У вівторок ВР розгляне закон про звільнення випускників від ДПА

Питання звільнення випускників від проходження шкільних іспитів розглянуть 13 квітня

У вівторок ВР розгляне закон про звільнення випускників від ДПА

Верховна Рада розгляне питання звільнення випускників від проходження обов'язкової державної підсумкової атестації у вівторок 13 квітня.

Відповідний законопроєкт буде розглянутий депутатами під час позачергового пленарного засідання парламенту, розпорядження про проведення якого підписано головою Верховної Ради Дмитром Разумковим.

У разі реалізації рішення учні та студенти, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, можуть відмовитися від складання ДПА у формі зовнішнього оцінювання.

Метою ухваленого рішення є мінімізація ризиків захворювання на коронавірусну хворобу під час проведення загальнонаціонального тестування.

Водночас для абітурієнтів, які планують вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено в установлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО 2021

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
12.04.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Маша
Я в цьому році буду вступати у виш. Для цього складаю іспит з 3 предметів (для сертифіката) А історія України для оцінки ДПА (просто в атестат) У мене питання чи можу я не іти на іспит з історії України? Підкажіть буду дуже вдячна
Якось так
Для Маша: можна не йти. Саме про це цей Закон.
Коментувати
Якось так
Щойно Верховна Рада України проголосував за звільнення випускників від ДПА (за-295 народних депутатів).Чекаємо на підписання та офіційне опублікування цього Закону.
Якось так
уточнення за 298 народних депутатів України.
Коментувати
Володимир
В мене є питання до влади. Звідки директори минулого року знали, що цього року не буде ДПА? Звідки директори цього року знають що на наступний рік так само відмінять ДПА? Повірте ось це дійсно реторичне питання. І яку гру веде влада. Якщо ДПА треба спрощуємо завдання і відправляємо учнів на ДПА. Якщо ні. Значить ДПА геть і на завжди. На наступний рік теж буде карантин, вакцина вічної дії не має. І що тоді?
Якось так
Для Володимир: Навіть народні депутати достеменно не знали, як складеться голосування за відповідний законопроект, за годину до цього голосування. Дуже часто в парламенті щось може піти не так. Що там казати про директорів шкіл. Проте результати такого голосування все ж можна було ПЕРЕДБАЧИТИ (але не знати рік тому) зважаючи на динаміку епідемічного стану та низку парламентських процесів. Але для не всім дано. Ось, наприклад, для методиста Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти вчорашнє голосування стало одкровенням https://osvita.ua/blogs/82226/
Коментувати
педколектив
Медалі це дохід і нікуди ви від цього не дінетеся. Документ, який приймуть надрукований 2 чи 4 лютого. Висновок, як невідкладний. Тому все тільки починається. Може з однієї сторони на це треба закривати очі. Але від тепер обдарована дитина медалі ніколи не буде бачити. І це не справедливо. Знайте кого записують у медалісти в 10 класі. Синків депутатів і різного рангу чиновників, а ще підприємців. У свою чергу тих хто дійсно заслуговує на відзнаку ще у 1 семестрі 10 класу давно зрізали і показали де їм місце. Якщо саме цю реформу освіти ви хотіли. Значить не того хотіли.
Олександр
Для педколектив: допускаю, що така проблема існує. Проте переконаний, що для її вирішення зовсім немає потреби чотири рази ганяти по всій понад 360 тисяч випускників. З яких понад 90-95% ніколи не претендували на медалі.
Коментувати
Ірина
ДПА повинно бути скасовано взагалі, дітям достатньо підсумкових контрольних, а для вступу у ВУЗ ЗНО необхідно складати.
Emma Emiliya
Я вважаю,що скасування ДПА для цьогорічних одинадцятикласників є доцільно,адже я впевнена:половина абітурієнтів погано знають математику і навіть не пройдуть поріг.На карантині навчання не є навчанням.До того ж,це дуже великий стрес для цьогорічних випускників.
Darya Mikho
Я считаю что не целесообразно проводить в этом году ДПА для 11 классов. В прошлом году его отменили для школьников и студентов из-за пандемии, хотя они переживали только первую волну (!), а мы уже третью. Невозможно учиться и готовиться в таких условиях, мы грубо говоря сидим на карантине уже полтора года. Это полный бред, а не учеба. Спросите любого преподавателя в любом учебном заведении.
педколектив
Для Darya Mikho: А медалі за валюту продавати "целесообразно". Нам від тепер вказують кому з 10 класників ставити 10, а кому 9. Це по вашому "целесообразно".
Коментувати
Київська школа
Парламент у цю гру ще минулого року затягнула Мандзій. Мовляв ви хоч всі позаражайтеся, а МОН не може підписати Наказ про звільнення випускників від ДПА в умовах надзвичайної ситуації. Це нібито виключні повноваження ВРУ.
ВР нех*** делать?
Верховной зраде больше нечем заняться? Уже подняли экономику? Создали рабочие места? Привели в Европу европейскими зарплатами,пенсиями,социальной защитой? Пусть хоть в образование не лезут! Для этого есть работники МОН,тоже с многотысячными зарплатами,пусть работают.
Ната
Медалі вже давно нічого не значать. Жодних пильг при вступі. Скільки можна писати на цю тему. Цікаво, яка людина буде комусь платити гроші за звичайний "сувенир"?
Галина
Для Ната: справа не в сувенірі. питання в середньому балові атестату. В не самих популярних вишах він і досі має вагу 0,1
Zz
Для Галина: В шевченка враховують середній бал,в могилянці враховують.
Коментувати
Іван
Знову кількість медалістів неймовірно зросте! Дайош всім по медалі! Пора дозволити їх видавати по дві!
)))
Для Іван: медалі нічого не дають у житті, повірте! Ні у навчанні, ні у роботі, ні у сімейному житті! Хоч на лоба прибити ту медаль). Це просто для самоствердження.
Директор
Для Іван: ДПА має на меті встановити рівень знань і виявити прогалини. Воно точно не для того, щоб завадити медалістів. Гірше те, що по його завершенні ніяких висновків не зробиш. Більшість учнів його ігнорять- бо для них ніяких наслідків. І виходить, що ДПА- це батіг для вчителів і для медалістів. Треба при вступі не враховувати бал свідоцтва!!! Бо можна бути медалістом з усіма десятками, а можна купити свідоцтво з трьома ’’дев’яткама’’, а все інше-12 балів або і всі ’’дванадцятки’’.
Коментувати
батьки
Учні нашої школи від вересня місяця ходять на консультації. Ми не за ДПА, але усі хто пишуть про пропущені місяці навчання дуже лукавлять. Іншим так само ніхто не боронив готуватися. Треба було тільки хотіти.
Дед Мозай
Я начинаю понимать некоторых наших соседей. Власть которая за палку колбасы продает интересы и разрушает все что было раньше нажито, это извините не власть. А уличные щенки. Вот вы говорите, что заграница вас не хочет слушать. Очнитесь! Они умеют слушать тих кто на первое место ставит интересы государства, а не тех кто платит. Транспорт ездит. Подготовка по школах идет. Ученики настроены. В чем проблема? Если в учеников не совсем высокие знания, так упростите задания! Или взять да все отменить, это установка которую надо выполнить? Мне казалось, что мы хозяева в своем государстве.
Окуняра
Для Дед Мозай: Напомню вам,что дети почти второй год учились на дистанционном обучении,да,оно в последнее время более менее настроенно,но всё же,теперешние 11-классники пропустили конец 10 класса и весь почти что 11,так что отмена обязательного ДПА в форме Зно,даст возможность детям не желающим поступать в этом году в вуз спокойно окончить год в связи со сложившейся ситуацией и убрать всевозможные риски проведения зно,часть студентов не придёт и не будет такой заболеваемости
Коментувати
Костян
Скажите,результаты ЗНО придут в шкоу,если отменят ДПА или будут только в личных кабинетах?
Якось так
Для Костян: Результати ЗНО, які Ви обрали, як ДПА прийдуть за 12 бальною шкалою прийдуть. Результати ЗНО (можливо не зі всіх предметів) за 200 бальною шкалою, якщо Ви будете вступати до вишу, будуть знати всі охочі (і водночас допитливі), хто знає Ваше прізвище. Тобто і Ваші вчителі. Але це буде вже після того, як Ви отримаєте шкільне Свідоцтво.
Коментувати
м. Львів
Ще трохи і феєрверки можна буде запалювати. ДПА відмінять - це очевидно. Так з самого початку було задумано. Влада побачила, що медалі - це прибуток от і давай все підлаштовувати під свої маріонеточні інтереси. Тільки не треба давити на жалість, мов криза, не до кінця виправдана дистанційка і т.п. Ми бачимо, що криза. Але нейтральне рішення є. Якщо учень хоче медалі він йде на ДПА. Інакше свідоцтво без різних відзнак. І це гарне рішення. А що цікаво зРада скаже іншим випускникам? Знайте ось ці випускники у Mайнкрафт замість уроків шпілили і тому їм так. А ви не такі. Вам треба йти по повній ДПА здавати. Чи як? А може продаж медалів і приниження інших учнів стане нормою? Бо що тоді від ЗНО. Він багатий йому медаль, а ти недоробок, тому обійдешся і будеш радіти якщо добре здаш ЗНО. Хто влада Петросяних ми вже побачили. Далі що? Новий майдан, чи далі терпіти щоб вони нас за ніщо мали? Дайте хтось відповідь!
Якось так
Для м. Львів: я лиш про медалі і ЗНО. Медаль звичайно купити можна (але справа це не така проста, як багатьом здається), точніше балів 2-3 з пари предметів. Ну не витягнуть за гроші "шістірочника" на медаль. Та й інвестувати в оцінки потрібно, як мінімум за два роки до випуску. І це без гарантії того, що ДПА скасують і тоді підтверджувати її не буде потреби. Але припустимо, купили тобі батьки медаль, а ЗНО ти нормально не здав. Куди ти ту медаль засунеш? А трудяжка з бідними чи розумними (бо медаль давно нічого не дає) батьками нормально здасть ЗНО і вступить на бюджет. Ну і хто після цього "недоробок"? Питання як на мене риторичне.
Коментувати
таки продалися
Висновок один. Продалися. ДПА чи не ДПА. Гроші за медалі комусь у кишеню пішли. Точно пішли. Ресторани можна, нічні клуби можна, кабаки можна, а на ДПА відразу чума зловить. Ви самі себе послухайте? Влада сама до себе підірвала довіру. І це очевидно.
Марина
Для таки продалися: А какой смысл от тех медалей, за которые гроши пошли в кармани? Запомните, вы (обращаюсь не конкретно к автору коммента, а ко всем читающим и комментирующим. Запомните, сейчас медаль не дает никаких льгот при поступлении в ВУЗ и поэтому толку от нее, как от козла молока.
Коментувати
Якось так
Ну ось знову... "У разі реалізації рішення учні та студенти, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти, МОЖУТЬ ВІДМОВИТИСЯ від складання ДПА у формі зовнішнього оцінювання". Ну звідки ви таке берете? Від ДПА не потрібно якось додатково відмовлятися, бо парламент завтра (якщо все буде ок) ЗВІЛЬНИТЬ всіх випускників від ДПА. А ось, якщо у випускника виникне бажання складати ДПА, то він ЗМОЖЕ це бажання виявити. Ймовірно шляхом подання заяви директору школи (чи в якийсь інший спосіб, що пізніше придумає МОН).
Zz
Для Якось так: головне,що в атебеху по півас випускникам можна завжди,і це зовсім безпечно.
Якось так
Для Zz: оскільки я прихильник докорінної зміни формату ДПА (аж до повного його скасування) і в постковідний період, то Ваша шпичка мене не зачепила. Та й безпеку пунктів ЗНО, яка "забезпечується" фуфлотермометрами не дуже вірю. Хоча, навіть правдивий термометр за бажанням обходиться таблеткою жаропонижуючого. Але це вже зовсім інша дискусія.
Zz
Для Якось так: І в нічні клуби можна,і в епіцентр,тільки на ДПА вас чекають сім кругів пекла)))Пишіть ще,прихильник знищення ДПА від влади)))
Коментувати