Підручник, націлений на європейські стандарти
PR

«Біологія і екологія» – підручник для 10 класу закладів загальної середньої освіти автора К. М. Задорожного

Підручник, націлений на європейські стандарти

Що має бути в будь-якому підручнику найголовнішим? Безумовно, це те, що він створений для учнів. Тому саме на дітей орієнтувалися автор і видавництво під час роботи над підручником, що тривала більше року! Дитиноцентризм – це один із основних компонентів Нової української школи, і один з головних принципів концепції підручника.

У чому полягає реалізація принципу дитиноцентризму в підручнику?

  • Доступність для абсолютної більшості учнів;
  • Просто про складне (невеликі абзаци, розділи в параграфах; мова, що відповідає віковим особливостям учнів);
  • Наочність (понад 600 ілюстрацій, таблиці, схеми, тематичні ілюстровані розвороти);
  • Рівень подання та глибина розкриття тем — відповідно до вимог програми та віку учнів.

Як побудовано підручник?

Підручник містить основний матеріал, що розподілений на 4 теми, інструкції з виконання лабораторних та практичних робіт, алфавітний покажчик та відомості про світових учених. Важливою складовою підручника є довідникові й енциклопедичні розвороти та українознавчий матеріал (відомості про українських учених та наукові установи України).

Кожний параграф розташовано на одному чи двох розворотах. Такий принцип уперше в Україні з’явився саме в наших підручниках з біології. І він зарекомендував себе не просто як дієздатний. Його високо оцінили діти! А це і є найвищою нагородою для автора й видавництва.

Які переваги розворотного принципу подання матеріалу?

Це психологічно розвантажує підручник. Щоб дочитати до кінця параграфа, діти перегорнуть лише один аркуш! А це набагато краще для них, ніж два чи три (а в деяких підручниках навіть чотири і п’ять!). Інше питання, що створювати такий підручник авторові й видавництву набагато складніше, але орієнтувалися саме на дітей, саме вони надихали на важку роботу.

Що ще подобається учням в нашому підручнику?

Ви гортали коли-небудь сторінки європейських підручників? Наприклад, таких видавництв: Cornelsen, Nova Era, WSIP, Sanoma Pro. Що перше спадає на думку через кілька хвилин? А те, що навіть не знаючи мови, ти захоплюєшся ними, тобі хочеться розглядати малюнки, ти нібито розглядаєш сторінки улюбленого журналу. Ми теж створювали улюблену книжку, а не талмуд, який кожний обов’язково повинен прочитати. Ми дуже хотіли, щоб наш підручник став улюбленим! Тому в нашому підручнику немає нудних текстів. Замість них – невеликі підрозділи в параграфах, недовгі речення й абзаци, а на допомогу їм – таблиці, схеми, малюнки. І разом з тим, у підручнику є все, чого вимагає програма!

Але підручник – це не лише навчальні тексти, це ще й система завдань!

У кінці кожного параграфа подано запитання на розуміння прочитаного – у рубриці «Отже, тепер ви знаєте». Далі – складніше, але й цікавіше: запитання рубрики «Запитання та завдання», у якій подано компетентністно орієнтовані завдання. Навчаємо за програмою, орієнтуємо на життя! Ці завдання спонукають до пошукової діяльності, до осмислення важливості того, що вивчають.

І наостанок – важлива інформація

Підручник  отримав гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (наказ МОН № 1085 від 11.10.2018) і зараз бере участь в конкурсі підручників на цей навчальний рік.

Переглянути демоверсію та презентацію підручників можна на сайті видавництва «Ранок» та на сайті ІМЗО.

Встигніть обрати підручники та отримайте їх на школу безкоштовно! Це дійсно зрозумілий підручник, за яким цікаво навчатися!

ПЕРЕГЛЯНУТИ ПІДРУЧНИК

Освіта.ua
22.10.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Мар'яна
Цікаво про що ви говорете, якщо підручника ще немає? Ще тільки конкурс іде)) Не паліться хоч так відверто!!!
Федір
Дівчата, не гноітесь, відмінний підручник, автор профі, а ви просто дурепи заказушние)))
Вчитель
я пробувала навчати учнів за цим підручником: мінімум! інформації, а та, що є розрахована або на недоучок, яким все одно, що там написано. або на людей, які все це вже давно знають і тепер лише роблять вигляд, що вчаться. Де різноманітні дидактичні завдання, де, принаймні, тестові завдання? більш недолугого підручника я ще не бачила.
Теж вчитель
Для Вчитель: Цілком згодна з вами. У нас на все місто жоден вчитель біології не вибрав цей підручник, він занадто слабенький навіть для учнів середнього рівня.
Коментувати
Михайло, Збараж
Решта видавництв не заплатили за рекламу? Хіба рекламний матеріал не має позначатися, що він реклама? А по суті: як підручник у якому параграф на розворот відноситься до "європейських" стандартів? Де ви такий європейський підручник бачили? Схоже "Ранок" тримає дітей і вчителів за ідіотів!