МОН: школа має знати про причини відсутності дитини

Батьки, діти яких не відвідують школу, мають повідомляти про причини відсутності

МОН: школа має знати про причини відсутності дитини

Батьки зобов'язані повідомляти школу про причини відсутності дитини. Про це розповіла міністр освіти Лілія Гриневич у відео спеціального проекту «Правила школи».

За словами міністра, якщо дитина не відвідує школу з сімейних обставин, то тоді батьки мають надати відповідну пояснювальну записку. Якщо дитина захворіла, то обов'язково необхідно надати школі довідку про те, що дитина вже здорова і може відвідувати колектив.

«Важливо знати, що згідно законодавства, якщо учень чи учениця не відвідує школу впродовж 10 днів поспіль без пояснення причини, заклад зобов'язаний повідомити поліцію або службу у справах дітей. Тому, якщо ваша дитина захворіла або не відвідує школу з поважних причин, будь ласка повідомте класного керівника в перший день її відсутності», - сказала Лілія Гриневич.

Освіта.ua
28.11.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Так, повідомляти вчителя про причину відсутності варто, але у тих випадках, коли запізьнюються, тому що стоять в транспотному колапсі, тощо і писати пояснювальну записку - це вже занадто ! Також бувають сімейні обставини, які не хочеться в деталях розповідати, і батьки мають право написати про відсутність за сімейними обставинами без деталізації.
Вася
Дійсно школа повинна знати і у разі відсутності дитини повідомляти відповідні служби, але ніде не сказано, що учителі зобов’зані дізнаватися у батьків про відсутність дитини (часто за свій рахунок - дзвінки, відвідування сім’ї). А все тому, що соціальна служба тільки справно отримує ЗП, а роботу за них виконують класні керівники: дізнаються чого нема, вимагають (випрошують) довідки. Хоча закон чітко встановлює у цьому випадку повну відповідальність батьків за невідвідування дітьми школи без поважної (задокументованої) причини, тому ця фраза пані Гриневич стосується саме батьків.
Геометрія
Чому "школа має знати про причини відсутності дитини", без "батьки повинні повідомляти причини відсутності дитини".
Іван
Для Геометрія: Не всі батьки соціально відповідальні, тому школа має контролювати.
Коментувати
Надія
... оце так - новина... реформування в дії... якщо на місці класний керівник, він завжди знає, де його учень... не пишу вихованець... бо соромно писати... ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС, ВИХОВНІ моменти і заходи!!!... на жаль, в школах нижче плінтуса... починати ТРЕБА !!! шановна міністр, із нормального впровадження в дію ВИХОВНИХ !!! процесів... бо докотилмся до ручки... освіта - супер!.. але вихованність підлітків - це БІДА... для всіх: школи, батьків, суспільства... ПОДУМАЙТЕ!!! над моїми словами... дякую...
Valentyna
Вихованням в першу чергу мають займатися батьки, а у школи основна задача навчати
Коментувати
Галина
Не розумію, що в цьому нового. Так завжди було. Більше того, школа завжди вимагала аби батьки перед уроками повідомляли класному керівнику, що дитина сьогодні не буде на уроках і з якої причини. Бо діти починаючи з середніх классів часто практикували таке: прогулюють кілька днів, а тоді йдуть до педіатра і говорять, що хворів вдома простудою але вже вилікувався і треба довідку в школу. І виходило, що батьки не знали, що дитини немає в школі, а школа думала, що учень хворів. Саме тому ввели систему з дзвінками. Якщо ж мама не зателефонувала, то після 1-го уроку класний керівник сама дзвонила мамі аби з’ясувати чому дитини немає в школі.
Tetiana Shilo
Ну, все, чекаємо на чергові нальоти перевіряльників, що будуть несамовито перераховувати "енки" і робити розгон вчителям за відсутність пояснювальних від батьків. Дякуємо, пані Гриневич, за наводку... П.С. Спробуйте від деяких батьків ту записку витребувати, добре коли в вайбер пару слів напишуть, або зателефонують.
Марія
А на основі чого мають надати цю довідку, що дитина здорова і може відвідувати колектив??? В більшості медпунктів у селах, чи у лікарнях малих містечок, немає засобів діагностики. Тобто, дитина чимось перехворіла, ніби здорова , мама привела до лікаря чи фельшера, він подивився і пише"здорова". І все
Марина
Для Марія: а учителю спокійніше.
serj
А у місті після застуди на томографі перевіряють?
Коментувати
Юлія
Школа продовжує псувати нерви батькам, та ускладнювати життя. Яке Вам лілоидо моїх сімейних справ?! Краще припиніть порушувати закони на заважати батькам піклуватися про свою дитину, не треба охороняти наших дітей від нас!! Таке враження, що ці люди з іншого виміру, аби щось вигадувати.. Не даремно ж витрачати кошти на їх утримання (((
Валентина
Для Юлія: ШАН. Юліє, є інші батьки, які можуть шкодити своїм дітя, морити голодом і Т. Д. Крім того, дитина може зникнути, через викрадкрадення.Знаю випадок, що батьки думали, що дитина у бабусі, та, що у батьків, і тільки через небайдужість учителька встановили, що дитина зникла. Не міряйте все однією мірою благополучно сім’ї. Адже правила передбачають і попереджають різні небезпечні ситуації. Не нервуйте. Ставтесь із розумінням, люди роблять свою роботу сумлінно. Це може захистити чиюсь дитину... Подумайте про це!
Вчитель:
для Юлія: Чому ви вважаєте, що школа псує нерви батькам, щодо того що дитини немає в школі. Ви зобов’язані попередити класного керівника про відсутність дитини, ніхто не просить вас пояснювати свої сімейні проблеми. невже так важко сказати що моєї дитини сьогодні не буде в школі за сімейними обставинами. якщо недай бог, в цей час щось станеться, ви ж перша будете кричати, а де були вчителі. Повірте в кожного вчителя так само є свої діти, свої сімейні проблеми, і їх не цікавлять ваші, просто під час навчання вони несуть відповідальність за вашу дитину. Будьмо хоч трішки людяними, не робімо з цього проблему.
Коментувати
1
Ну знає класний керівник, де тиняється учень, і що? Ходить, наприклад, такий учень раз на два тижні у школу, і що далі? Які важелі має школа, щоб змусити батьків слідкувати за навчанням їх дітей? Ніякі! Повідомлять поліції, і який у цьому сенс: батьків не заарештують, не оштрафують (хіба що на 17 грн.), не вилучать дитину із сімї. То навіщо створювати видимість, що державі не все одно, де тиняються школярі.
1
Або не принесе учень довідку від лікаря, його,що, до уроків не допустять? Допустять. То навіщо довідки вимагати? Щоб класному керівнику було чим зайнятися, або щоб начальничкам було за що його носом тицяти? Навіщо вимагати те, що не є законно обгрунтованим, і за невиконання чого будуть якісь покарання.
Оля
В школі дитина проводить багато часу, там в неї своє життя.І коли в родині якіс проблеми і через це дитина не ходе до школи, або і ходить, та проблеми всерівно є, то класний керівник обов’язково має знати в чому причина. Тому що сімейні проблеми, як правило,відображаються на психічному стані дитини. Вчитель має брати це до уваги, і якось допомогати дитині пережити це.Якщо батьки хочуть,аби в школі дитині було комфортно, то вчитель має знати все, що стосується дитини.
Вася
Для Оля: А не "пахне" тут втручанням у особисте життя сім’ї? І знову, таки, батьки зобов’язані забезпечити дитині здобування обов’язкової (у нашій країні) ПЗСО. А учитель, у свою чергу, який "за сумісництвом" є класним керівником, повинен вчити тих, хто прийшов, опановувати новітні технології навчання для досягнення кращих результатів, чітко дотримуватися програми викладання предмета, вести шкільну документацію, передбачену посадою, а не втручатися у сімене життя батьків учнів, влаштовувати "допити" або "вимагання" довідок. Нема дитини і ніхто не повідомив - подайте інформацію в соц. службу, далі - їх робота, вони мають певні повноваження, на відміну від Вас, а Ви проводьте уроки. Давайте кожен робити свою роботу, не скидати її на інших, і не розводити "дармоїдів", які тільки перекладають папірці не столі, а роботу за них робите Ви, шановна Олю.
Коментувати
Вася
"школа має знати про причини відсутності дитини". Соромно спитати, а навіщо це школі?!
Оля
Для Вася: наприкдад у дитини помер хтось із родичів. Для дитини це травма і вчитель може виразити підтримку дитині, коли та повернеться в школу.Провести бесіду з однакласними, аби теж підтримали дитину в такий нелегкий час для неї. Чи,наприклад,дитина не ходе тиждень в школу, бо в дитини виник конфлікт в класі, чи в школі з кимось із дітей, і вона просто не хоче туди іти-вчитель може врегулювати цю ситуацію. Або ви просто поїхали відпочивати, і вчитель може надіслати вам якісь завдання,аби дитина не пропустила саму важливу інформацію. Або,батько побив маму і вона в лікарні, а дитина поїхала до бабусі на цей період. Вчитель в такому випадку буде уважною до дитини, слідкуватиме, чи нема на дитині побоїв. Вразі, якщо буде помічено вчителем, що дитину б’є той же батько, вона повідить в певні служби, і цим може врятувати дитині життя.
Коментувати
Цікаво
"Якщо дитина захворіла, то обов’язково необхідно надати школі довідку про те, що дитина вже здорова".
Павлусь
Для Цікаво: а до цього як було?
Яна
це не так вже і контролювалося. Довідки не перевірялися або не вимагалися
Ірина
а для того щоб отримати довідку, потрібно просидіти в лікарні цілий день з хворими дітьми.
Коментувати