Депутати пропонують штрафувати за булінг у школах

У Верховній Раді зареєстрований законопроект щодо протидії булінгу в закладах освіти

Депутати пропонують штрафувати за булінг у школах

У парламенті зареєстрований законопроект щодо протидії булінгу в закладах освіти.

Автори проекту закону зазначають, що завданням документа є визначення на законодавчому рівні явища булінгу, шляхів протидії цьому явищу, захисту прав дітей, а також інших осіб, які працюють у закладах освіти.

Зокрема, законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, доповнивши Кодекс новою статтею, якою встановлюється відповідальність за булінг, а також приховування випадків булінгу педагогічними працівниками або керівниками закладів освіти, у вигляді накладення штрафу від двадцяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян залежно від виду вчиненого правопорушення.

Змінами до закону «Про освіту» вводиться визначення терміну «булінг», як моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення.

Окрім того, змінами до статті 73 закону «Про освіту», Освітньому омбудсмену надається право здійснювати перевірку заяв про випадки булінгу в закладі освіти, своєчасність заходів реагування на такі випадки з боку педагогічних працівників та керівництва закладу освіти тощо.

За визначенням авторів законопроекту, ухвалення зазначених змін до законодавства дозволить напрацювати дієвий правовий механізм протидії явищу булінгу, що матиме наслідком покращення психічного здоров’я дітей та дорослих, створення безпечного освітнього середовища, а також підвищення ступеню зосередженості дітей на навчанні.

Освіта.ua
16.07.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Майбутній учитель
Як би діти, а по-перше батьки, знали, що можуть бути відраховані зі школи ( як у США накопичувальна штрафна система з відрахуванням ) то діти б зважали на свою поведінку і батьки приділяли увагу виховання. А якщо у нас учителі прІслуга, то звідки у дітей культура поведінки візьметься, штраф сплатив і продовжуй далі
Anon
Кого штрафувати за булінг під час ЗНО? Х то не відчував страх і тривогу за результати, якщо були неадекватні завдання. Давайте звинуватимо УЦОЯО і здеремо з них по максимуму( 20 нео. пaодаткованих мінімумів, якщо не помиляюся )
111
Для Anon: від двадцяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів. 20 - це у них мінімум
Коментувати
Назар
Прочитав коментарі, виявляється в школі працюють неадекватні, ненормальні люди, які є природною, тобто вчителі! То постає питання - якого біса ви віддаєте ( випихуєте з дому) у школу , до отих неадекватів, своїх вибл@дків?
Правдоруб
До жидівського перевороту 1917 року, вчителі могли використовувати на уроках різки. І рівень знань у школярів 5 класу тоді був вищим ніж зараз у студентів університетів (бачив тогочасні підручники з математики). Сучасна вальцмано-гройсмано-соросівська "дитиноцентрична освіта" спрямова дебілізацію Українців. Її мета виростити з дівчаток повій, а з хлопчиків вантажників і таксистів (тобто обслуговуючий персонал для картавої "еліти").
умница
Для Правдоруб: а ещё лет 20 назад, ну может чуточку меньше-больше для украинцев считалось ПЕРСПЕКТИВНЫМ быть обслугой у европейцев и друг у друга. И "правдорубу" это было по нраву. ЧТО изменилось?
Правдоруб
У кацапів ще й зараз вважається престижним смоктати у кадирових і ротенбергів. І нічого не змінилося!
позняк,
Для Правдоруб: а ты не умён... грууууууууууууууууууууууууууууустно. Посмотрим через десяток лет, чтя возмёт. То есть кто из нас прав.
Коментувати
Правдоруб
Це хто запропонував: хлопчик-смоктунчик чи бородата кончіта лещенко? Ох, уж ці ЛГБТ-активісти (чи пасивісти, ги-ги).
Vlad
Спочатку депутатам слід відкрити сайт "Вступ.Освіта.ua" і подивитися на списки абітурієнтів, що подали заяви до педагогічних вишів. Особливо на фізику, математику тощо. Це перше. А друге, загралися в нашій країні з "дитиноцентризмом". Згадайте вислів В.О. Сухомлинського, суть якого в тому, що навчити учня можна тоді, коли в нього є бажання вчитися.
)))))))))))))
Для Vlad: у нас уЧИТЕЛЬ приСЛУГА. Примите это и действуйти, исходя ИЗ ЭТОЙ правды жизни. В пединституты? В пединституты идут те, кто готов быть ПРИСЛУГОЙ,
Правдоруб
Нормальна людина, за бидлячу зарплату працювати в школу не піде. В школу йдуть працювати невдахи, які не змогли знайти кращого місця.
верую
Для Правдоруб: Ну?... Вывод?... Да, со времён развала так и есть. НОРМАЛЬНЫЕ, адекватные люди работать в школу НЕ идут. Ну, коме тех, кто другого не знает в своей короткой жизни. Вопрос. КТО эти "ТЕ"? Ответ прост до невозможности, но Вы вряд ли его отыщете ;-).
Коментувати
Ангеліна
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ В ПЕРШУ ЧЕРГУ МАЮТЬ НЕСТИ БАТЬКИ ЯКІ ВІД ЦЬОГО НЕ МАЮТЬ ЗВІЛЬНЯТИСЯ І ВІД ПОВЕДІНКИ ТА СЛІВ ЯКИХ НАЙБІЛЬШЕ ФОРМУЄТЬСЯ ХАРАКТЕР ДИТИНИ
1
Хто в....сь - невістка! Знов вчителі повинні відповідати за те, що вони лише за допомогою слів не змогли викорінити з деяких учнів їх природні схильності, негативне виховання "держави", прорахунки батьків. Тільки батьки можуть вплинути на дітей і ніхто інший. Тому на батьків , а не на вчителів, потрібно впливати штрафами.
Роман
Для 1: Поки що переслідуть і роблять винними тільки вчителі, особливо совкові директори самодури.
Коментувати
Роман
Хоча близько 90 % вчителів кричать на дітей на уроках і застосовують тиск на них саме такими методами. Причина - радянські директори і деградація освіти.
1
Для Роман: Щоб не було криків, потрібна можливість видаляти учня, який заважає класу навчатись, з уроку. З обовязковим самостійним опрацюванням матеріалу після уроків. Або штрафів батькам, які не бажають навчити свою дитину повазі до прав інших людей.
Роман
Або і те і інше. Але хто буде цим займатися.Вчителю ніколи.Повинен бути помічник вчителя, як у інших країнах.
вчитель
Для Роман:Романе,я не згодна!Є діти, які розуміють спокійно сказане ОДИН раз слово і готові йти далі за вчителем, якщо щось не зрозуміло, чи дитина не згодна-вона може тактовно про це заявити!Я розумію,що такого ІДЕАЛЬНОГО дит.колективу не існує!Раніше на клас траплялося 1-2 учні, що не хотять,або не привчені розуміюти вказівки дорослого. З такими дітьми доводилося переходити на сильніший голос, бо вони звикли позитивно реагувати саме на підвищений голос і поступово "переводити" їх до розуміння, що вихованим людям не властиво спілкуватися криком.Це діяло! Діти(99%)з часом все зрозумівши, могли спілкуватися без крику.На інших таких діток доводилось тиснути тим, що зараз викличу батьків,бо хоч кричи,хоч смійся-дитя робило,що хотіло(це знову наслідки батьківського невірного виховання,коли батьки все ігнорують,що стосується бажань дитини,а потім,коли "чаша переповнена" починають різко "виховувати".Така дитина розуміє, що робить погане тільки тоді,коли "насувається" це різке "виховання").
Коментувати
Witalina
Шановні,придивіться до сучасних дітей,тих,зто в садочках,хто вчиться в початкових класах!!! Переважна більшість з них НЕ РЕАГУЄ ні на зауваження,слово вчителя,вихователя, навіть на крик ! Щоб почули, потрібно підійти до дитини або крикнути! А все бере початок з сім’ї .В сім’ї дитина привикає до крику,мату. Спостерігаю за сусідами ,2 роки дівчинці, на слова "НЕ МОЖНА",іди до мене,повернись,- НЕ РЕАГУЄ! І прийде вона в школу,буде те ж саме,А ще як додасться НЕ ХОЧУ,НЕ БУДУ. А ТИ ВЧИТЕЛЬ ВЧИ: десять чи двадцять дітей нехай сидять ,а Я буду умовляити,а якщо таких 4 -5 дітей, уявіть.Головне для вчителя не навчити - головне НЕ КРИЧАТИ!
Анна
Для Witalina: меняйте свое совдеповское отношение к детям. Они - другие и это ФАКТ, объективная реальность. Они аутисты, аспергеры, дислектики, СДВГшники и, просто, свободно мыслящие дети (если Вам удобнее такой термин - "дети ИНДИГО"). Они могут не реагировать на Ваш крик, замечания, насмешки, могут не подчиняться дисциплине, могут нестандартно мыслить и действовать. И главное, они могут знать в разы больше Вас в свои 6-17 лет и снисходительно выдавать Вам мегатонны полезной информации без какой-либо надежды на Вашу адекватную реакцию. Если Вы не в состоянии это понять и принять, уходите из школы, Вам в ней не место. Не гробьте ни детскую, ни свою психику. Если, наоборот, Вы в состоянии к таком повороту - идите и читайте о них в Сети. Лето - идеальное время для просвещения
1
Для Анна: Прежде всего ваши дети должны быть людьми, которые считаются с другими, если живут в обществе. Индиго они или Зет, а хоть из ХХV века, сколько бы они не знали и какими бы гениями не были, должны помнить о своих обязанностях и на уроке не мешать другим учиться, а не придумывать, как бы унизить одноклассников или персонал.
Witalina
Для Анна: НЕ ДУМАЙТЕ,що вчителі дурніші Вас,і не знають,що сучасні діти інші,навіть не покоління Z, і вчити їх потрібно ПО- ІНШОМУ !Але як об’єднати підходи до всіх, якщо в класі 20-35 учнів???А в класі,таких,яким потрібен індивідуальний,особливий підхід 5-8 учнів. Рекомендації давати добре,а ВИ на практиці допокажіть !
Коментувати
Дмитрий Танцюра
Змінами до закону «Про освіту» вводиться визначення терміну «булінг», як моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення. Прошу сделать нотариальный перевод и зарегистрировать как единственно правильный вариант в международной практике , на Украине прописали и это сделайте .
Роман
Для Дмитрий Танцюра: у польщі штраф батькам 500 злотих за такі порушення, а у нас завжди крайній вчитель.
Роман
Для Дмитрий Танцюра: Хоча близько 90 % вчителів кричать на дітей на уроках і застосовують тиск на них саме такими методами. Причина - радянські директори і деграція освіти.
Петро Тополя
Для Романа: Коли вчитель накричав на хлопця, який штрикнув дівчинку циркулем та ще й зареготав - то це одне; і коли хлопець тероризує однокласника або менших учнів - то оце зовсім інше, оце булінг. Вам же це чомусь явища одного порядку, до того ж і винний знайшовся - директор. Ото примоститися б у його крісло, то за один ваш погляд на них нікчеми будуть ручки дівчатам цілувати...І так добре стане усім, тільки б у директори проштовхатися для загального добра
Коментувати
111
"...дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу". У деяких сучасних дітей викликають страх і тривогу слова вчителя:" Візьміть ручку", "Відкрийте книгу","Прочтайте", "Запа’мятайте", "Розв’яжіть задачу".
111
Прочитайте, запам’ятайте
Коментувати
Л
А за булінг учительської спільноти кого оштрафують? А чому не карати цими штрафами батьків , які не хочуть нести ніякої відповідальності за своїх "дітоньок"????
Правдоруб
Для Л: золоті слова.
Світлана
Для Л підтримую
Майбутній учитель
За булінг не лише підлітками, а й батьками
Коментувати