Цікава наука: експериментуємо з дітьми

Експерименти, що дозволять побачити і зрозуміти дію багатьох фізичних явищ та законів

Цікава наука: експериментуємо з дітьми

Проект «Розвиток дитини» пропонує батькам, вихователям та вчителям шістнадцять цікавих експериментів, що дозволять наочно продемонструвати та пояснити дитині деякі фізичні явища з розділу оптики, механіки, електродинаміки тощо.

Спільне виконання запропонованих експериментів сприятиме налагодженню тісного зв’язку з дітьми, зацікавленню світом навколо нас та його закономірностями, формуванню в дітей позитивного ставлення до вивчення точних і природничих наук.

Веселий шприц: вивчаємо атмосферний тиск. Проведіть з дитиною цікавий експеримент зі шприцом та наочно продемонструйте ефект атмосферного тиску.

Справжній міні-вулкан в домашніх умовах. Із простих та доступних інгредієнтів за допомогою цього матеріалу створіть разом з дитиною справжнісінький вулкан в домашніх умовах.

Експеримент - рівновага з палицею. Проведіть простий експеримент з палицею, який, неодмінно, викличе здивування оточуючих. Буде потрібно декілька разів спробувати виконати завдання, щоб робити його невимушено. Однак, якщо напарник не знає фокуса – здивування і успіх вам гарантовані.

Пізнавальний експеримент «Головою до стіни». Використовуючи звичайний табурет, ми можемо провести експеримент, який допоможе зрозуміти принцип зміщення центру ваги. Він нескладний, але досить пізнавальний.

Оптичний експеримент «Тріснуте дзеркало». Цікавий експеримент-розіграш, що дозволить пояснити дитині деякі фізичні явища з розділу оптики.

Яйце, що вальсує, - експериментуємо з дітьми. Чи може бути щось більш цікаве й захопливе від яйця, що вальсує? Як змусити яйце танцювати? Проведіть цей експеримент – і усе побачите самі!

Бульба з туманом із сухого льоду, яка росте. Отримайте насолоду, створюючи бульбу із сухого льоду, що ростиме й ростиме, заповнюючись туманом. Це чудовий експеримент, який дорослі можуть зробити разом із дітьми.

Передача енергії за допомогою двох м'ячів. За допомогою цього експерименту ви з’ясуєте, як працює «закон перетворення і збереження енергії», який сформулював і довів ще великий учений М. В. Ломоносов.

Апельсин плаватиме чи потоне? Проведіть цей веселий науковий експеримент із дітьми й дослідіть унікальні властивості апельсина.

«Пробки, що плавають». Експеримент дозволить розповісти дитині про центр ваги і ознайомити з властивостями коркового матеріалу.

Ложка-рефлектор - експеримент з фокусуванням. Домогтися ефекту фокусування можна, використовуючи різні предмети, наприклад, столову ложку. Цей експеримент пояснить ефект фокусування.

Секретне невидиме чорнило з лимонним соком. Створення невидимого чорнила – дуже захопливий процес. Використавши в експерименті таємну силу лимонного соку, створіть невидимі чорнила для секретних повідомлень.

Скульптурна наука: перетворіть молоко на пластик! Цікавий експеримент, що дозволить створити молочний (казеїновий) пластик із гарячого молока й оцту.

Яблучний годинник на фруктовій батарейці. Покажіть дитині, яким чином батарейки виробляють струм. Пропонуємо простий експеримент з електролітним середовищем.

Загадкове зникнення кубика льоду. Завдяки експерименту діти дізнаються, що коли вода замерзає і перетворюється на лід, вона розширюється і збільшується в об'ємі на 10%.

Створюємо незвичайні ваги для листів. Ми знаємо, що при відправленні листів обов'язково потрібно стежити, щоб лист не був заважким, інакше марки не вистачить для оплати пересилання. Пропонуємо зробити ваги, використовуючи закон Архімеда.

Освіта.ua
18.07.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тарас
Таємниці української археології, історії та мови. Чому московські кириличні фальсифікати досі вважаємо джерелами української історії? Як, хто і чому стер правдиву тисячолітню слов’янську історію та історію України? Які вони артефакти часів Артанії, Дулібії, Росі з унікальними докириличними велесовичними текстами? Чому велесовиця, сакральне письмо давніх Рахманів, - основа української абетки та мови? Де шукати прабатьківщину слов’янства і чому історична наука замовчує очевидне? Цікаве та загадкове у блозі "Давня історія українського народу" - https://davniaistoriia.blogspot.com