В Україні штрафуватимуть за цькування у школах

Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу»

В Україні штрафуватимуть за цькування у школах

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу». За відповідний законопроект проголосували 226 народних депутатів.

Документом визначено поняття булінгу, шляхи захисту прав дітей, а також інших осіб, які працюють у закладі освіти, а також встановлено адміністративну відповідальність за булінг або приховування випадків булінгу.

Передбачається, що відповідальність за булінг, а також приховування випадків булінгу педагогічним, науково-педагогічним, науковим працівником, керівником, або засновником закладу освіти, каратиметься у вигляді накладення штрафу від п’ятдесяти (зараз 850 грн) до ста (зараз 1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до сорока годин.

Така ж поведінка вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення буде каратися штрафом від 1700 грн до 3400 грн або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, будуть відповідати батьки кривдника, які повинні будуть сплатити штраф від 850 до 1700 грн.

Також передбачається стягнення штрафу з особи, яка не повідомила правоохоронців про булінг, у розмірі від 850 до 1700 грн.

Окремими змінами до закону «Про освіту» введено визначення терміну булінг. Зокрема, відтепер закон визначає, що булинг (цькування) - це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

Також законом визначено механізми протидії цьому явищу, серед яких: покладання на засновника закладу освіти здійснення контролю за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу; на керівника закладу освіти - затвердження та оприлюднення плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу, розгляд заяв про випадки булінгу від здобувачів освіти, їх батьків, законних представників, інших осіб та видання рішення про проведення розслідування.

Освітньому омбудсмену надано право здійснювати перевірку заяв про випадки булінгу в закладі освіти, повноту та своєчасність заходів реагування на такі випадки з боку педагогічних, науково-педагогічних, наукових працівників, керівництва та засновника закладу освіти; отримувати інформацію від центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки щодо загального числа випадків булінгу у закладах освіти за визначений період.

Законом також внесено відповідні зміни до законів «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про професійну (професійно-технічну) освіту», «Про вищу освіту».

Освіта.ua
18.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
вчитель
Все як завжди. Видимість бурної діяльності.
Іван
Цікаво,примус до репетиторства,це булінг? В школах репетиторство розрослось до неймовірних розмірів.Ніхто не хоче вчити на уроках бо репетиторство в рази вигідніше.Подивіться як світяться вікна шкіл допізна і сидить у класі дві особи.Чи то з обдарованими урок????
Галина Петрівна
Сьогодні шестикласниця Маша обізвала свого однокласника Сашу дурнем, він її вдарив по спині. Маша обзивала його вже не раз, Саша штовхав теж її не раз. Мені вже бігти в поліцію, заявляти? Це булінг чи ні? Заявляти на Машу чи на Сашу? Чи чекати, що мене за недонос не оштрафували?
Witalina
Як на мене,маразм!!!По великому рахунку, будь яку сварку,конфілікти між дітьми можна назвати булінгом! Чим булінг відрізняється від насильства? яке теж буває фізичним, психологічним, сексуальним і ...т.д.????Виходячи з визначення ВР - нічим!!! А ще в кожної людини є своє бачення і оцінка ситуації. Хтось з мухи - бачить слона,хтось - навпаки! А ІСТИНА ДЕ???? І що робити з дітьми,які постійно б’ються,конфліктують???А ще смішніше - побачив,не повідомив - злочинець - штраф! Як на мене, закон НЕ ЯКІСНИЙ,не продуманий,нікчемний!!
Наталія
все це якось... Ось, наприклад, вчитель кожного уроку кричить на учнів (бо не любить цей клас) -це булінг? Або зав відділенням коледжу приказав викладачу занизити студенту оцінку з 8 на 4 через те, що той не поліз в бійку (хоча в аудиторії сиділи ще 15 студентів і дивилися, але чомусь з’їлися лише на цьому студенту)- це булінг? Поясніть, що це і що з цим робити?
Роман
Для Наталія: Закон сирий.А вчитель буде, як завжди крайнім...
Володимир
Для Роман: закон сірий
Коментувати
весела країна
потрібно буде доповідати про булінг або штрав буде))) потрібно буде доповідати про булінг або штрав буде))) потрібно буде доповідати про булінг або штрав буде))) потрібно буде доповідати про булінг або штрав буде)))
весела країна
потрібно буде доповідати про булінг або штрав буде))) потрібно буде доповідати про булінг або штрав буде))) потрібно буде доповідати про булінг або штрав буде))) потрібно буде доповідати про булінг або штрав буде)))
весела країна
потрібно буде доповідати про булінг або штрав буде))) потрібно буде доповідати про булінг або штрав буде))) потрібно буде доповідати про булінг або штрав буде))) потрібно буде доповідати про булінг або штрав буде)))
деревня дураков
А хто буде нести відповідальність за цькування учителів. Владо не соромне себе. Ви знову не туди куди слід дивитися.
Цвіте Терен
Для деревня дураков: усе як в америках
Ростислав
Ще б зарплатню вчителям достойну...
Ладушка Мартова
А вчитель хіба людина? Його можна цькувати, принижувати, знущатися, поливати брудом. Забудьте про совок. Це пережитки. Там учитель був Учителем. А в сучасних реаліях чекаємо закону про дозвіл використання учнями зброї в школі. Не подобається учитель - знищив. Все для дітей! Продовжуємо здувати пилинки!
Коментувати