Законопроєкт про ДПА розглянуть найближчим часом

Законопроєкт звільняє випускників від обов’язкового проходження державної атестації

Законопроєкт про ДПА розглянуть найближчим часом

Законопроєкт, ухвалення якого дозволить звільнити цьогорічних випускників повної загальної середньої освіти від обов’язкового проходження державної підсумкової атестації, може бути включений до порядку денного найближчого позачергового засідання парламенту.

Про це у своєму Facebook повідомила член парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина, коментуючи рішення комітету щодо звільнення випускників від обов'язкової ДПА.

За її словами, підтриманий профільним комітетом законопроєкт звільняє випускників від обов’язкового проходження державної підсумкової атестації, а також передбачає те, що випускники шкіл зможуть самостійно обирати, в якій формі складати підсумкове оцінювання.

Зокрема, випускники зможуть обрати одну з найзручніших для себе форм завершення навчання – річне оцінювання (контрольна робота), річна підсумкова атестація (ДПА у формі шкільного іспиту) або ДПА у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

«Таким чином кожен зможе обрати для себе потрібний «план дій»: ті, хто планує вступати до ВНЗ, складатимуть ЗНО. А ті, хто не планує здобувати вищу освіту, отримають атестат і зможуть не приходити до пунктів тестування. Такий самий сценарій діяв минулого року», – наголосила Юлія Гришина.

Вона також зазначила, що ухвалення законопроєкту допоможе зменшити скупчення випускників в пунктах тестування і знизити ризик поширення коронавірусу.

«Законопроєкт визначено Президентом як невідкладний. Володимир Зеленський попросив голову ВР включити його до порядку денного найближчого позачергового засідання парламенту, щоб якнайшвидше врегулювати це питання», – повідомила член парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій.

Як відомо, профільний комітет рекомендуватиме Верховній Раді ухвалити рішення про звільнення цьогорічних випускників від проходження обов'язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО.

Водночас для абітурієнтів, які планують вступати до закладів вищої освіти, ЗНО буде проведено в установлені терміни відповідно до визначених регламентів проведення тестування.

БІЛЬШЕ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ЗНО 2021

Для отримання оперативної інформації про проведення ЗНО приєднуйтесь до сторінок Вступна кампанія в Telegram або Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
31.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
он
Отменили или нет ? Не могу найти новость по поводу этого. Спасибо.
Оксана
А для повної загальної середньої освіти дпа у формі зно відмінили також?) Я зараз навчаюсь на 2 курсі після 9 класу)
Егор
А что в следующем году (при условии отсутствия короны конечно)?
Оксана
Поясніть, будь ласка, якщо випускнику для вступу у вуз не потрібно здавати математику, то коли відмінять обов’язкове ДПА, можна не приходити на ЗНО з математики?
...
Для Оксана: а для чого на нього приходити? Заклади вищої освіти не мають права відмовляти у вступі абітурієнтам, у яких в свідоцтві про повну середню освіти є запис "звільнений" від Державної підсумкової атестації. Про це повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко під час брифінгу 29 липня. "Хочемо надати остаточне роз’яснення для вступників, щодо наявності у свідоцтві про повну загальну середню освіту оцінок ДПА. Жоден заклад вищої освіти не має права відмовляти у прийнятті документів через запис "звільнений від ДПА". https://life.pravda.com.ua/society/2020/07/29/241796/
Олександр
Для Оксана: Давайте зайдемо від зворотнього. Де можуть виникнути проблеми у разі неявки на пункт ЗНО? В школі? Ні, школа до ЗНО не має ніякого відношення. Лише до ДПА у формі ЗНО. Але від ДПА звільнять УСІХ. Значить атестат видадуть. В електронному кабінеті учасника ЗНО? Ні - там відображається наявна інформація. Прийшов, є бал. Не прийшов - "прогул". Не прийшов тричі - три "прогули". І на підставі цих даних формується інформаційна картка. В університеті? Так, якщо в інформаційній картці недостатньо предметів ЗНО з балом або предмети не відповідають спеціальності. Для когось достатньо два предмети ЗНО і творчий конкурс у виші. Для решти потрібно ЛИШЕ три предмети ЗНО. Тому, якщо для вступу щось не потрібно, то для чого на нього ходити? Окрім, звичайно, тих випадків коли дитина дуже розумна (і адекватно розраховує вступити на бюджет) зі всіх обраних предметів ЗНО, але до цього часу не вирішила на яку ж спеціальність іти, чи підстрахуватися від провалу за взаємозамінними предметами.
Коментувати
Тетяна
Надзвичайно розумне та правильне рішення, зважаючи на те, що нинішній 11-тий клас провчився два роки на дистанційному навчанні (тобто 10-11 клас, що і є матеріалом ДПА). Тепер чекатимемо прийняття Верховною Радою відповідного законопроекту та остаточну відміну ДПА для 11-тих класів (для всіх учнів)
Ромко
Відмінили ДПА для 11 класів? Дякую
м. Львів
Розумійте, під шум пандемії антиукраїнська влада повертає корупцію у наші школи. А пандемія навіть по самих оптимістичних розрахунках затягнеться на декілька років. Тобто після, вже не буде ДПА, вже не буде ЗНО і хто знає яка буде школа і чи буде взагалі на карті Україна. Якщо медалі не грають ніде ніякої ролі, тоді для чого їх? Кому їх треба. А якщо вже треба тоді по знаннях, а не за гроші. Цій владі не треба Львова, не треба Харкова і Одеси. Крим вони теж не думають повертати. Їм головне вчасно набити кишені і поки не запахло гореним втекти. Самі подумайте. Сам міністр визнає, що дистанційне навчання не дає результатів. А потому говорить, що школи треба переводити на дистанційне освіту. Ви при своїй голові на плечах? Країна розвалюється. Шкода не всі це розуміють. Думайте через роки локдаунів хтось захоче вчити українську мову з якої відмінили ДПА. Будемо говорити "Здрасте". Саме цього влада хоче.
Поліна
Тобто, після прийняття цього закону, якщо учень одинадцятого класу був зареєстрований на ДПА в формі ЗНО, то він може на ньому просто не з’являтися? Або для отримання атестата в такому випадку потрібно зробити щось ще?
Якось так
Для Поліна: Ви правильно зрозуміли. Більше того, можете не з’являтися на "класичне" ЗНО, якщо Вам воно не потрібно для вступу. Додаткових заяв щодо Свідоцтва писати не потрібно. Але потрібно дочекатися прийняття та набуття чинності Закону та Роз’яснень МОН. Практика показує, що без останніх ніяк - або керівники шкіл, відділів освіти не вміють читати документи, їм потрібно розжовувати, або в законі є прогалини чи колізії (як з медалістами).
Коментувати
Дима
Коли найближче позачергове засідання парламенту?
Павлович
Для Дима: Графіка позачергових засідань не існує. Про них повідомляють окремо. А так,графік засідань можна подивитись тут: https://www.rada.gov.ua/meeting/awt
Дима
Як часто їх взагалі проводять?
Коментувати
анна
відмінити дпа лише в 21 році хочуть чи і надалі??? на різних сайтах пишуть різне