В Україні стартувала інфокампанія #СтопБулінг

Міністерство юстиції розпочинає інформаційну кампанію, орієнтовану на дітей та їх батьків

В Україні стартувала інфокампанія #СтопБулінг

Міністерство юстиції в межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!» за підтримки МФ «Відродження» та за сприяння Національної поліції України розпочинає інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.

У відомстві зазначають, що булінг є агресивною і вкрай неприємною свідомою поведінкою однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.

За даними дослідження UNICEF Україна за 2017 рік, 67% дітей стикалися з булінгом, а 40% постраждалих від цькування взагалі ні з ким не ділилися проблемою і не зверталися за допомогою.

За даними доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я в 2016 році, Україна займала 9 місце серед 42 досліджуваних країн по відсотку жертв булінгу серед 15-ти річних підлітків.

У Міністерстві юстиції наголошують, що найбільш розповсюдженим є психологічний і фізичний булінг.

Проте, як наслідок поширення ролі комунікаційних технологій: телефонного зв'язку, Інтернету та соціальних мереж, з’являється новий вид цькування – кібер булінг. Це не просто пустощі або грубість, це особлива форма взаємин між дітьми, що за відсутності реагування може перерости в насильство.

«Тому надзвичайно важливим є небайдужість батьків до своєї дитини і постійне відстежування ситуації – настрою і стану дитини. Крім того, не варто забувати про тісний контакт з класним керівником, налагодження комунікації з іншими батьками в класі», - підкреслюють у Міністерстві юстиції.

В рамках кампанії #CтопБулінг розроблено інформаційні матеріали, з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком булінгу. В них також міститься інформація для батьків, чиї діти стали жертвами цькування або ж самі вчиняють насилля щодо інших дітей.

Освіта.ua
07.08.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правдоруб
Усі ж чудово розуміють, що ця "інфокампанія" - це просто ще один спосіб "розпиляти" бюджетні гроші. Ніяких проблем це не вирішує, проте чиновники з міністерства зможуть купити собі по ще одному "Порше".
1
Дивна назва проекту «Я МАЮ ПРАВО!»! Неповнолітній має купу прав, напр., дубасити всю школу, і йому нічого за це не буде, і зробити з ним нічого не можливо. Бо він же має права!!! Щось зміниться, коли проекти будуть мати назву "Я маю обовязки!" або "Мої права закінчуються там, де починаються права іншої людини!", або "Всі рівні перед законом". І коли це будуть не просто проекти-говорильні, а тоді коли неповнолітні та їх батьки дійсно будуть відповідати перед законом за злочини своїх недорослів (цькування, побиття, насмішки, знущання та под.)