МОН оприлюднено розвантажені програми для 10-11 класів

Міносвіти оприлюднило для громадського обговорення проекти розвантажених навчальних програм

МОН оприлюднено розвантажені програми для 10-11 класів

Міністерство освіти і науки оприлюднило для громадського обговорення проекти розвантажених навчальних програм для учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів.

Доопрацювання навчальних програм здійснювали спеціально створені робочі групи, роботу яких координували департамент загальної середньої та дошкільної освіти МОН та Інститут модернізації змісту освіти.

Загалом, робочими групами представлено майже 40 навчальних програм з предметів для учнів 10-11 класів загальноосвітніх закладів.

Громадське обговорення проектів програм триватиме до 15 травня 2016 року, після чого вони мають бути доопрацьовані з урахуванням зауважень громадськості.

Зацікавлені особи можуть надсилати зауваження та пропозиції на електронні адреси, вказані у файлах до кожної програми.

Проекти навчальних програм

 

Освіта.ua
07.04.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тетяна
Неможливо ознайомитися з програмами: видає помилку 404
Татьяна
Для Тетяна: Почему в старших классах гуманитарного направления на изучение зарубежной литературы оставили один час, так как профильными у нас есть история и право. Зато добавили три часа физики. Но наши ученики хотят учить литературу, ведь они выбрали гуманитарной направление. Почему нельзя оставить два часа на изучение зарубежной литературы во всех классах или школах гуманитарного направления. Ведь программа предполагает изучение нескольких романов. Программы не упростить, а урезали часы, чтоб учителя остались без зарплаты.
Коментувати
Світлана Василівна
Хотіла зайти,намагалася декілька разів,та видає ,що помилка....
Наталія
З хімією так і залишився повний кошмар. В 10 класі мрієш про додаткову годину, щоб встигнути хоч якось пояснити всю неорганіку, плюс мало не кожен урок з практичним дослідом. То в 11 оповідаєш про хімію в побуті, кожен урок щось розглядаєш на так званих дослідах (переважно етикетки до товарів), а під кінець цієї шикарної "хімії" аж одна практична робота головна мета якої щось попрати. І вперед - до ЗНО.
Оксана Терещенко
з Києво-Святошинського району ввійти переглянути програми неможливо. Видає помилка 404
оксана
Для Оксана Терещенко: Пробувала і я - так само: помилка 404. Але потім на сайті МОН знайшла програми вже з цьогорічними змінами
Коментувати
Оксана Терещенко
Минулого року на 7кл відібрали хімію Ярошенко О.Г. і що???? Де хоч один на школу?? Боюся, що і цього разу так трапиться. Чудовий підручник, за рейтингом минулого року має почесне 2 місце. Які ж тоді видавати?
Аліса
Я є учениця 10 класу і у нас 37 год робочий тиждень. Я пропоную щоб в старших класах учні самі вибирали потрібні предмети, які їм потрібно вчити і залишити 4-5 обовязкових предметів.
Анна
Для Аліса: А що тоді буде з художньою культурою, філосовією, економікою і непотрібними спецкурсами. На даний час 7 уроків в день це колосальне перевантаження. Дійсно більше треба вивчати математику, хімію, фізику, біологію.
Коментувати
Вероника Миронова
Как можно просмотреть программы?Ошибка 404.Лучше работал старый сайт, а тут вечно проблемы.
Нина
Для Вероника Миронова: Скорее всего, вы живёте в регионе, где заблокированы многие укр.сайты
вчитель
в Закарпатті теж 404
Коментувати
ssv
Щодо алгебри в 10-11кл. Пропоную закінчити алгебру в 10 кл. Тобто, показникову і логарифмічну функцію залишити в 10кл і дати на вивчення алгебри 3год/тиждень. А в 11кл. вивчати похідну, інтеграл і теорію ймовірностей.
1
Для ssv: а я прпоную початки мат аналізу винести у вищу школу, а У загальноосвітній завершити якісно елементарну математику, тобто на показниковій та логарифмічній функції , це дійсно буде розвантаженням, а не перемішуванням тем.
Коментувати
Для Голосzнароду:
Голос, всё ПОЧТИ правильно.А именно:"дитина, яка хоче вчитися, буде вчитися і сама, колись діти поступали вчитися із сільських шкіл і без поглибленого вивчення предметів на уроках, і без репетиторів, бо самі готувалися."(внизу твои слова) Программы ЗАКЛАДЫВАЮТ основу в начальной - средней школе. Да, дети будут самостоятельно учиться.Но... но с ЭТИМИ программами им это значительно сложнее сделать. НЕЛЬЗЯ говорить о том, что учителя некачественно преподают.Почему? Да потому что ВСЕХ под ЭТУ категорию неправильно подводить.Лично я НЕКАЧЕСТВЕННО работающими считаю тех, кого очень даже высоко поставили. Или кто сам себя высоко ставит. Но обе эти категории людей ооочень боятся, что качество ЗНАНИЙ их детей=качество ИХ работы будут проверять ДРУГИЕ учителя.А качество знаний детей лично я определяю вовсе не теми оценками, которые эти дети получили . . . И что теперь?
Голосzнарода
Для Для Голосzнароду:: Хд, діти не будуть самі вчитися по програмі, більшість дітей за весь період в школі навіть в очі не бачать тих програм, вони для них міф; але вони кожен день бачать вчителів. І що ж заважає вчителю за 4 роки навчання в початковій школі всіх дітей навчити хоча б читати, писати і розв’язувати приклади, від початкової школи ніхто багато не вимагає і ніхто особливо її не контролює, а от результати навчання в ній прекрасно видно, коли діти приходять в 5 клас і ледве по складах читають ... :0
Голос,ТВОИ слова:"дитина, яка хоче вчитися, буде вчитися і сама, колись діти поступали вчитися із сільських шкіл і без поглибленого вивчення пред
Для Голосzнарода: Но далее-неужели ТЕ дети видели программу?НЕТ.Им достаточно было РАБОТАТЬ над заданиями,которые им ЗАДАВАЛ учитель.Понимаешь разницу между РАБОТАЛ и тем,что происходит сейчас? К тому же у детей было время и ВОЗРАСТ. МОй младший ребёнок согласился идти в школу в 7... А ведь других ведут туда насильно. И... Как ты себе представляешь обучение 6-летнего ребёнка ЧИТАТЬ,когда ему этого В ТАКОМ ТЕМПЕ не положено.Ты мне как-то так и не ответил-имеешь ли детей.Если-ДА,я задам вопрос.Если-НЕТ,промолчу,поскольку-не поймёшь.(начали с начальной школы,значит есть возможность перейти и к основной:-)... )
так
Для Голосzнарода: Вчителька працює з усіма учнями класу. Одні читають краще, інші - гірше, ще дехто зовсім не навчиться читати. Вчительці що, ще й після роботи працювати з такими дітками? Ви при своєму розумі?
Коментувати
Голос народу
Дивився програму 10 класу з географії. Один до одного з програмою по якій навчаються діти з 2005 року. Де розвантаження?
Вчитель історії
Шановні розробники! Поясніть, будь ласка, де розміщена "розвантажена" програма з історії???
Ірина
Шановні колеги! Перечитую пости обговорення програми із зарубіжної літератури і вкотре дивуюся нашій з вами "толерантності". Обговорення програми вилилося у спір базарних перекупок, на жаль, замість конструктивного діалогу. У кожній програмі чи то Ніколенко, чи то Ковбасенка є сильні і слабкі сторони. Вважаю, що тут треба було б сказати для групи фахівців, які спрощували програми, конкретні і аргументовані зауваження. Дійсно, програма потребує подальших змін, але перехід на особистості справі не допоможе - це точно. Щодо "Джакомо Джойса" вважаю, що твір гарний, дітьми сприймається, виховує культуру почуттів) Це важливо для наших учнів. В 11 класі вилучила б "Сто років самотності", бо за такої кількості годин якісно розібрати твір немає можливості. Замінила б його "Стариганом з крилами". Стосовно програми 10 класу вважаю, що романи "Анна Кареніна" Толстого і "Кар*єра Ругонів" Золя не повинні вивчатися в основному курсі, краще винести на позакласне читання. Якщо ми говоримо...
Голосzнарода
Для Ірина: В 11 класі діти готуються до вступу, тому 90% з них не буде читати більшості творів, якщо література їм не буде потрібна при вступі, або не їх профіль; тому немає особливого значення, яких творів діти не будуть читати по програмі :0
Марина
Питання стоїть не в тому, чи хороший твір, чи ні. Питання в тому, чи відповідають вони віковим особливостям дитини. "Джакамо Джойс" -прекрасний твір, але, на жаль, не відповідає. Багато інших творів у цій програмі не відповідають. Це спрощена програма для вузу. Автори особливо не заморочувалися, складаючи її. Підтримую вилучення роману Золя. Взагалі, уже потрібна нова програма.
Геральт
Дозволю собі втрутитися в дискусію) Те, що програми (не лише Ковбасенко, а й Ніколенко) вимагають переробки - без сумніву. Але здається мені, що ми інстинктивно відкидаємо твори, які "не лягають на душу" нам з вами, а не дітям. У когось діти стовідсотково читають "Анну Кареніну", а в іншого і на "Старигана з крилами" спромогтися не можуть. І ЗНО тут не винне, вони і українську читають точно так же. Може, справа дійсно у вчителеві? Як не крути програму, всім однаково милим не будеш. Тому популярні тут аргументи на зразок "перероблена програма для вузу" вважаю неправильними - вузівський підхід не такий вже і недолугий. Може, варто взагалі відмовитися від хронологічної подачі матеріалу і повернутися до тематичного підходу - як в 5-7 класах? Але то вже революція, а революції в цій країні, як правило, завершуються пшиком)) Нам запропонували обговорення - давайте обговорювати, але не тут, в лігвиську ботів, яким хочется язики почесати і в брудній білизні попорпатися. Соромно, панове...
Коментувати
счёт в первом классе, а это ШЕСТИЛЕТНИЕ дети,
в пределах СОТНИ.Вероятно наши дети осознают и десять, и двадцать, и ... и так до гривны и сотни гривен. Ну-ну...,мамочки вундеркиндов, считающие, чо и все такие... А об обычных детях кто-нибудь думать будет? О тех детях, которые не тратят сотни баксов на игрушки...
Ольга
Згодна з вами! Це ви про старші класи, заглянули б ви в математику 1 класу. На сьогоднішній день опрацьовуємо в межах сотні рахунок. Галопом проскочили додавання і віднімання в межах 20. Фактично першокласники змушені проходити половину матеріалу 2 класу. А деж дотримання вікових особливостей. Для чого було так ускладнювати. Не краща ситуація з письмом. Батьки з 5 класу хваталися за голови, а тепер будуть з першого. Цікаво де проходили апробацію дані підручники. Скоріш всього в елітних. відібраних класах . Їхню б апробацію та в сільську школу, хай би там спробували.
пробегающий
Для Ольга: это именно тот вариант, когда денег хочется, а мочи нету
Коментувати
?
В чому розвантаження математики? Поперекидали теми з класу в клас, змінили кількість годин на вивчення тої чи іншої теми, забравши з теми, додавши в повторення, позабирали те, що і так було в квадратних дужках( тобто вивчається за наявності часу, якого і так ніколи не було- відповідно і не вивчалось). На виході об"єм знань все одно має залишитись тим самим. Знову окозамилювання.
Людмила
А міністерство знає, що у школі ще є такий предмет, як історія? Чи він не потребує розвантаження при 1 - 1,5 год. на тиждень?
Голосzнароду
Для Людмила: Ну так історія це ж казка, її виклад залежить від ораторського мистецтва мовця.
Галина
Ви впевнені, що історія це казка? А як же тоді складати ЗНО? Історія - це дати, імена, назви, порівняння...На ЗНО ораторське мистецтво ні до чого.
Ольга
Для Голосzнароду: Щось ця "казка" так викладена, що дитина має спочатку вивичити значення слів, а тільки потім вчити.
Коментувати
Мама
Мне тоже не нравится программа по зарубежке. Это детям обязательно читать эту чушь "Джагамо Джойс" (или как)? Это совсем не произведение для подростков. Вообще так подобраны произведения, чтобы отбить охоту от чтения.
Голос учителя
Для Мама: Ну вы, мама, еще не видели программу в 5-9 кл. классах проф. Николенко. Вот где смерть читателю.
Анти
Кожний Ковбасенко своє болото хвалить. Мова йде про розвантаження програми із зарубіжної літератури для 10-11 класів, а не про щось інше. "Розвантажувачі" абсолютно не справилися зі своїм завданням, не врахувади пропозицій, які надходили звідусіль. Навіть не вичитали тексту програми, залишивши її з помилками.
Коментувати
Марта
А де "розвантажені " програми з історії ? Чи я щось пропустила?
Оксана Шевченко
Физика вроде норм, не слишком пострадала. Убрали специальную теорию относительности, ну и ладно, можно при случает коротко рассказать для общего развития. Перевели несколько тем в проекты, тоже норм, и раньше так делали после карантина ... Не ясно как эта вполне нормальная программа стыкуется с реформой школы, это все будут по ней учится или только в опорных школах и в "отдельных новых школах для старшеклассников"? И еще, было что-то про соединение нескольких предметов (физика, химия, биология, астрономия, география) в один винегрет, от этого отказались?
знову про зарубіжну
Де робота групи розвантажувальників із зарубіжної літератури? Нічого не змінили. Потрібно замінити "Сто років самотності" на "Стариган з крилами", Ясунарі Кавабати перенести на позакласне читання, Некрасова прибрати, "Анну Кареніну" на позакласне. Програма дуже нецікава і зроблена похабно. БЛАГО, що їй залишилося ще існувати 2 роки.