Підручники для 8-го класу купувати не потрібно, - МОН

У МОН повідомляють, що підручників для 8-го класу надруковано 120% від реальної потреби

Підручники для 8-го класу купувати не потрібно, - МОН

Батьки восьмикласників не повинні купляти підручники самостійно – держава надрукувала 120% накладу від реальної потреби. Про це йдеться у повідомленні Міністерства освіти і науки.

Зокрема, у відомстві повідомляють, що друк підручників для восьмих класів, який було здійснено за кошти державного бюджету, повністю завершено. 87,1% підручників доставлено до департаментів/управлінь освіти і науки обласних держадміністрацій, які мають надати книжки школам.

Загалом було надруковано 120 % примірників підручників від реальної потреби. Із 20 % формуватимуться спеціальні резервні фонди, з яких можна буде добрати підручники у разі потреби. Наприклад, якщо наступного року кількість восьмикласників у певній школі збільшиться.

Майже повністю доставили підручники для 8 класів Сумській – 92,8 %, Херсонській - 91,2 %, Чернігівській - 91,2 %, Харківській - 90,7 %, та Чернівецькій – 90,2 %,  областям.

У випадку, якщо у вашій школі досі немає підручників для 8 класу, варто звертатися до департаменту/управління освіти і науки вашої обласної держадміністрації – можливо, вони ще не встигли передати підручники школі.

Натомість, у Міносвіти зазначають, що недостатнім залишається забезпечення підручниками учнів 4 та 7 класів. Ця проблема тягнеться з попереднього  навчального року. В минулому році підручники для 4 та 7 класів друкувалися на засадах співфінансування – 50 % було виділено з державного бюджету, інші 50 % мали додати з місцевих бюджетів. Свою половину підручників - за кошти з державного бюджету - Міністерство освіти і науки надрукувало в повному обсязі і доставило в регіони.

У МОН також наголошують, що друк та доставка решти підручників є відповідальністю місцевих органів влади. 100% підручників для дітей свого регіону забезпечила лише Вінницька область. У середньому по Україні місцеві органи влади забезпечили підручниками школярів 4 класу на 71,87 %, учнів 7 класу – на 72,58 %.

«У тому разі, якщо дитина навчається не у 4, 7 або 8 класах, усі підручники повинні бути в школі, адже за ними навчалися ще й у попередні роки. Якщо підручників все одно не вистачає, школа може звернутися до обласних держадміністрацій, у яких є резервні фонди підручників. Крім того, якщо резервний фонд обласних держадміністрацій вичерпано, можна звернутись напряму до Інституту модернізації змісту освіти – там також є резервний фонд», - повідомляють у МОН.

Як відомо, наступного року за оновленими програмами друкуватимуться підручники для 9 класів. Зміни до навчальних програм для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів були схвалені Колегією МОН 9 вересня.

Освіта.ua
12.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
Нема підручників ні біології, ні хімії, а в деяких школах і географії. Це на Ммиколаївщині.
Олександр
Де вони,ті підручники,пані міністерко?.Розженіть навколо себе брехунів , трутнів.Почніть , нарешті , реальну боротьбу за освіту.Із старими кадрами , які в школі були лише коли самі навчались освітянський віз із місця не зрушить ніколи
Надія
8-класники м.Кам₴янське теж без підручників!Питання куди і де поділися ті 120% примірників?І взалі,чому не можна вчитися по "старим" підручникам алгебри,геометрії,фізики,хімії,що може змінитися в цих дисциплінах за рік?!Тіж самі формули,теореми,що я вчилася 30років тому,що мій син зараз....
Вчитель однієї із шкіл України
Мене зацікавив 5 абзац цієї статті. У школі восьмикласники не отримали підручників з хімії, фізики, укр.мови і літератури. Скористалась порадою і звернулась у департамент освіти. Сказали, ще не отримали. А коли? Не знають. Отак і вчимо дітей від сьогодні на завтра. Одна справа, якби їх не було чи таке інше. Але ж пані з міністерства заявила, що надруковано 120%. Чи вона чогось не знає або не контролює?
Вчитель
В школах їх немає! Виникає питання де вони ! З нову прийдуть після нового року!
Natalia Pavlechko-Barnich
У Калуші (Івано-Франківська область) також катастрофічно не вистачає підручників для 4 класу (одна книга на 2-3 учня, особливо англійська Карп’юк, природознавство Грущинської). І якщо ще 8-класникові можна дати планшет, то мій 4-класник з ним до школи ходив тільки 1 раз. Ремонт коштував 200 грн.
Віра
Кривий Ріг не має підручників для 7 класу, працюємо за старими, а їх техж не вистачає. З німецької мови не видали і старий підручник. Сором нашому міністерству і міністру освіти, які брешуть батькам і вчителям. Рівень освіти шалено падає, а навантаження на дітей зростає.
ха-ха
Погребищенський район Вінницька область жодного підручника англійської мови Карпюк 8 клас
Юлія
Для ха-ха: Харків - Московський район, така ж саме ситуація. Для вчителів і не обіцяють,тому собі вже купила. Календарні плани повинні бути у наявності, але попередній підручник і новий сильно відрізняються поданою граматикою.Почали вчитися по старим, але як виявляється немає сенсу,різниця очевидна.Як прийдуть нові підручники,терміново переробляти і календарне планування на 8-й класс,і дітей на новий лад налаштовувати.
Коментувати
Леонідович
27.08.2015 - Міністр: підручники для дітей будуть безоплатними 10.09.2015 - Видавництва вже продають "безкоштовні" підручники 13.09.2015 - Друк підручників розпочнуть після проведення тендерів 18.09.2015 - У МОН створили тендерний комітет із закупівлі підручників 30.09.2015 - Школи отримають підручники до кінця року, - МОН 21.10.2015 - У МОН радились, як відбирати підручники для шкіл 24.11.2015 - Держава замовила підручники для учнів 4-х та 7-х класів, що мають бути поставлені до 30 листопада 29.11.2015 - Доставку підручників розпочнуть після 1 грудня 08.12.2015 - Підручники потраплять до школи з нового року 17.12.2015 - Мільйон підручників доставлено до областей, - МОН
Леонідович
21.01.2016 - У МОН відхрестились від проблем з підручниками "Попрошу це запам’ятати, можете занотувати, що державне замовлення вважається виконаним, якщо книжки доставлені до обласних управлінь освіти. Крапка. Все", - прокоментувала ситуацію з наявністю підручників для учнів 4-х та 7-х класів в українських школах директор Інституту модернізації змісту освіти Наталія Вяткіна. 26.01.2016 - Рада проголосувала закон, яким встановлюються гарантії на безоплатне забезпечення підручниками 8.02.2016 - МОН оголошено конкурс підручників для 8 класу
Коментувати
Неля
A що робити 7-класникам? Один підручник на 2-3 учнів!
Василь
Ладижин до Вінницької області також не належить. Алгебра і геометрія в 7-х 50%, у 8-х 0%
Ларри
А для остальных классов что нужно будет??????????????????????????????
Светлана
А для 4-го класу підручники купувати батькам чи ні?! І яке тоді може бути безкоштовне навчання в загальноосвітній школі?
Вчитель
Для Светлана: Безкоштовне- в сенсі, без коштів
Maria Caracoles
Навчання - дійсно, безкоштовне. Ви не платите за те, що дитина сидить на уроці. Купити спорткостюм чи кросівки для фізкультури за декілька сотень гривень нормально, а придбати підручник - Вас обурює ?
Светлана
Обурює, якщо чесно. Гройсман брав на контроль це питання. Чому ж зараз, уже другий рік навчання 4-х класів за новими підручниками, їх і досі немає в школах? Чому МОН не контролює це питання на своєму рівні? Як навчати дітей на базі 50 відсотків підручників, та ще й ДПА здавати за НОВИМИ програмами? Грошей у батьків на нові підручники НЕМАЄ.
Коментувати
Тетяна Лисак
Іллінецький район до Вінницької області теж не належить. Працюю в сільській малокомплекній школі. ПІдручників з української мови та літератури отримали 50%,зате з музичного мистецтва 100%.Нехай хоч співають...
Лариса
Для Тетяна Лисак: Музичного мистецтва у 8 класі НЕМАЄ
Коментувати
Освітянин
Харківська область, Красноград. Підручників ще не бачили частину і за 7 клас. За 8 обіцяють до кінця вересня і то 50%. Не відомо де ще 40,7%.
Светлана Корман
Жмеринка до Вінницької області мабуть не належть, у нас в школі є по 30 підручників на 75 учнів 7 класів. А це навіть не 50 %!