МОН скасувало положення про батьківські комітети

Шкільні батьківські комітети не зобов'язані дотримуватись примірного положення про комітети

МОН скасувало положення про батьківські комітети

Міністром освіти Лілією Гриневич підписаний наказ про втрату чинності Примірного положення про батьківські комітети (ради).

Документ визначав основні принципи діяльності, права і обов'язки батьківських комітетів. Відтепер, органи батьківського самоврядування у своїй діяльності не зобов’язані дотримуватись норм старого положення.

У Міносвіти зазначають, що рішення про скасування Примірного положення  ухвалено з метою приведення у відповідність із законодавством, зокрема, новим законом «Про освіту», власних нормативно-правових актів.

Разом з тим, варто зазначити, що згідно зі статтєю 28 нового закону «Про освіту» за ініціативою учасників освітнього процесу у школах можуть діяти органи батьківського самоврядування. Таке самоврядування здійснюється на принципах, визначених частиною восьмою статті 70 нового закону «Про освіту».

Освіта.ua
01.02.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Александр
Что-то мало комментариев. Видать почистили, то, что не удобослышимо.
Світлана
cт.28 п.3. Повноваження, відповідальність, засади формування та діяльності органів громадського самоврядування визначаються спеціальними законами та установчими документами закладу освіти. ЯКИМ?
Світлана
А Ви,методисте, думаєте, що вчитель сам не знайде цікавинки та чекає лише ваші ідеї ??? Та правда життя в тому , що кожен вчитель, навіть не самий творчий, завжди йде попереду методиста у генеруванні ідей. Ми постійно у пошуку. А смішно чути від методистів, які в більшості і вчителями не були, запізнілі ідеї на якомусь семінарі
Методист
Для Світлана: Ну скільки можна всіх узагальнювати??? Про себе : вчитель історії, стаж учительської роботи 22 роки, вища категорія," старший вчитель". На посаді методиста 4 роки. По-вашому , робота методиста це лише цікаві ідеї ? Не хочу далі пояснювати для " генератора ідей". Але, будь ласка, коли таке пишете - пишіть про конкретних методистів.
интересуюсь
Для Світлана: Для Методист: Минусуют. Значит правда написана. А я полностью поддерживаю. Всё тут бла-бла-бла. Всё обобщённо. А слабо Светлана, написать конкретно о недолугих методистах ???
вчитель
Для интересуюсь: Та всі методисти-недолугі! Ні! Не всі! (Бо все ж зустрічала двох думаючих, мудрих людей з цілої армії так званих "найкращих" серед педагогів. Одна вже не працює, бо пішла на пенсію, а другу-виживають за її "погляди" щодо деяких змін у початковій школі). І це за 27 років у школі! Тому вважаю, якщо цю структуру розформувати, то виграють всі: і школи (бо прийдуть методично "підковані фахівці"), і вчителі (бо їх позбавлять ще однієї наглядової ланки), і бюджет (бо утримання біля 20000 тис. методистів-це купа грошей, які можна використати на технічне оснащення кожної класної кімнати). То чому ж так не вчинити???????????
Коментувати
Ірина
А коли МОН скасує Положення про методкабінети, робота яких нічого спільного з цим документом не має? Коли вже закінчиться оте "Як приїдемо та перевіримо!"?
Іван
Для Ірина: Читайте новий Закон про освіту. Там все написано. І це не Положення, це ЗАКОН !
Коментувати
Учитель
Це все добре. Отже, тепер держава повністю фінансуватиме освітню галузь? А місцева влада більше не буде робити об’їзди шкіл напередодні 1 вересня? І вчителі тепер разом із батьками не робитимуть ремонти?Може, і справді йдемо в Європу?
serj
Для Учитель: Ой, може, ой-ой-ой!
Ірина
Для Учитель: Держава фінансує оплату праці педагогам і окремі освітні програми, а діяльність та утримання закладу - справа власника, тобто місцевої влади. Це за законодавством, як і було раніше. Просто необлікована готівка дозволяє місцевій владі ці кошти вилучати із місцевих бюджетів.
Учитель
У місцевої влади одна відповідь : "Немає грошей".
Коментувати