Київська влада вважає графік ЗНО некомфортним

За словами чиновників, комфорт випускників не має спричиняти дискомфорт для школярів

Київська влада вважає графік ЗНО некомфортним

Столичні чиновники невдоволені тим, що 280 тисяч київських школярів 1–10 класів мають поступитися місцем в аудиторіях одинадцятикласникам, які складатимуть ЗНО в травні цього року.

Про це йдеться в дописі заступника голови Київської міської державної адміністрації Валентина Мондриївського у Facebook щодо традиційного проведення зовнішнього незалежного оцінювання з кількох предметів у травні кожного року.

За його словами, розклад ЗНО-2021 має бути комфортним для всіх учасників освітнього процесу.

«За наказом Міністерства освіти і науки України, основні сесії зовнішнього незалежного оцінювання мають розпочатись із 21 травня – за тиждень до завершення навчального року в школах. Складання ЗНО передбачає певні обмеження, а саме: жодних сторонніх осіб у приміщеннях під час тестування. Тобто 280 тисяч учнів 1–10 класів мають поступитися місцем одинадцятикласникам 21, 24, 25 та 28 травня», – наголошує чиновник.

Він також підкреслив, що якщо для старших класів буде можливо організувати дистанційне навчання в зазначені дні, то для учнів молодшої школи такий формат є неефективним.

Окрім того, за словами Мондриївського, батькам, чиї діти навчаються у 1–4 класах, доведеться також залишатися вдома та якось організовувати навчальний процес.

«Комфортна здача ЗНО для одних учнів, не має спричиняти дискомфорт для інших школярів. Сподіваємось, що на рівні країни приймуть зважене та комфортне рішення для всіх учасників освітнього процесу», – написав заступник голови Київської міської державної адміністрації.

Варто зазначити, що в разі реалізації ініціативи, Міністерство освіти і науки має змінити графік ЗНО в 2021 році та перенести дати проведення тестувань з шести предметів – хімії, іспанської мови, німецької мови, французької мови, англійської мови, математики та української мови на більш пізні терміни.

Як відомо, на початку березня директорка департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян висловила невдоволення тим, що проведення зовнішнього оцінювання з математики призначене на 28 травня – день, коли в Києві планували провести свято Останнього дзвоника.

Освіта.ua
12.03.2021

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
Клоунада в клоунській країні.Як це вже дістало за два роки.Швидше вже б вивчитись і виїхати звідси назавжди!
FreQl
Вы издеваетесь? В начале года нормально определили даты, чтоб потом за пару месяцев до Зно их менять?! Я не собираюсь из-за парочки чинуш и сумасшедшей Фиданян перепланировать всё и лишний раз волноваться из-за смены даты.
Олександр
Для FreQl: Про які плани може йти мова, коли наша країна і весь світ вже другий рік в постійному пандемічному форс-мажорі? Тут не знаєш, що буде через тиждень. Що вже говорити про триваліші строки.
SS
Для Олександр: Тобто проводити лінійку останнього дзвоника під час пандемії-це нормально,а от зно і дпа-ні в якому випадку!)))Не переплутайте!)
Олександр
Для SS: зверніть увагу, що допис Мондриківського, який тут обговорюється не містить слів про лінійку. Зараз, що б не сказали чиновники Києва чи будь-якого іншого міста чи області про терміни ЗНО, всі чомусь пишуть про недолугий, як на мене, допис Фіданян про лінійку. Натомість жодного адекватного зауваження щодо аргументів Мондриківського.
Коментувати
Євген
Графік ЗНО є дуже некомфортним. Учні повинні встигати і в школу ходити і до ЗНО готуватись. На мою думку, процес ЗНО має проходити взагалі після навчального процесу(протягом червня)
Dmytro
Для Євген: у учнів 11-х класів традиційно 14-15 травня останній день навчання. Після якого є близько тижня до першого ЗНО.
Євген
Ні ви помиляєтесь. Ходити до школи потрібно всі дні окрім тих в які буде проводитися ЗНО
Коментувати
natala
Граік ЗНО дійсно некомфортний і з порушеннями нормпроведення ДПА! ДІЙСНО НЕОБХІДНО ЗНО ПРОВОДИТИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ і не створювати ситуации порушення навчального процесу для інших класів і не створювати умови збору учнів під час пандемии!
С.В.
Київська влада тепер диктує свої бажання всій Україні.Можливо нехай київська влада змінює строки здачі зно для Києва?
Якось так
Для С.В.: не берусь оцінювати суті пропозиції КМДА, хоча на відміну від попереднього посту Фіданян допис Мондриївського виглядає більш аргументованим. Проте хочу привернути увагу до іншого. Тут не стільки питання якогось диктату Києва, скільки у тому, що далеко не всі обл/міськ/рай підрозділи освіти мають сміливість дискутувати щодо недолугих (з їхньої точки зору) рішень МОН (УЦОЯО) чи інших центральних органів влади. Зазвичай місцеві чиновники позбавлені здатності критично мислити і висловлюватися. А йде ця боязнь зі шкільної парти де толерується принцип беззастережної правоти вчителя, який є ледь не напівбогом, що ніколи не помиляється.
Світлана
Тобто, невдоволення заради невдоволення.? ! Строки вони побачили тільки зараз, чим займалися раніше? Дуже зацікавлені особи!
Тарас
Для Якось так: де та беззастережна правота учителя? Була років 50 тому. Тепер учитель остання істота у школі
Коментувати