Щодо реалізації Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року»

Лист МОН № 1/9-339 від 22.06.20 року

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-339 від 22 червня 2020 року

Керівникам департаментів
(управлінь) освіти і науки обласних
та Київської міської державних адміністрацій

Керівникам закладів фахової
передвищої освіти

Щодо реалізації Закону України «Про
внесення змін до деяких законів
України щодо окремих питань
завершення 2019/2020 навчального року»

Шановні колеги!

18 червня 2020 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року», згідно з яким у зв'язку зі здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19), здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Здобувачі і освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.

Закон звільняє від державної підсумкової атестації (як у закладі освіти, і так і у формі зовнішнього незалежного оцінювання) всіх здобувачів освіти (незалежно від форми здобуття освіти), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у закладах фахової передвищої освіти. При цьому, Закон не звільняє від проходження зовнішнього незалежного оцінювання здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти у 2020 році.

Для здобувачів освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, які у 2019/2020 навчальному році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, та завершують навчання у 2021 або 2022 році, документи про повну загальну середню освіту можуть бути замовлені, а додатки до них заповнені після 01 вересня 2020 року. Результати ДПА у формі ЗНО вносяться за заявою повнолітнього здобувача або одного з батьків, інших законних представників неповнолітніх здобувачів освіти, поданою до закладу освіти впродовж двох тижнів після початку навчального року. В інших випадках у додатках до свідоцтв зазначається звільнення від державної підсумкової атестації.

Для здобувачів, які у 2019/2020 навчальному році мають право повторного складання ДПА у формі ЗНО та завершують здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста у 2021 році, документи про повну загальну середню освіту можуть бути замовлені, а додатки до них заповнені після 01 вересня 2020 року. Оцінки зовнішнього незалежного оцінювання як оцінки державної підсумкової атестації вносяться за бажанням здобувача (заявою повнолітнього здобувача або одного з батьків, інших законних представників неповнолітніх здобувачів освіти), поданою до закладу освіти впродовж двох тижнів після початку навчального року. В інших випадках у додатках до свідоцтв зазначається звільнення від державної підсумкової атестації.

Випускники 2020 року, які у 2019/2020 навчальному році завершують здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодішого спеціаліста та мають право повторного складання державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, можуть подати заяви про звільнення від державної підсумкової атестації. Такі здобувачі можуть бути допущені до атестації як здобувачі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, та у разі й успішного проходження, отримати відповідний диплом разом зі свідоцтвом про повну загальну середню освіту. У зв'язку із прийняттям Закону раніше видані накази про надання академічних відпусток такій категорії випускників мають бути скасовані. Зовнішнє незалежне оцінювання складають вступники до закладів вищої освіти.

Здобувачі, які у 2020 році заздалегідь планували перервати навчання в закладах фахової передвищої освіти за власним бажанням та отримати свідоцтво про повну загальну середню освіту, мають подати відповідні заяви до закладів, в яких зазначити, планують вони бути звільненими від державної підсумкової атестації чи будуть проходити зовнішнє незалежного оцінювання, що і має бути зазначено у додатках до замовлених документів цієї категорії здобувачів. При цьому слід роз'яснити таким здобувачам освіти та їх батькам, що замовлення та підготовка до видачі свідоцтв про повну загальну середню освіту потребують певного часу.

У випадку виявлення бажання здобувачів освіти пройти державну підсумкову атестацію у закладі освіти (не у формі ЗНО) необхідно:

1) встановити наявність права здобувача освіти відповідно до Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979 (далі - Порядок), складати ДПА саме в закладі освіти

2) організувати проведення державної підсумкової атестації в письмовій формі за завданнями та у строки, затвердженими керівником закладу освіти, але не пізніше закінчення навчального року;

3) видати свідоцтва про повну загальну середню освіту із зазначенням результатів державної підсумкової атестації у відповідній графі бланку додатка до них.

Слід пам'ятати, що ДПА в закладі освіти слід проводити з урахуванням вимог, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».

Про терміни подання заяви здобувачі освіти, їхні батьки мають бути поінформовані закладами освіти. Спосіб подання заяви визначається закладом освіти. Заява подається у довільній формі.

Звертаємо увагу на те, що здобувачам освіти, які у 2019/2020 навчальному році завершують здобуття повної загальної середньої освіти одночасно зі здобуттям освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, та які в поточному або попередньому календарному році отримали сертифікат (диплом) міжнародного мовного іспиту з іноземної мови відповідно до пункту 8 розділу IV Порядку, результати цих іспитів можуть бути зараховані як атестація з іноземної мови за заявою повнолітнього здобувача або одного з батьків, інших законних представників неповнолітніх здобувачів освіти.

Здобувачі освіти, які претендують на нагородження Золотою або Срібною медалями та звільнені від проходження ДПА Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року», мають право на отримання таких медалей без проходження ДПА.

З повагою
Заступник Міністра                       Єгор Стадний

Освіта.ua
22.06.2020

Популярні новини
НМТ дозволив зарахувати рекордну кількість вступників У Міносвіти зазначають, що обрана модель проведення НМТ виявилася успішною
Влада обіцяє зробити механізм НМТ зручним Модель проведення національного мультитесту відповідатиме побажанням учасників вступної кампанії
Пошкодженим вишам виділять кошти на відновлення, – Шкарлет Втрати від атаки 31 грудня в рази перевищують втрати, які мали місце після атаки 10 жовтня
Нацфонд оголосив конкурс наукових проєктів для відбудови Нацфонд досліджень оголосив конкурс проєктів «Наука для відбудови у воєнний та повоєнний періоди»
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів