Випускники можуть врахувати результати ЗНО як ДПА

Якщо випускник хоче врахувати результати ЗНО як ДПА він має написати відповідну заяву

Випускники можуть врахувати результати ЗНО як ДПА

У разі якщо випускник має бажання врахувати результати ЗНО, як державну підсумкову атестацію, він повинен написати відповідну заяву на ім'я директора школи.

Про це своєму Facebook, звертаючись до директорів шкіл та випускників, написала в.о. міністра освіти Любомира Мандзій.

«Прошу звернути увагу, що випускники можуть написати лише одну заяву про врахування результатів ЗНО як ДПА. Інших заяв не треба вимагати! Наголошую, що випускники шкіл можуть скласти ДПА тільки за власним бажанням. Якщо випускник не виявив бажання писати заяву, у додатку до свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти зазначаємо «Звільнений(а)», - зазначає Мандзій.

Вона також закликала всіх директорів шкіл діяти в межах законодавства та не вимагати від випускників заяв щодо обов’язкового зарахування результатів ЗНО як ДПА всупереч їхньому бажанню.

Також вона нагадала, що МОН направило лист-роз’яснення, в якому прописано весь алгоритм дій для керівників закладів загальної середньої та професійної освіти.

«І ще раз нагадаю випускникам, що означає рішення про звільнення від ДПА:

У 2020 році всіх, хто завершує здобуття повної загальної середньої освіти (незалежно від форми), звільнили від державної підсумкової атестації (ДПА). Це означає, що у додатку до свідоцтва буде написано «Звільнений(а)». Якщо ви не хочете, щоб у додатку до свідоцтва було написано «Звільнений(а)», то вам треба написати заяву на ім'я директора, що ви хочете врахувати результати ЗНО як ДПА. Заяву у довільній формі треба подати до закладу освіти особисто або у відсканованому вигляді електронною поштою. Кінцевий термін і спосіб подання заяви визначає заклад освіти. Потім ви складаєте ЗНО 25.06-17.07. Результати ДПА у формі ЗНО будуть виставлені у додатку до свідоцтва», - повідомила в.о. міністра освіти Любомира Мандзій.

Окрім того вона підкреслила, що якщо випускник має намір вступати до закладу вищої освіти, то він обов’язково повинен складати ЗНО.

«Якщо у додатку до свідоцтва про загальну середню освіту у графі ДПА буде написано «звільнений(а)», це не є перешкодою для вступу до ЗВО. Середній бал розраховується як середнє арифметичне усіх оцінок, зазначених у додатку до свідоцтва. Якщо у графі буде записано «Звільнений(а)», це не буде враховано», - повідомила Любомира Мандзій.

Освіта.ua
24.06.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Кудрявцева Оксана Юрьевна
Поясніть будь ласка ,а що з дітьми які перездають ЗНО? Їм треба писати чи ні? Бо в технікумі пояснили що без зданого ДПА чи ЗНО не видадуть диплом .
Арсен
Одним словом - накрутили как и всегда - хрен поймете.и причем комменты идут идут идут и все разные со стороны соросят
Тоня
Тобто,якщо випускник здав ЗНО на невисокі бали, і не бажає щоб ці бали були виставлені в свідоцтво,то він просто не пише заяви про зарахування ЗНО як ДПА?
Влад
Для Тоня: заява пишеться до початку зно, а не після
Андрій
Чесно кажучи, не бачу жодної різниці, коли пишеться заява. Всі ці заяви, наскільки я розумію, зараз лежать у школах і нікуди не передаються. УЦОЯО їх обробляти та змінювати механізм складання (пункти, запрошення, нарахування балів за двома шкалами) не буде. Не думаю, що і райвідділки освіти будуть до завершення зно опрацьовувати заяви. (Власне, навіщо? Щоб скласти черговий узагальнюючий звіт?) Здається, і в роз’ясненнях МОН сказано, що школа сама встановлює крайній термін подачі заяв. Тому я б на місці школи, дійсно, дочекався б результатів, а потім переносив чи не переносив оцінки ДПА до атестатів, підклавши відповідні заяви.
Олександр
Для Андрій: київські школи (наскільки я розумію - всі) вже завтра видають Свідоцтва з додатками. Тому чекати результатів ДПА - не варіант. Для нас.
Коментувати
????Вікторія????
А якщо пишемо з історії ДПА, то скільки завдань буде? Вся кількість чи половина?
Руслана
Чи може здобувач освіти вимагати зарахувати результати ЗНО як ДПА тільки з одного предмета з метою покращення бала, а два інші - запис "звільнений"?
Anna Avstrijskaya
Для Руслана: Такого не може бути, бо це суперечить принципу рівності доступу до освіти. Або здобувач освіти з усіх предметів ДПА має запис "звільнений", або з усіх предметів має отримані за наслідками ЗНО бали. І це абсолютно справедливо.
Олександр
Для Anna Avstrijskaya: правильної відповіді на це питання немає, бо закон це питання не врегулював. І в МОНі це вже визнали (в одній дискусії на фейсбук сторінці тво). Окрім того є ще й нюанс пов’язаний з необхідністю поставити 12 за ДПА з іноземної мови тим учням, які давно принесли відповідні сертифікати про рівень володіння іноземною мовою.
Олександр
В доповнення попереднього коменту. Виявляється вчора МОН формалізував (хоч і дещо завуальовано, що знову призведе до вільного трактування на місцях) свою позицію в листі роз’ясненні № 1/9-342 від 24.06.20 року. http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/74735/ "Таким чином у разі надання вступником документа про повну загальну середню освіту, у якому замість оцінок державної підсумкової атестації зроблений запис «звільнений(а)», середній бал обчислюється без врахування державної підсумкової атестації з відповідного(-их) предмета(-ів) у загальну кількість предметів у відповідному додатку". Тобто МОН допускає випадки, коли в Свідоцтві буде "звільнення" від одного, двох чи трьох предметів ДПА.
Коментувати