуміти: у час війни, хтось ганяється за ’’галочками’’, чи якимись регаліями? Схаменіться! Відкладіть амбіції до закінчення війни! Не робіть із навчальних закладів мішеней! Не допустіть трагедій із тисячами невинних жертв, бо у ворога немає нічого святого - він безжальний! Не грайтеся життями наших дітей!!!
Олександр
Про які укриття ви говорите??? Про ті підвали,де зберігають овочі для їдальні??? Де немає ні вентиляції, ні освітлення, ні вказаної у документах висоти приміщення,ні туалетів, нічого немає з вимог,є лише повно щурів і цвилі. Туди дорослому страшно просто зайти туди,не сидіти там певний час,поки тривога , а що вже дитині казати. Таке враження,що ви на іншій планеті живете. Скажіть, хто має перевіряти ,чи є бомбосховище у школі ,чи воно відповідає усім вимогам,чи придатне для користування ? Представники МОНУ приїдуть у кожнісіньку школу особисто,особливо в сільську,чи знову повірять на слово тому,що їм пообіцяють ,що намалюють на папері? Хто дасть гарантії,що дітей не присипить у так званому бомбосховищі – погребі при бомбардуванні,що воно не складеться,як картковий будиночок і не стане для всіх могилою? А про те,що школи,де перебуватимуть учні,стануть мішенню для ворогів номер 1, бо в першу чергу обстрілюють саме ті місця,де є діти,що діти можуть стати заручниками,про це хтось подумав??? Що дорогою дитину не застане приліт ракети чи бомби??? Тому ніякого навчання офлайн,поки не закінчиться війна,поки останній ворог, диверсант,терорист,зрадник не буде знищений або не покине нашу країну,нашу землю!!! Подумайте насамперед про життя наших дітей, а навчання можна і дистанційно продовжити . Хто хоче навчатися,той буде це робити і онлайн. Переможемо,тоді ходитимемо до школи!
Катерина
Та одиниці мають належні укриття. Одиниці. Що ви верзете? Кому воно потрібно - оте ваше офілацн навчання у війну. А університети? Студентів не шкода? Там зовсім усе занедбане. Навіть подавали. Це жахіття якесь, нав’язувати очне навчання під час війни
Мати
Це просто якесь божевілля ! Уявіть собі, серед уроків риве сирена - вчителі хапають дітей, біжать у підвали - діти перелякані, одні плачуть, у інших істерика. хтось проситься до мами, хтось хоче в туалет, комусь треба лікар. А мами, знаючи про це , бігають навкруги підвалів і намагаються забрати свою дитину додому. І не факт ,що сирени сьогодні вже не буде. А завтра знову в школу !!!
Ттт
До 01.09. 100% шкіл будуть мати укриття на папері. А як у тих підвалах будуть перебувати сотні дітей ніхто не задумується.