МОН створить план з протидії булінгу в школах

У відомстві зазначають, що метою плану є реальна протидія булінгу на початковому етапі в освітній сфері

МОН створить план з протидії булінгу в школах

МОН разом з Мінсоцполітики, Мінкультом та Мінмолодьспорту створять план дій з протидії булінгу в навчальних закладах. Про це йшлося під час першої робочої зустрічі зацікавлених сторін з розроблення Національної програми із антибулінгу в закладах освіти.

За словами генерального директора директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариси Самсонової, метою плану є реальна протидія такому явищу ще на початковому етапі в освітній сфері.

«Ми маємо багато напрацьованого методичного матеріалу, різноманітних розробок з антибулінгу, але тепер потрібно об’єднати зусилля кожного для того, щоб усе це належно застосовувати», - наголосила Самсонова.

Вона також додала, що завданням профільних міністерств та громадських організацій буде проводити відповідні тренінги для вчителів зі створення комфортного освітнього середовища. А навчити дітей толерантності, виявляти ознаки насильницької поведінки, повідомляти про це планується через підручники, лекції тощо.

«Запобігання булінгу – це передусім державна політика. Ми маємо донести до кожного вчителя усі наші напрацювання, а також підтримувати його, адже ми розуміємо наскільки це складне питання», - підкреслила Лариса Самсонова.

Освіта.ua
27.06.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правдоруб
Метою "плану" є бажання чиновників роздерибанити бюджетні кошти (це в першу чергу). Можливо ще трошки підар-пропагандою школи позасирать. Коли цигани ріжуть, гвалтують і грабують українців - це ж не булінг, це "культурні особливості". Коли ж українці починають захищатися - це 100% булінг (на думку нинішніх соросівських холуїв). І само собою, вершиною булінга є назвати підараса - підарасом, жида - жидом, цигана - циганом і т.д.
Правдоруб
Булінг - це коли батьки ідіотів приходять в школу і починають погрожувати вчителям, бо вони, бачте, не ту оцінку поставили юному дебільчику.
Witalina
Булінг починається у дитсадочку, а його основи закладаються в сім’ї !Прагнення дитини домінувати, не звертати увагу на оточуючих, виршувати конфлікти з позиції сили , ПІДТРИМУЄТЬСЯ СІМ’ЄЮ ! А в школу дитина приходить уже з сформованою позицією нетерпимості, неповаги до інших,А виноваті-вчитель, школа, ніби вони цьому вчать дітей!???
Рол Аноимный
Бывает, именно учителя то и применяют "буллинг"по отношению к детям.Ребенок не понравился?Почему бы не придалбываться к нему на протяжение нного колличества лет?Говорю об этом с собственного опыта,и нет,я не двоечница,которой вообще ничего надо не было.Благодаря таким "учителям",хоть их было и 2-3 от силы,школу вспоминать не хочется.Хотя есть учителя и от Бога,с которыми по сей день очень хорошо общаюсь.Приветливые и очень добрые.Но настолько чудесных учителей,к сожалению,мало.Грубо говоря хорошие люди и змеи подколодные есть везде и как среди детей,так и среди учителей.Не рассматривайте проблему однобоко.И корректируйте систему,чтобы учителей от Бога становилось больше и чтобы безчеловечные особи детьми не занимались.Тогда ,думаю , и буллинг среди детей сам собой отпадет.Рыба гниет с головы.
Володимир
Для Рол Аноимный: А смысл какой придалбываться?
Рол
а смыслы разные,та же антипатия,почему учитель не может ее испытывать?!Или какое-то качество в ребенке раздражает.Причин уйма.
Коментувати
--------------
Молодцы девочки. Это проблему НЕ решит, но прокормит некоторые семьи.///Решение проблемы сверху. НО деньги на это надо НЕ спонсорские, а собственные потратить. Бюджетные.
555
А чи зможе вчитель проводити антибулінгову роботу, якщо він сам знаходиться під булінговим пресом?
1
«Ми маємо багато напрацьованого методичного матеріалу, різноманітних розробок з антибулінгу..." Тепер треба буде по школах купу семінарів, круглих столів, нарад провести і одразу, після цієї болтології, життя налагодиться: учні поголовно стануть толерантними, нікого не будуть цькувати, мабуть, перетворяться із людей на якийсь вищий вид істот, яким не притаманні такі дії.
Володимир
Для 1: Ото вже теоретики!
Коментувати
Правдоруб
Коротше, чиновники з міністерства вирішили роздерибанити бюджетні кошти ще й на "антибулінгові програми". Дурні, підніміть краще зарплати вчителям!
Учень
Вважаю що не варто робити для дітей тепличні умови. А то у школі ледь вже з ложки не кормлять, а згодом дитина в шоці від життя і не не може довгий час пристосуватися. Булінг знаходить силніших і слабших, не в академічному плані, а в плані пристосування до до життя за стінами школи. І якщо над тобою знущаються варто подумати над змінами, не варто ставати тим, хто б сподобався кривдникам, просто потрібно виховати певні риси характеру і тд. і тп.
Выпускник
Для Учень: тупее рассуждения я еще не видел. Ты в курсе сколько сломанных жизней именно из-за этого так званого "буллинга". Дети , как никак, приходят в школу получать знания , а не травлю от каких-то отбросов , которых не воспитали. И темболее , как ты сказал , что буллинг должен быть для детей мотивацией изменить себя , но ОНИ ЖЕ ЕЩЕ ЭТОГО НЕ ПОНИМАЮТ, что они будут ощущать это только страх , или еще что у них проявляться - это желание мести. И вообще , этот план противодействий против хулиганов надо было ввести еще очень давно.
Коментувати
Просто учитель
Для того, щоб учитель ефективно проводив антибулінгові заходи, треба спочатку захистити його самого від булінгу, шантажу та прихованих погроз директора та його зграї. Навчіть директорів з совковими замашками, що вони не князьки у школі, а наймані менеджери за рахунок наших же податків. Тоді не треба буде так багато уваги надавати цьому питанню.
Наталя
...а ще довести до батьків, що вони відповідають за виховання своїх дітей. А от мені цікаво, яка відповідальність учнів? Чи знову вчителі винні?
Тетяна
Для Наталя: цілком згодна з вами
Коментувати