Хобзей: українська має стати улюбленим предметом

Завдання МОН полягає у тому, щоб зробити українську мову улюбленим предметом школярів

Хобзей: українська має стати улюбленим предметом

Завдання Міністерства освіти і науки полягає у тому, щоб зробити українську мову улюбленим предметом школярів. На цьому, під час закриття ХVІ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. Петра Яцика, наголосив заступник міністра освіти Павло Хобзей.

Зокрема, він підкреслив роль української мови в умовах сьогодення, а також подякував вчителям, які розвивають талант у дітей.

«Для Міністерства освіти і науки зрозуміло, що українська мова є одним з основних предметів у навчальному плані і наше завдання зробити цей предмет улюбленим для школярів всієї країни», - зазначив Павло Хобзей.

У свою чергу, голова журі конкурсу, український мовознавець Павло Гриценко повідомив, що українська мова є потужним інструментом, який дає силу всьому українському народу. Він згадав українських письменників, які протягом багатьох років несуть українське слово.

«Розвиток української мови у наших з вами руках», - додав Павло Гриценко.

Під час заходу було нагороджено переможців конкурсу, а також вчителів, які підготували конкурсантів.

Як відомо, Міжнародний конкурс знавців української мови ім. Яцика має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Освіта.ua
18.05.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Anna
Я искрене сомневаюсь что технари когда-то будут считать укр мову своим любимым предметом)) Или у людей которые говорят на русском ( а это где-то пол Украины))Но удачи Хобзею в этом деле
кет
не можна ПРИМУСИТИ любити когось чи щось,,,,,ви,ПАНОВЕ,це нарешті зрозумійте!У Чехії,коли виникла загроза розвитку чеської,всі держслужбовці,військові здавали іспити на знання мови....і через 10 років Мова розквітла,а німецька вивчалася як іноземна,крапка
teacher
Рідна мова справді важлива. Але зобов`язати всіх її вважати улюбленим придметом. Це занадто. Навіть добре буде, коли уведуть в кожній школі факультатив з російської мови. Звійсно є свої моменти, які не всім подобаються. Але зважаючи на те, що багато інформації ми отримуємо на цій мові. Мабуть доцільно.
Skjeld
Для teacher: Яку російську (зайве перевантаження, більш потрібні мови треба вивчати( німецька,англійська) - це неприпустимо. Хто не знає рідної (української) мови та історії, той не є людиною, не кажучи вже про патріота своєї держави.
учитель
Для Skjeld: Хочу зауважити. На даний момент увести примусовку це ускладнить ситуацію. Дійсно, як можна заставити дітей вважати улюбленим предметом конкретну дисципліну. Чомусь складається враження, що легше об`єднати дітей всієї країни точними предметами. До історії дуже багато ставляться неоднозначно. І сказати що це улюблена дисципліна? Мабуть десь 30% школярів скажуть. Мова теж не кожному дана. Маю на увазі граматику і всі вимоги. Причому багато українців ще говорять у побуті своєю мово. Складна в цілому ситуація.
Геннадий
Для Skjeld: четвертый рейх во всей красе. Шароварный фашист - это круто.
Коментувати
slo
а історія України ? Чи пан Хобзей вважає що це не потрібний предмет на вивчення якого МОН планує аж 1 , 1,5 год . Чи ви панове далі надієтесь на вчителя-ентузіаста???????????????????????????
Юля
ёлки зелёные.. як не совсун , так хобзей... жуть жутейская....где их берут?
Vladimir Zvan
А вообще надо уделять больше внимания тем дисциплинам знание которых может обеспечить человеку материальное благополучие.
наталя
та да. надо ввести предмет "как надо правильно воровать!" . потому что в нашей стране материальное благополучие только у Воров (синонимы: депутат, бизнесмен и т.д)
Коментувати
Vladimir Zvan
Безусловно родной язык важен. Для половины Украины украинский, для половины русский.
1
На так званий основний предмет у навчальному плані за рівнем стандарт у старших класах відводиться аж одна година на тиждень.
Любов
Для 1:Табачник як забрав другу годину в 2011 році, так наступники й не спромоглись її повернути ((( А ЗНО потрібно здавати...
Коментувати
Math
Рідна мова це прекрасно, але філолог ядерний реактор не запустить, автомобіль не побудує, бюджет не наповнить. Тому треба переглянути пріорітети.
Владимир Вольфович Жириновский
Для Math: Не надо заставлять детей учить английский. Пускай, лучше изучают автомат Калашникова. И тогда скоро весь мир заговорит по-русски.
Math
Можливо. Але дозволю собі нагадати, що АК сконструював не філолог)
Любов
А може й не варто всіх орієнтувати на реактори та автомобілебудування? Та й знання держаної мови не зобов’язує всіх бути філологами!
Коментувати
Skeleton
Помню, у меня в школе очень любили укр.мову. На этом уроке мы могли поговорить или поспать. :)
Владимир Белый
Наша ГЛОБАЛЬНА проблема у тім, що відсутнє широке суспільне усвідомлення того, що рідна мова і математика є головними виразниками рівня особистісного розвитку людини. При чому мова про ТАК організоване навчання, щоб про списування в учнів й думки не виникало. Без цього ставатиме все гірше й гірше: спочатку у школі, а потім і в державі в цілому. До речі, не варто думати, що чи не всі батьки тільки й мріють про хай і нечесно отримані оцінки, тільки б вони були якомога вищі. Приклад нашого ліцею, де вже чверть століття списування апріорі неможливі, є тому свідченням - весь час конкурс до навчання (щорічно ліцей випускає за 200 випускників 11- х класів, а при цьому весь постійно йде розширення контингенту учнів-старшокласників)
Skjeld
Для Владимир Белый: Мова українська всім потрібна, а от з математики достатньо вивчати арифметику до 7 класу , подальше навчання алгебри та геометрії зробити факультативним - адже не всім потрібні косинуси, синуси та геометричні фігури.
Геннадий
Для Skjeld: так идиотов можно вообще не учить. На мове разговаривают от рожденья. И всё - сразу патриот.
Коментувати
Є. Балов
Звіроконкурси перестали приносити надприбутки, тож пан Хобздей вирішив покласти лапу на Петра Яцика. Тут патріотизмом навіть не пахне, лише бізнес.
Тётя Мотя
Для Є. Балов: Классный у Вас ник!!!
Коментувати