У МОН працюють над переглядом програми із зарубіжної літератури

Створено робочу групу для оцінки необхідності наявності у програмі творів російських авторів

У МОН працюють над переглядом програми із зарубіжної літератури

У Міністерстві освіти створили робочу групу, яка перегляне зміст програми курсу «Зарубіжна література» на доцільність присутності в курсі творів російських авторів.

Про це повідомив міністр освіти Сергій Шкарлет в ефірі національного телемарафону.

За його словами, внаслідок розв’язання росією війни російський наратив, наратив приналежності до чогось російського викликає в українців внутрішнє обурення та агресію.

«Це пов'язано з тим, що дуже багато людей загинули, завдано багато руйнувань, зруйновані людські долі, майже кожного українця торкнулася війна», – пояснив Сергій Шкарлет.

Водночас міністр зазначив, що до процесу вилучення творів необхідно підходити вибірково, тому робоча група має чітко оцінити необхідність присутності творів російських авторів у курсі.

«Дуже глибоко переглянемо всі твори, які до цього часу були рекомендовані в курсі «Зарубіжна література» і дуже критично поставимося до змісту цього предмета», – підкреслив Сергій Шкарлет.

Освіта.ua
14.04.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергей Лимонов
Господи! Твоя воля! Коли вже ми нарешті позбавимося комплексу меншовартості і совкового комплексу "молодшої сестри росії"! Дехто, навіть зараз з вчителів ,бідкається "як же проживемо без пушкіна-достоєвського- некрасова"! А як же Ілон Маск і Америка досягли такого рівня життя,що планують польоти на Місяць і Марс - не підозрюючи навіть про існування "онєгіна" і "злочин і кара"? Чи вам ще замало дитячих смертей і каліцтв чи зруйнованих вщент міст і сел!!!
Марія
Я вважаю, що рішення Міністерства освіти є слушним. Тимчасом як росіяни створили образ "зайвої людини", в українців виникли серйозні проблеми з інтелектуальною літературою, бо Валер’ян Підмогильний став жертвою репресій, через що його розстріляли, коли йому було 37 років; а Домонтовича вилучили з літературного процесу через імовірну співпрацю з КДБ. Росіяни руйнували нашу літературу, а ми маємо вчити приблизно десятьох їхніх письменників? Це через них у моїй зраненій душі з підліткового віку живе біль через те, що література моєї країни не така, як французька, англійська, італійська, німецька чи американська! І мені не треба, щоб сучасні письменники тепер "реабілітували" українську літературу своїми творами з матюками! Образ романтично-реалістичного "байронічного героя" в нашій літературі вже, напевно, ніхто не розвине, хоч би я сильно я цього хотіла.
Вчитель зарубіжної літ-ри
Якщо предмет називається зарубіжна література, то там і повинні бути кращі твори зарубіжних авторів. Пушкіна, який вчить кохати і милуватися природою, Чехова, який вчить боротися з корупцією та підлабузництвом, Достоєвського, який краще за всіх знає людську душу. Якби ці письменники знали, що їхні потомки ось таке зроблять, то вони тікали б Росії світ за очі і голосно б кричали, що їм соромно бути російськими письменниками. Не треба грішне з праведним плутати. Зо заборонене завжди цікаве. І вчителі, і батьки все одно проговоряться і про Пушкіна, і про Лермонтова, і про Чехова. До речі, багато російських письменників подорожували Україною з різних причин і були у захваті від нашої мальовничої природи,від наших людей. Викидати твори цих письменників з програми можуть неуки-міністри, які і літери з цих творів не прочитали.
Лариса
Тоді, шановні, треба із біології прибрати російських вченіх Сєченова (фізіологія нервової системи), Івана Павлова (умовний рефлекс "Собака Павлова, С.Боткіна (дослідження вірусного гепатиту), Миколу Перогова - один із засновниківхірургічної анатомії і військово-польової хуірургії,які зазначені у підручниках. Цей список можна продовжувати. А якже хімія без Менделєєва, а Закон збереження маси речовини без М.Ломоносова?
Марія
Не можна знецінювати українську літературу, це наш національний інтерес. На жаль, у новій українській школі предмет українська література введено до інтегрованого курсу, тобто вивчається разом із зарубіжною літературою. Учителі української мови та літератури неодноразово звертали увагу на те, що такий синтез літератур є недоречним. Обов’язкове вивчення української мови і української літератури, складання ЗНО і з української мови, і з української літератури є обов’язковим, бо це важливі національні аспекти. Це аспекти стійкості незалежності України.
Вчитель
Пропоную внести зміни до програми з всесвітньої історії. Вилучіть теми, пов’язані з московією
антибот
Для Вчитель: може, навпаки, було б корисно знати історичне підгрунтя - як вони докотилися до життя такого?
Коментувати
Alexander Kharchenko
Підписуйте петицію і розповсюджуйте в групах! https://petition.kmu.gov.ua/kmu/Petition/View/4128
Сергей Лимонов
На х.. кацапську літературу! І винні в таких настроях не міфологічні бандеревці- а шизоїд путін! Перетворити аморфну вату Сходу та Півдня на націоналістів всього за пару тижнів - зумів лише хуйло! I ще , особисто для мене вбито навік ним же і колишнє свято 9 травня! все!
Слава Україні!
Так, доцільне зауваження: кацапам байдуже на те, що боїться в Україні - нам байдуже на них та все, що пов’язано з ними. Літературу дружніх країн, що допомагають нам у скруті, куди приємніше буде вивчати.
Роман
Для Слава Україні!: Давайте поглянемо з іншого боку. Війна колись закінчиться. Закінчиться нашою перемогою, ми в це віримо. Але ми не можемо ніяк переселитися від рф. І рф не можемо відправити на Марс чи на Венеру. У нас залишиться спільний кордон як би нам чи їм не хотілося інакше. Тому нам конче необхідно знати такого непевного сусіда, розуміти його психологію, його способи і методи впливу на нас і розуміти як ми можемо реагувати, відповідати на такі спроби впливу, щоб не повторити трагічні події 2014-2022. І література - це одне із джерел таких знань. Звичайно, тут виникне багато питань до методики, до вибору творів. Звичайно, категорично не можна продовжувати вивчення російської літератури в "радянському" ключі "старшого брата". Можливо, варто вивчати в перекладі українською (уявляю, як на рф будуть тупотіти ногами - "как пасмєлі, кащунства" ;) ), як і літературу багатьох інших народів. Але зовсім викинути і забути, відгородитися залізною стіною - мені це здається недоцільно.
Коментувати