І. Лікарчук: вчитель ще довго буде цапом-відбувайлом

У чому має бути провина вчителя, за яку його потрібно карати штрафом, а директора - примусовими роботами?

І. Лікарчук: вчитель ще довго буде цапом-відбувайлом

Автор: Ігор Лікарчук, екс-керівник Українського центру оцінювання якості освіти, в. о. директора Навчально-методичного центру забезпечення якості освіти.

Український вчитель завжди був і, очевидно, ще довго буде цапом-відбувайлом.

Іншого не можу сказати, почувши про прийняття Радою закону, за яким можуть штрафувати директорів шкіл і вчителів, якщо ті не повідомили КУДИ СЛІД про учнівський булінг.

Не можу зрозуміти одного: у чому має полягати провина вчителя, за яку його потрібно карати штрафом? А директора навіть примусовими роботами... Де межа: про які випадки потрібно повідомляти, а про які ні?

Адже тлумачення сутності булінгу в цьому законопроекті таке (читаю в тому варіанті, який на сайті ВР), що ним можна крутити, як циган сонцем. І чи не стане боротьба з булінгом боротьбою із «неугодними» директорами та/або учителями? Чи не перетворяться оті повідомлення про булінг у річище донесень з приводу та без нього? Хто з ними буде розбиратися? Поліція превенціі? Ну-ну...

І головне - чи допоможуть подолати учнівський булінг ці донесення? Упевнений, що НЕ допоможуть... І останнє: головний фронт проявів булінгу не в школі, а на вулиці. А звідти хто про нього повідомлятиме?

Р. S. А що наша славна учительська профспілка, котра начебто захищає вчителя? «Благоденствуєт». Бо як була, так і лишилася школою комунізму.

Оригінал

Освіта.ua
19.12.2018

Популярні блоги
І. Лікарчук: педагогам шкіл не повинні урізати зарплату Чому скорочення бюджетних видатків у освіті потрібно робити за рахунок тих, хто проводить уроки?
Тамара Горіха Зерня: ми втратимо багато абітурієнтів Держава б мала зараз максимально спростити умови вступу і розширити державне замовлення
О. Істер: спрощена процедура ЗНО вимагає корекції Пропозиція «випускники складатимуть мультипредметний онлайн-тест» вимагає корекції
І. Лікарчук: українська система ЗНО стала на шлях стагнації Врятувати систему ЗНО від краху чи зникнення зможуть лише нові команда та технології
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
апцух
для meciй : Бійка у коридорі...завуч закрилася у себе в, - коморке-кабинете, бібліотекар у себе, директор десь ходить, чергова по дзвінках сховалася...Акустика в школі хороша, але усі оглухнули, ніхто нічого не чув...Батьків бояться, які здають гроші...те биш- правда на стороне...кого? Вгадай. Завучі як бухгалтера стали - заміни ставлять, пишуть, атест. листи пишуть, вираховують % успішності і інше, і не погано мають...
Вікторія
Наймерзенніша стаття за останній час. Булінг на вулиці, а не у школі?! та ви шо! і нещасні вчителі ні до чого?? і ніхто з них не замовчує ці випадки? а іноді ще й сам не приймає в цьому активної участі, провокуючи дітей? і директорки не мовчать? Да вони щось роблять, лише коли викликаєш поліцію та пишеш скарги куди завгодно, починаючи з районо і закінчуючи прокуратурою!
Правдоруб
Верховний Кнесет України прийняв абсолютно абсурдний закон. Тут Лікарчук правий на всі сто відсотків. Бачив на ютюбі чудове відео. Називається "Бидло - це найкращий електорат". Рекомендую подивитися усім! Може хоч після цього ви перестанете бути бидлом і тоді в країні життя почне змінюватися на краще.
Когда ты
Для Правдоруб: перестанешь матюгаться, тогда лишь есть вариант открыть твоё видео. ДА только - ни черта ты не смыслишь в том, при каких условиях жизнь в стране начнётся изменяться к лучшему. ДУмай.
Правдоруб
Якраз про таких малокультурних бидлюганів, як цей відео і зняте. Отже ще раз, рекомендую всім подивитися на ютюбі чудове відео "Бидло - це найкращий електорат". Його можна знайти також і через пошук в гуглі.
Когда ты
Для Правдоруб: перестанешь матюгаться, тогда можно будет подумать о твоём видео. Или. Видео о таких, как ты, пропагандирующих национальный русский говор? Или ты пропагандируешь русское :"они этими органами думают" - Задорнов?
Коментувати
Тет, я тоже ЗНАЮ
ЧТО надо сделать,чтобы уменьшить травлю детьми - детей, взрослыми - детей, детьми -(в смысле, родителями) - учителей. Но, как Вы НЕ способны уяснить своей головой, чтобы попасть в ВР, надо иметь то, чего у многих нет. ЧТО изменится, если Ликарчук (ни в коем случае) попадёт в ВР? Он что, знает, ЧТО надо делать? Нет. Ликарчук лишь понимает весь абсурд подобного закона,то есть - всю бестолковость подобного подхода. М ало того, я так думаю, он способен ОСОЗНАТЬ последствия такого подхода. И да, там человек в ФБ продемонстрировал ЧТО способно уменьшить травлю детей и остальных членов общества. ///Информация к размышлению. И что-то мне подсказывает, что человек, продемонстрировавший реальный выход из положения, довольно близок в общении с паном Громовым. ///А Ликарчука ни в коем рази НЕ следует садить в ВР. Он уже рулил(((
Tet-a-tet
За логікою Лікарчука виходить, що у ВР сидять 43о баранів, і тільки Він, месія, знає як боротися з булінгом. Як знаєш краще, чого не йшов у комітет ВР і не переконував, що ти месія? Ще один садо-мазохіст, який отримує задоволення, коли з нього сміються.
Маргарита
Для Tet-a-tet: Тобто Ви згодні із запропонованою Верховною Радою системою "доносів" і незрозуміло як нарахованих штрафів? А хто буде зясовувати, чи якийсь конкретний випадок є булінгом? Це боротьба з булінгом??? Лікарчук не є, звичайно, месією, як Ви його назвали, а лише говорить про те, що закон не просто дивний, а має стійкий запах 1937-1938 років.
Tet-a-tet
Для Маргарита. Я б зрозумів Лікарчука, якби він написав:"От це і це в Законі добре, а ось тут буде зле". Так ні, він постійно усе обхаює, ніби у ВР хочуть тільки на зле. Та ж там також люди і їх діти також вчаться у звичайних школах( не всі мільйонери) і що, вони хочуть своїм дітям гірше? У Лікарчука суцільний тупик, про що б він не писав. Раджу йому зайнятися лікуванням старечої депресії, бо наяву усі її параноїдальні прояви.
Коментувати
Світлана
Те, що в в учнівських спільнотах існує булінг уже факт. Не заперечиш. А чи існує булінг у у педагогічних колективах? Чи існує моральний булінг? Стверджую, що ТАК. ("директор проти заступника"? ) За допомогою наклепів і порушень законів та колективної угоди ПАН директор створює "сталінський, чи радянський НКВД-режим" Образливо, що за сумлінну працю - "НА ТОБІ ДУЛЮ"! Залишається "в лоб кулю" Ось така сучасна НУШ.
Студент
Тепер в сніжки гратися - зась! Попадеш в лоб, от уже й булінг, головне, щоб той, в кого попала сніжка, поскаржився. Тут і директора до відповідальності, і вчителів, і кривдника, і тих, то бачив, як гралися в сніжки, і не повідомив. Ото вже державна казна поповниться ))).
Вікторія
Для Студент: Дуже смішно. Тебе ніколи не цькували у школі? ти справді не в змозі розрізнити гру та булінг? може, тоді почитай щось, крім інтернету?
Коментувати
Val
А рыбка то с головы гниет..._
Олеся Сидор
Треба, щоби кожен відповідав за свої вчинки, а не за чужі, інакше толку не буде. Міркую, що цей закон тільки провокуватиме до цькувань, бо ж вчитель відповідатиме, а не хто інший.
Вікторія
Для Олеся Сидор: Тобто вчитель, на вашу думку, ні за що відповідати не повинен? цікаво. А якщо саме ваша дитина, не дай боже, травмується у школі, ви скажете те ж саме?? чи її битимуть аж до лікарні?
Олеся Сидор
Для Вікторія: Шановна пані, я говорю про те, що штрафи не будуть протидіяти булінгу, тут потрібно працювати з дітьми, батьками, вчителями, а не штрафувати. От оштрафують вчителя чи батьків - і все, проблеми немає?
Вікторія
Одне іншому не заважає.
Коментувати
мама та учитель
не вчителя штрафувати, а ПСИХОЛОГА та СОЦ. ПЕДАГОГА, які не працюють з дітьми, не бачать проблем в учнівському середовищі
Олеся Сидор
Для мама та учитель: Певно, здивую Вас, але цькування - то крик дитини про те, що щось негаразд вдома, що її "не чують", не спілкуються, не враховують її потреб. Невдоволення та агресія, яка накопичується, вихлюпується в школі, на вулиці. У багатьох країнах психологи працюють з родиною булера, аби виявити причини такої його поведінки.
Вікторія
Мабуть, і я вас здивую, але перш за все цькування - це результат злісної недбалості вчителя/класного керівника. Тому що у класах, де проведена відповідна робота, де "пресекаются малейшие попытки" булінгу, де створена нормальна дружня атмосфера, його немає від слова зовсім. Тільки там вчитель не виправдовується так, як ви вище.
Ольга
Ну конечно - опять нашли крайнего - только классный руководитель или учитель. Вам не приходилов голову, что ребёнок воспитывался в семье ДО классного руководителя. Просто так травля другого не начинается, что-то происходит именно в семье такого ребёнка. Пресекать можно до посинения, в школе травли не будет - её просто перенесут на улицу, где нет учителя, который вмешивается. Если родители отрицают, что у ребёнка проблемы - то никто ничего не сделает.
Коментувати
Володимир
Якщо директор не працює, то потрібен примус.