МОН пропонують відмовитись від «зубріння» в школі

У МОН відбулась презентація навчальної методики з філософії для дітей професора Джінвана Парка

МОН пропонують відмовитись від «зубріння» в школі

У Міністерстві освіти і науки відбулась презентація навчальної методики з філософії для дітей південнокорейського професора Джінвана Парка. Методика професора під назвою «Філософія для дітей» сьогодні успішно реалізовуються у 80 країнах світу. ЇЇ суть полягає в тому, щоб навчити дітей вести дискусію, міркувати, знаходити власні аргументи та сприймати аргументи співбесідника.

На думку професора, потрібно відходити від традиційного «зубріння» інформації у школах. Натомість потрібно навчити дітей включати логіку та відстоювати свою думку.

«З усіх країн, де реалізовувалася моя методика, Україна може стати однією з найуспішніших. Секрет простий: тут креативні педагоги, а школярі і студенти налаштовані на освоєння нового, вони з ентузіазмом йдуть на експерименти. Складність цього підходу полягає в тому, щоб одночасно навчати і вчитися. Це дійсно складно. Але за 29 днів мого досвіду перебування в Україні я був приємно вражений рівнем українських викладачів. Це дуже важливо, оскільки ефективність методики залежить не від прийняття того чи іншого закону чи постанови, це залежить від людського фактору, від того, наскільки педагоги і учні самі готові до змін», – підкреслив Джінван Парк.

Показовим для впровадження методики «Філософія для дітей» став досвід Великобританії. Згідно досліджень, проведених у 2015 році за участі трьох тисяч дітей із 48 шкіл, виявлено, що учні, які навчалися за програмою «Філософія для дітей», мають кращі успіхи з математики та літератури. Також загалом підвищується успішність школярів.

У свою чергу, міністр освіти і науки Лілія Гриневич підкреслила, що важливо аби уроки у школі викликали у дітей інтерес.

«Сьогодні ми розробляємо концепцію Нової української школи, в якій прагнемо до того, аби освіта в Україні не просто була на високому рівні, а й стала цікавою для школярів. Тому ми шукаємо варіанти, вивчаємо ефективні напрацювання, зокрема враховуємо міжнародний досвід. Важливо аби уроки у школі викликали інтерес, щоб діти вчилися не просто тому, що так треба, а тому, що їм це насправді цікаво», – зазначила міністр.

Курс «Філософія для дітей» передбачає не лише лекційні заняття, а й семінари. Діти з раннього віку починають обговорювати на уроках важливі соціальні питання, наприклад, «чи варто позбавляти свободи правопорушників?» або «чи варто пересаджувати здорове серце пацієнту, за яким нема кому доглядати?» В перспективі такій підхід готує дітей до свідомої і відповідальної участі в житті суспільства, спонукає адекватно оцінювати реальність та самостійно ухвалювати рішення.

«Я б хотіла підтримати оптимізм професора Парка щодо запровадження у нас цієї методики, але як Міністерство освіти і науки ми бачимо свою задачу й у тому, щоб така освіта не була ексклюзивною для обраної групи дітей. Ми хочемо, щоб значно більше дітей в Україні мали доступ до такого навчання, до таких підходів викладання», – підкреслила Лілія Гриневич.

Освіта.ua
30.06.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вова
И зачем ехать в Англию? У нас можно получить результаты ещё лучше: обратите внимание на базу эксперимента. 3000 учеников из 48 школ! Это 60 - 65 человек в школе! Создайте нашим учителям английские условия (включая зарплаты) и где та Англия будет!
В
Застосування здобутих знань у практичній діяльності учнівської молоді. Удосконалення проектного навчання. Створення навчального плану шкільної освіти де навчальні предмети доповнюють один одного, а не існують самі по собі як вчителі предметники у школі. Осучаснення змісту навчальних програм, не лише з історії. Надання деяким шкільним предметам інтегруючої функції чи введення інтегруючих предметів. Лише за цих умов можливо сформувати компетентного випускника. А для того, щоб учень зміг філософувати він має набути життєвого досвіду.
Голосzнарода
Для В: Щоб шкільні предмети доповнювали один одного, треба, щоб вчителі-предметники між собою спілкувались та співпрацювали, проте чиновники управлінь та відділів освіти не зацікавлені в тому, щоб хтось зміг побачити та оцінити справжній рівень професійної компетентності їх проплачених кадрів, бо це почне руйнувати їх систему кругової поруки, тому абсолютна автономія шкільних предметів один від одного та відстороненість вчителів-предметників від колег та реального життя дуже вітається.
Коментувати
Peters
Гриневич говорить красивими лозунгами(. Я дітям говорю так: деякі речі (визначення, закони ітп) треба вивчити напам’ять, навіть якщо ви їх поки що не розумієте(за Гриневич - "зазубрити")). Розуміння з часом прийде. З практикою прийде. Не вивчите - не зрозумієте ніколи. Хто говорить, що запам’ятовувати треба тільки те, що зрозумів - лукавить. Ще раз повторюсь. Освіті потрібні, насамперед, структурні зміни. Організаційні зміни. Зміст освіти - це не те,за що треба братися першочергово. Ну, а заяви, що ми розробляєм концепцію реформи освіти (це після 20-річного реформування!) - це просто епічно)
unforgiven
Тільки сьогодні? Мінімум на 100 років запізнилися...
Между прочим
В Южной Корее в средней школе наибольшее предпочтение отдается математике, корейскому и английскому языкам, точным наукам и наукам об обществе. Если перенимать опыт – то в полном объеме, а не только то, что нравится отдельному человеку, даже если это министр.
Родион
Про яке зубріння мова? Вивчити таблицю множення, запам"ятати формулу чи алгоритм розв"язування задачі? Чи вивчити вірш для розвитку пам"яті? Це ж елементарні речі на яких базується навчання. Ах, не цікаво... А ми що в школу, як в цирк, де вчитель мавпа, розважатись ходимо? Чи здобувати знання? А це праця і до того ж важка. Елементарне питання, зрозуміле кожному вчителю-практику (не чиновнику!) чомусь розглядається як щось важливе на державному рівні. Чи нема про що ля-ля? Названі в статті теми дискусій і їм подібне давно практикується в школах на виховних годинах, на уроках етики , основ здоров"я і т.д. Ліліє, та візьміть план виховної роботи школи, класного керівника, психолога - щось і толковіше знайдеться ніж Ви за бугром надивились . І ще скажу: вчителі до змін готові і чекають їх, але чи потрібні ті зміни чиновникам?
Yana Ivasenko
"Нет пророка в своём отечестве..." Японці нас навчають, китайці, німці, французи. А ми, як завжди, слухаємо, головами киваємо. Свого немає, своє неважливе! Де наші Макаренки та Амонашвілі? Невже всі перевелись, чи японцями заслуховуються? Що, немає вітчизняних методик? До цього в Україні вчителі неуків виховували?
Голосzнарода
Для Yana Ivasenko: Справа в тому, що в освіту працювати вже давно ніхто не йде за призванням, а лише ті, кого батьки вирішили туди "оприділити" працювати та виділили на це начальнику управління освіти спонсорську допомогу. Нема кому реформувати галузь освіти, бо нема там вчителів за призванням, нема інтелигенції серед них, яка здатна міняти умови навколишнього світу та світогляд мас населення, серед вчителів куча людей із вищою освітою та проплаченими категоріями, званнями, проте без реальних професійних досягнень, туди спеціально напакували людей випадкових у цій професії, від чого страждає і вся країна.
Anna
Для Голосzнарода: в учителя идут те кто не поступил туда куда хотел потому что баллов не хватило, серьезно, мне несколько наших учителей говорят типу я хотела быть переводчиком но баллов не хватило и я пошла в пед на учителя англ и тд. Таким образом на такую важую для страны проффесию идут не очень умные люди - печально((
Коментувати
Геннадий
Ну, до этого перла я ещё сомневался, что Гриневич непроходимая дура. А теперь понял - шизофрения её диагноз.
зато
Для Геннадий: как хороша.Не правда ли?
Геннадий
Для зато: что поделать, большинство женщин имея хорошие внешние данные не обременяют себя интеллектом.
нет,проблема в ином)
Для Геннадий: ведь интеллект формируется ещё в те времена,когда внешние данные особо нигде не помогают.А вот когда внешние данные появляются - их следует использовать во всю.Ведь это логично.
Коментувати
Vlad
"Секрет простий: тут креативні педагоги, а школярі і студенти налаштовані на освоєння нового..." Але є ще чиновники з відділів і управлінь освіти. Креативними їх не назвати дуже важко. Для них на уроці існує тільки ОЦІНКА і відсотки.
Я
Плохому танцору всегда кто-то или что-то мешает. Бери, закатывай рукава и делай! Я - делаю, и мне мой методист подсказывает только тогда, когда я его об этом попрошу!Уже надоели эти сопли!
Коментувати
нет
Нашли у кого учиться. А Европа живет по европейским, христианским ценностям. Давайте изучать религии, их ценности, ведь мы все принадлежим к разным религиям и для диалога нам нужны знания религий, их ценностей. Будем спорить, а не воевать, когда будем знать культуру христианства, ислама, буддизма, ....
007
Для нет: Вы читали или слышали слова апостола Павла:а мы проповедуем Христа распятого, для Иудеев соблазн, а для Еллинов безумие? Вдумайтесь сначала. И далее написано: погублю мудрость мудрецов, и разум разумных отвергну. Европейские ценности отнюдь не христианские ценности и многие украинцы отнюдь не христиане, хоть и крещены были.
да, ну
Для 007: Крестоносцы - по вашему, кто? Это Орден Христов. Глупее нас были? А что такое "икона"? Не знаете. Первые картины писались на бересте,... назвали, позже, "икона". Мы неучи все, потому что нет СИСТЕМНЫХ Знаний, ни у кого. Истории пишутся под систему власти - везде так. И у каждой страны свое видение в написании истории. Какие "реформы" можно проводить без Знаний? Вбрасываем только новые слова: реформа, компетенция, ..., а имеем на выходе просто ПЛАГИАТ,потому что БАЗОВАЯ основа берется из прошлого.
Коментувати
Юля
У моих детей в школе (Запорожье) этот предмет введён давно как факультатив с 3 класса. Но я хочу сказать, что всё зависит от учителя, который читает этот предмет. У сына замечательный учитель, не грузит религиозной ерундой, а вот дочери не повезло, их учительница так запугала загробной жизнью и карой божьей, что моя дочь засыпала и плакала, исповедуясь во всех детских грехах( к примеру: оторвала кусочек обоев) ужас. Я это терпела, а потом написала заявление и освободила её от этого предмета, после меня и другие родители последовали моему примеру. А некоторые родители жаловались, что их дети стали готовыми продуктами для секты после этих уроков. вот так бывает.
Юля
Пардон, ошиблась темой.
Олекса Позняк
Но тема нужная
Коментувати
физик Для Anna:
: не ВЫЗУБРИВ правила работы с обычными дробями с различными знаменателями никакое понимание не поспособствует найти общее сопротивление цепи из параллельно и последовательно соединённых сопротивлений. И параллельного и последовательного вместе.Вы способна понять подобное???? Нет.В этой стране толку не будет.Они дадут детям интернет-телефон и будут рассказывать.что дитя понимает,только запуталось.Сопротивлений много.
ида
А вам не кажется, что ЗНО и отмена зубрёжки-это как небо и земля?
Anna
Для ида: не для всех зно надо зубрить. Например для физики и матемматики понимание намного важнее зубрежки)
физик
Для Anna: не ВЫЗУБРИВ правила работы с обычными дробями с различными знаменателями никакое понимание не поспособствует найти общее сопротивление цепи из параллельно и последовательно соединённых сопротивлений. И параллельного и последовательного вместе.Вы способна понять подобное???? Нет.В этой стране толку не будет.Они дадут детям интернет-телефон и будут рассказывать.что дитя понимает,только запуталось.Сопротивлений много.
Кирилл
Физик я с вами согласен, но мне кажется, что Анна немного другое имела в виду. К примеру, вызубрив правила Киргофа, но не понимая, что ето такое... Нууу я сомневаюсь, что получиться решить даже классическую задачу. Но опять же, Анна, можно отлично понимать явление интерференции, но не зная формул решить что-то затруднительно. По собственному опыту могу заявить, что понимание, ну в том смысле как я вас понял, приходит с постоянным решением задач. А начинать решать задачи можно просто вызубрив формулы... Возьмем ту же интерференцию, вот просят меня найти разность хода, ну не обязательно мне понимать как ето происходит и с чем ето едят, просто вспоминаю формулу и ,если задача не шибко замороченная, подставляю значения. "Знания ничто, если ты не умеешь ими пользоваться, а глупые люди не понимающие то что они учат не умеют пользоваться знаниями" - я только сейчас заметил, что вы рассматриваете лишь часть людей, а именно "глупые люди". Любой человек после зубрежки, видя проблему, ищет решение в своих...
Коментувати
Зубрить-это нормально для некоторй категории детей,
которые не могут понять на первых уроках.Вызубрив(практика многих собственных лет и работы) и начав работат с тем,что стало с о б с т в е н н о й и н ф о р м а ц и е й,ребёнок через время видит связь того,что вызубрил с тем,как это работает.Так что здесь всё нормально.Это следует п о н и м а т ь.
Мирослава
Для Зубрить-это нормально для некоторй категории детей,: Для мои ученики, мои знакомые: ПІДТРИМУЮ на всі 10000%
Коментувати
Anna
зубрежка = запоминание материала без вникания в его смысл. а не просто любое запоминание без которого школа существовать не может в принципе. А вот зубрежка это плохо, действительно плохо
мои ученики, мои  знакомые
Для Anna: таким оразом ставали медалистами (не все),или получали красный диплом экономического ВУЗа,что помогло получить пристойну работу в среде людей,влияющих на ситуацию сегодня.Так что-зубрить необходимо,если нет понимания,но есть амбиции.Не всем дано понимание изначально,не всем дано понимание вообще.Но з н а н и я,и через зубрение, дано всем. Просто необходимо затратить больше сил и энергии - а это воспитывает и силу воли,и умение работать...
Anna
знания ничто, если ты не умеешь ими пользоваться, а глупые люди не понимающие то что они учат не умеют пользоваться знаниями
попробую ещё раз
Для Anna: информация становится знанием тогда,когда она использована мозгом неоднократно так,что он увидит её (информацию) в незнакомой ситуации. Но это не всегда понимание. Некоторая разница есть.Хотя мало кто её способен увидеть. Дети,когда их мозг ен настроен на понимание(такое встечается и довольно часто) могут вызубрить ту е формулу водорода.Впоследствии,используя её,он будет видеть некоторые особенности формулы таким образом, что смоет думать дальше.Но если реббёнок формулу воорода н е вызубрит,то никаких знаний,а у тем более никакого понимания, учитель не получит. А этот ребёнок - и подавно.Не сумеете понять-я не расстроюсь.Lj,hs[ cyjd/
Коментувати
Мирослава
Не розумію,для чого необхідно "изобретать" велосипед??? Все це в нашій школі вже було і є..Це називається розвиток критичного мислення,формування логічної та аксіологічної компетннтності.Але щоб дискутувати ,знаходити аргументи .. НЕОБХІДНІ ЗНАННЯ .А без знань жодних умінь не сформуєш.всі технології будуть мертві. Це по перше. А по -друге потрібен час.На уроці такий об’єм матеріалу,що хоча б встигнути його опрацювати,подати.Бо є програма і є ЗНО
astra
Для Мирослава: Потрібно переглядати програми. Більше годин виділити на основні предмети.
Коментувати
Голосу
ну повопл. я и что?Ч т о изменится,если у нас министр не разумеет,что зубрить(выучить) так,чтобы оттзубов отскакивало.И ч т о ты мне возразишь,если я это з н а ю, а большинство орущих здесь,и не только,не сообразят никак. Не вызубри закон Ома и что?А рядом с законом Ома разреши детям не вызубрить правило слоения дробей с разными знаменателями.Дальше?Какой идиот для них расчёты сделает?компьютер?Война.Электричество кончилось.Где твой компьютер?Антарктида.Проблемы.К т о для них делать всё будет?Компьютер?И что тогда человек?придаток?Тебя устраивает подобное для твоих пра0пра-правнуков?Если да-радуйся глубокомыслию нового министра... А граданская война идёт дальше... Вот и направление указали.А то,что война граданская,думаю,подумав,согласишься
там идиоты собрались?
Отстаивать свою точку зрения следует лишь тогда,когда она есть.Откуда она возьмётся,если ребёнок не вызубрил для начала самое необходимое,без чего не решить химическое урованение?Какая здесь точка зрения?Здесь необходимо в ы з у б р и т ь (выучить)так,чтоы от зубов отскакивало. Начните отменять. У меня больше нет слов.Пусть другие говорят.Но вот за неродившихся детей страшно.В э т о непотребство попадают...
astra
Для там идиоты собрались?: Повністю Вас підтримую.
_Summertime_Sadness_
Для там идиоты собрались?: зубрить законы и формулы не нужно, их нужно ПОНИМАТЬ, тогда ничего заучивать не надо и учиться намного легче. А как показывает практика, заучки-медалисты очень часто потом не тянут учебу в ВУЗах, потому что там они продолжают зубрить, но это уже не работает
физик
Для _Summertime_Sadness_: как показАла практика - заучки-немедалисты,несообраавшие математику в младшей школе,к концу средней имели по математике отлично (в союзные времена,когда подсказка,а у тем более подсказка учителя,была моветономи когда ребёнки руководителей имели то,что могли иметь исходя из умственных способностей - НЕ село),но не медаль,а ВУЗ-с красным дипломом.Подобная ситуация у м о и х учеников, а здесь списать не вкипит. Свои дети рядом.А меНдалисты после 90х ДА,э т о неподобство действительно учиться не способно.Им ведь и мендаль давали по месту работы родителей.Пройдитесь по школам страны и посмотрите с какого времени в них появляются меНдалисты в списках "мы ими гордимсу".А меНдалисты в селе,так энти вообще по принципу:"Как не дать меНдаль.Она ведь все домашние задания выполняет".А девочка еле на 3 знает.Так что-давайте не будем.Вы не в теме
Коментувати
Skjeld
Ці експерименти. Нижче користувач вам навів приклади непотрібних предметів. Зробіть факультативи... Діти тоді зрадіють, пане міністре і ваша мрія здійсниться. Філософію не кожен може вивчати. Для вище наведених у повідомленні питань є предмет "Класна година", де діти можуть обговорювати ті питання, які їх цікавлять. Є шкільні психологи, які відвідують уроки і спілкуються, пишуть тести. Тому не варто цю програму вписувати. Марна трата грошей , часу і дитячого здоров’я.
Овод
А невже у методиці викладання тих чи їнших предметів було прописано про «зубріння». Наприклад, в історії є основні дати та події, які потрбно обов`язково знати, а все інше базується на принципах розуміння причинно-наслідкових зв`язків, які й мають формуватися вчителем у учнів. І так майже у всіх предметах. А у нас останні років 5 відбувається підмінна понять з формування " знань, вмінь та навичок" на "компетентністний підхід"( хоча зрозумілового визнення до сих пір не існує, що ж це за підхід такий). Але повернемося до курсу " Філософія у школі".Ідея потрібна та цікава,але у формі факультативу, так як програма і так є "перегруженою" і "бідні діти", яким, зі слів батьків, не потрібні курс " Людина та світ", "Екологія" та "Астрономія"))) наврядчи зрадіють появф ще одного "дуже потрібного предмету"
Підтримую
Для Овод: Надзвичайно влучно сказано щодо поняття "компетентністний підхід". Було б вкрай доцільно взагалі відмовитися від цього терміну, як "розмитого", який вносить неоднозначність у трактуввання, а значить і розуміння навіть самими вчителями. Давайте говорити просто, своєю мовою: "знання, вміння, навички". Тоді не будемо відсувати на задній план знання і висувати якісь невиразні компетенції (за словами міністра освіти). Ми отримали результат "вкидання" наукового терміну в область практичного застосування - і "заблукали у цьому лісі". Добре, якщо це не матиме таких наслідків. як впровадження науковості у навчальні програми і підручники. Плачевний результат цього ми сьогодні спостерігаємо.
astra
Якщо не вчити ( а декому потрібно зубрити, потім приходить розуміння), то як можна знати ті самі дати з історії.
Коментувати