Підручники перевірять на гендерну рівність

Перевірку здійснює група проекту проведення гендерної експертизи шкільних підручників

Підручники перевірять на гендерну рівність

Для того щоб виправити завдання, в яких є ознаки гендерної дискримінації, вже проведена експертиза близько 50% макетів підручників для учнів восьмих класів. Про це, за повідомленням прес-служби МОН, йшлося під час робочої наради щодо видавництва підручників у новому навчальному році, що відбулася у відомстві.

Перевірку здійснює група проекту проведення гендерної експертизи підручників та нормативних документів, що працює за підтримки фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Під час наради, заступник міністра освіти Павло Хобзей запевнив, що якість підручників є першочерговим пріоритетом для Міносвіти.

“Ми максимально намагатимемося внести зміни в підручники для восьмих класів, враховуючи стислі терміни, що лишилися до початку навчального року. Однак, впевнено можу сказати, що підручники для дев’ятих класів в наступному році пройдуть повну  експертну перевірку. Ми плануємо, що вже в 2018 році підручники друкуватимуться на основі нової програми, з дотриманням усіх стандартів, в тому числі без дискрімінації”, - запевнив Павло Хобзей.

Як відомо, Міністерством освіти затверджено перелік підручників, що у 2016 році друкуватимуться за кошти держбюджету.

“Ми повинні забезпечити дітей підручниками до першого вересня, але це мають бути не просто підручники, а якісні підручники. Час в нас ще є”, - заявив заступник директора  Державної наукової установи "Інститут модернізації змісту освіти" МОН України Юрій Завалевський.

Павло Хобзей також зазначив, що робота над підручниками для дев’ятих класів почнеться вже найближчим часом. Для цього МОН планує суттєво підвищити якість експертної перевірки та поглибити взаємодію між видавництвами, Міністерством та Інститутом модернізації освіти.

Освіта.ua
02.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олекса Позняк
Свирид Опанасович! Не придурки а з особливими потребами! І сама особлива у нас міністр
Свирид Опанасович
Придурки. Їм більше зайнятися нічим? Випустіть нормальні підручники, по яких можна вчитися і здобувати знання, і більше нічого не потрібно.
Математик
Найбільша гендерна нерівність у підручниках з математики. Це однозначно: у нас там все " х" та "y". Треба побільше "змінних" дівчаток:)
Альбина
Люди!!! Мы с вами все окончили школу в разные годы. Хоть кто-нибудь ощущал на себе гендерную предвзятость учебника???? Кого физика гендерно унижала, а биология возвеличивала? Отзовитесь!!!! А-у....
1
Українська література абсолютно далека від гендерної рівності. Тому, якщо говорити про це поняття, то треба не підручники перевіряти, а повністю змінювати програму.
михайло
Якщо 1 вересня підручники будуть у школах,значить міністерство попрацює на славу,а інші пояснення і посилання на перенесення дати,коли підручники будуть у школі буде просто халатним відношенням до роботи.
Оксана
А коли перевірять НАЯВНІСТЬ підручників?!! І не просто відзвітують, а покарають винних!
Зоя Шаповал
А далі, що буде як перевірять підручники? Це пуста трата часу. Хочу нагадати що не повністю забезпечені школи підручниками 4, 7 класи, нема підручників для 8-го класу, 5 класу за новою програмою :)))
007
Для Зоя Шаповал: Дальше в школах появятся туалеты, которые устранят проблему гендерной дискриминации. Так что не удивляйтесь на наличие представителей противоположного пола в школьном туалете, котором в частности и Вы можете находиться
Коментувати