Колегія МОН схвалила зміни до програм старшої школи

Схвалення змін дозволить врахувати в підручниках події, що відбулися в останні роки

Колегія МОН схвалила зміни до програм старшої школи

8 вересня Колегією Міністерства освіти і науки були схвалені 25 програм для 9 класу.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що у наступному році будуть друкуватися підручники для учнів 9-го класу, і схвалення змін до програм дозволить врахувати в нових підручниках історичні події, що відбулися в країні впродовж останніх двох років.

«Сьогодні стоїть завдання про внесення змін до навчальних програм у світлі історичних подій, що відбулися в країні протягом останніх двох років», - сказал міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Найбільших змін зазнали програми з історії України та географії.

«Фактично програми переглянуті з україно-центричної точки зору. Події, що вивчаються в курсі історії України, повинні узгоджуватися з Європейською історією та історією сусідніх країн», - зауважив директор департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Юрій Кононенко.

Він також повідомив, що для оновлення програм при Міністерстві були створені робочі групи. Для доопрацювання навчальних програм для 9-го класу було залучено 310 членів робочих груп, розглянуто 2,5 тисячі пропозицій.

Суттєвих змін зазнала програма з географії. Тепер у 9-ому класі вивчається соціальна та економічна географія. За ініціативою робочої групи Україна розглядається в контексті світової економіки, з точки зору нових реалій української економіки, промисловості.

Також Колегія МОН схвалила доопрацьовані 9 програм для 10 - 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Зміни до цих навчальних програм в основному стосуються української мови в школах з викладанням мовами національних меншин. При їх доопрацюванні було ущільнено або вилучено розділи, теми, що втратили актуальність і не мають практичного застосування в усному й писемному мовленні школярів або вивчалися раніше й не потребують дублювання на цьому етапі.

Водночас, Лілія Гриневич зауважила, що знаннєво-репродуктивний підхід, що панує сьогодні в школі, не відповідає потребам сучасної дитини. Саме тому Міністерством освіти і науки розроблені новий закон «Про освіту», Концепція нової української школи, яка узгоджена з Національною академією педагогічних наук України.

Вона зазначила, що після прийняття нового закону будуть переглянуті освітні стандарти та змінені навчальні програми.

Зміни до навчальних програм

Освіта.ua
09.09.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Роман
Це ж треба настільки не любити свій народ і свою історію, що на доходу сепаратистам затирати коментарі в захист українського. Для декого немає ні війни з фашистською Росією і ні по 2-3 смерті щодня. Невже і цим сайтом вже російські шовіністи керують?
Маня
Для Роман: Какая разница тебе как тебя назовет кто нибудь, правду скажет лишь ЗЕРКАЛО. Подойди и глянь, по образу и подобию как и все...
Олекса Позняк
Для Маня: иди к Ване
Skeleton
Для Роман: минусы ставят пользователи, шовинист ты наш.
Коментувати
Skeleton
"Фактично програми переглянуті з україно-центричної точки зору." - значит про события на Волыни не расскажут, а расскажут об "оккупации" большевиками Украины? Киевскую Русь назовут Украиной? "Події, що вивчаються в курсі історії України, повинні узгоджуватися з Європейською історією та історією сусідніх країн" - эту мантру повторяют постоянно, но получается почему-то "нациоцентрично", т.е. наоборот.
Роман
Для Skeleton: Ще одна жертва російської пропаганди.А що нам Київську Русь Росією назвати, якщо доведено, що населення Русі не мінялися протягом більш як тисячі років. Наші предки заснували цю державу, а не московських монголо - татарів.А щодо більшовиків то звичайно, ніякої окупації не було.Українці добровільно погодилися щоб більшовицькі виродки ними керували, розстрілювали, вбивали голодом.І взагалі не нравится - езжай собі московський " брат" на родину.
Олекса Позняк
Для Skeleton: События на Волыни надо изучать и изучать.Жил в селе Мала Глуша на Волыни.Напротив меня жила женщина единственная уцелевшая из целого хутора потому что ночевала у крёстной в селе.Поляки убили всех включая младенцев и сожгли.Никто это не документировал в пострадавших она не значилась потому что надо было мир-дружба с братской польшей.Не думаю что и бандеровцы были белыми пушистыми (хотя лично не знаю).Просто нужна комиссия из польских и украинских историков которые досконально изучили б это дело. И взаимопримирение, потому что вражда никому не нужна
Олекса Позняк
Для Skeleton: Смотрел старые польские открытки о селе М.Глуша и увидел столбы электрические на фото - при поляках село было электрофицированно (до 39 года). А я так радовался когда советская власть провела свет в 1961 году за деньги людей-сами ставили столбы, покупали проволоку....Вот тебе спасибо большевикам...
Коментувати
Вчені підтверджуюють
Не з цього треба починати, головне це єдність колективу Немає кращого способу зблизити не дуже знайомих людей, ніж дати їм можливість разом випити. Дослідники помітили, що в колективах, які практикують періодичні корпоративи або просто походи в бар, співробітники говорять один про одного значно краще. По всій видимості, алкоголь допомагає налагодити дружні відносини і зробити їх тепліше. Зазначимо, зміцнюють колектив лише невеликі дози спиртного. Надмірне захоплення алкоголем на робочих святах загрожує підірваною репутацією і проблемами зі здоров’ям.
Вчитель історії
Ці програми чинні вже в цьому навчальному році?
Яка гарно сказали
310 ч л е н і в. І тільки це заслужила наша освіта.
Vlad
Учителі ФІЗИКИ! Будьте уважні. Програма для 5 - 9 класів СТАРА. Мабуть серед 310 членів комісії не знайшлось жодного учителя фізики.
Олекса Позняк
Ндааааа. Над 9 класом працювало 310 членів. Краще один нечлен толковий учитель