Закон про булінг передбачає чіткі алгоритми дій, - Гриневич

Міністр освіти розповіла про алгоритм необхідних дій у випадках прояву булінгу в школах

Закон про булінг передбачає чіткі алгоритми дій, - Гриневич

Новий закон щодо протидії булінгу, що був ухвалений парламентом, передбачає чіткі алгоритми дій у випадку цькувань. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

«Цього року ми розпочали говорити про цю проблему відкрито, стартувала кампанія проти булінгу, проти цькування. І як ви бачите, це синхронно відобразилося на нормативній діяльності Верховної Ради України, і був прийнятий цей Закон. Я вважаю, що найперше з булінгом треба боротися через його попередження, але ті, хто здійснюють цькування, мають розуміти, що за цим слідує покарання», — зазначила міністр.

Вона також розповіла про алгоритм дій у випадку проявів булінгу у закладах освіти  після того, як закон набуде чинності.

Зокрема, якщо дитина стала свідком булінгу в закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вчителю, психологу або безпосередньо директору.

Окрім цього, за словами міністра, дитина може звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда - Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей, до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді, до Національної поліції або Центру надання безоплатної правової допомоги.

Якщо свідком булінгу став педагог або інший працівник школи, то він має повідомити керівника закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.

Після отримання звернення дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу. Директор школи має розглянути таке звернення та з’ясувати всі обставини булінгу. Надалі директор має скликати засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслити подальші дії.

Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, соціальний педагог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.

У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.

Освіта.ua
20.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лидия
Школа несе відповідальність за все, що сталося з дитиною в школі. Булінг це результати діяльності педагогів школи. Наголошую - хороших педегогів. Адже як це треба уміло налаштувати дітей на ненависть до ровесника. На задоволення від спостерігання принижень та страждань ближнього. Агресивна поведінка дітей в школі повністю на совісті вчителів і адміністрації, яка їх прикриває. Якщо дитина порушує порядок за межами школи - то це вже справа поліції. Така моя думка.
Виктория Владимирова
Для Лидия: А якщо когось цькує ваша дитина? Винні тільки вчителі? А батьки, як завжди, білі та пухнасті?
Witalina
Для Лидия: Агресивна поведінка дітей ПОВНІСТЮ на совісті сім’ї, Це результат сімейного виховання.Приклад: дит.садочок,в групі дитина,яка не говорить, і ніхто не хоче з нею дружити. Встають із скамейки, щоб не сидіти поруч ,Хто виноватий? вчитель, школа?? НЕМОЖЛИВО примусити дружити, поважати, любити, співпереживати, ЯКЩО це не виховано, не закладено в сім’ї!
Коментувати
не згодна
Більше півроку немає підручників, кабінет оснащує сам вчитель за свою зарплату... Ліля Гиневич цього не знає. Закон про булінг - це можливість показати її резудьтативну діяльність. А школи тримаються за рахунок батьків і вчителів. Наступним буде закон про корупцію педагогів.
Людмила
Булінг - це проблема суспільства вцілому. А школа, діти є дзеркалом стану суспільства. Закон гарний, але не досконалий. В нашій країні не виконуються закони. А хто захистить від булінгу вчителя, адже поведінка деяких учнів на уроках, перервах, в суспільстві - це є відвертий булінг. Про це теж потрібно говорити, прописувати норми в законі. Дітям багато чого дозволяється, дається багато прав без жодних зобов’язань, без жодних покарань за їхні "шалости". Авторитет вчителя сильно знижується. Якщо винних не карати, то це призводить до вседозволенності та руйнування моралі, руйнування загальнолюдських цінностей і врешті - решт держави. Що ми з вами й спостерігаємо в Україні на всіх рівнях.
Олекса Позняк
если несколько учеников не дают учиться всему классу - это булинг или шалости?
Одесит
Для Олекса Позняк: "це некомпетентність вчителя" - так би вам відповіла "ВОНА", а насправді - це відсутність будь-якої відповідальності, дитячий нігілізм, дитиноцентризм, вседозволеність....
Коментувати
Киянка
А куди звертатися, якщо булером є директор школи, яка відкрито цькує частину колективу й своїх заступників?
Artemida
Для Киянка: согласна, руководство в школах это главный буллинг и по отношению к пед коллективу и к ученикам. Больше всего страдают тихие учителя, они все выполнят и молча
Людмила
Пробачте, але ви не відповіли на запитання: " Куди звертатись, якщо булером є директор школи?
Богдан
У відділ освіти (управління освіти) - але письмово
Коментувати
Nika
Полная ерунда и способ булинга против системы образования,все вопросы должны решать органы правопорядка,когда то был уполномоченный по делам несовершеннолетних,боюсь ,что будут судилища.
Володимир
І знову ( на цей раз вже за поліцію) все повинна зробити школа. Черговий моразматичний закон від недолугої групи горе депутатів в кількості аж 226 чоловік. Дивно, якщо є побиття одного учня іншим, то в чому тут винна школа? Пані Гриневич жодною навчально програмою не передбачено нанесення насилля однією особою іншій, то чому за це ЗНОВУ відповідатиме школа????
Реформы " аж прут".
Да,да, " чёткий алгоритм". Такой же " чёткий", как пани Лиля рассказала в одном из своих видео о дежурстве детей в школе( напомню-с одной стороны" примусова праця", а с другой- " могут убирать"). Какой алгоритм! Вы что,не понимаете, что само понятие " биллинг" будут трактовать кто как хочет! То есть субъективно! МОНовцы! Очнитесь! Во что вы превращаете школу!!!
Вчитель
Для Реформы " аж прут".: згоден багато питань, але закон дає чітке визначення булінгу, та його основні ознаки, одна з яких це систематичність.
Коментувати