Шкільні підручники відірвані від життя, - Совсун

В Україні необхідно провести тривалу та системну роботу для вирішення проблеми якості шкільних підручників

Шкільні підручники відірвані від життя, - Совсун

В Україні необхідно провести тривалу та системну роботу для вирішення проблеми якості шкільних підручників. Про це під час свого виступу у парламенті наголосила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

За її словами, проблемні питання підручників накопичувалися роками, підручники не цікаві для дітей, сповненні анахронічних прикладів, що відірвані від сучасного життя і більше того, не спонукають дітей до навчання.

«Ми говоримо про те, що потрібна тривала та система робота для вирішення цієї проблеми», - підкреслила Совсун.

Вона зауважила, що для того, щоб покращити якість підручників у 2015 році було затверджено нове положення про конкурс підручників. Серед основних змін цього конкурсу є те, що на конкурс можна подаватися не лише видавництвам, а й окремим авторам тому, що дозволено подавати рукописи підручників. Це дозволить розширити перелік авторів, які беруть участь у написанні підручників.

По-друге, розроблені окремі вимоги до експертів, які перевірятимуть підручники.

По-третє, суттєво розширено права вчителів та школи на вибір підручників.

«Безпосередньо більшість вчителів можуть визначати, які підручники є найкращими», - зазначила перший заступник міністра.

Заступник міністра також повідомила, що конкурс підручників, який стартував 8 лютого, буде завершено в травні. Для того, щоб уникнути проблем із замовленням підручників у 2016 році, одразу буде оголошено про тендерну закупівлю підручників.

Освіта.ua
22.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
ilio
Очікування вчителями нових підручників мене дивує. У нашій шкільній бібліотеці полиці забиті підручниками. За 15 років прислали з кожного предмета в кожний клас декілька підручників. А для початкових класів (оскільки діти тут ще не малюють роги на портретах) взагалі усе новеньке на вигляд. А за змістом...Програми не настільки кардинально змінилися, щоб наявні підручники не підходили. Звісно, дещо пристосовувати треба, але працювати можна і треба. Ніяк не зрозумію, хто ж хвилю гонить: чи вчителі, що можуть рухатися лише по рейкам, чи зацікавлені матеріально певні кола. Мені просто моторошно: надрукували (і вони лежать сотнями) підручники, наприклад, з географії материків, української мови і літератури, зарубіжної, всесвітньої історії, та майже з усього, а вся країна просить ще і ще.
вчителька
Для ilio: А Ви спробуйте їх вчити, коли немає творів у старому підручнику, і в бібліотеці, і в Інтернеті. А кожному на парту треба роздрукувати за свої гроші( 2 грн за сторінку), бо з МіськВО приходять і пишуть зауваження вчителю: не забезпечив дітей матеріалом. У держави грошей бракує, а зарплата вчителя- для друку всього: ілюстрацій, тестів, підручників, портретів. Коли це все закінчиться????
Коментувати
про освіту
Для Чаплик-Чижо Ірина: погоджуюсь з усіма вашими словами, окрім критики "Федька-халамидника". Геніальний твір геніального В. Винниченка якраз про те, що освіту здобудуть багаті, однак бездушні "Толики", а прості "Федьки" покладуть за них своє життя (як наразі це і відбувається в ато).
маруся
не може один (!) автор "підняти" вси теми навчального предмету на належному рівні! раніше цілі інститути виважено підбирали матеріал до кожної теми, то було б добре залучити до створення підручників авторські колективи за участі науковця за профілем, науковця-педагога, вчителя-практика і ....експерта з числа учнів. а то ми зараз нав’язуємо всій спільноті думку одлного автора, який пробився( сумно!зміст навчання втрачає наукове підгруття!формує спотворені уявлення про світ в учнів
Лариса
Я уверена, что необходимо привести в порядок программы, а затем уже и учебники "подтянуть" под варианты программ. Как преподаватель химии с большим стажем работы уверена, что программа по химии с разрывом органики во времени - это вредительство!
Світлана
Писала вже не раз: підручники друкують згідно програми. Які теми в програмі, такі параграфи у підручниках. Книжки нові, програми ще Табачника. Якщо ви друкуєте твір двієчника Васі, то не чекайте, що під палітуркою буде "Кобзар". Ось книжки в школи прийдуть, тоді програми змінять. І знову будемо книжки в школи чекати.
Олександр
ІНШИМИ СЛОВАМИ, НА 1 ВЕРЕСНЯ ПІДРУЧНИКІВ НЕ БУДЕ. ПРОПОЗИЦІЯ 1.ПРИЗУПИНИТИ КОНКУРС ПІДРУЧНИКІВ, БО ДІТИ НЕ ОДЕРЖУЮТЬ ЗНАННЯ. ПРОПОЗИЦІЯ 2. ПІД ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ МОН, АПН НАДРУКУВАТИ ПІДРУЧНИКИ БЕЗ КОНКУРСУ (АКАДЕМІКИ ВІДПРАЦЮЮТЬ ЗАРПЛАТУ) У СУСПІЛЬСТВІ НЕ ПОМІТЯТЬ, ЩО КОНКУРСУ НЕ БУЛО. ДІТИ БУДУТЬ ВДЯЧНІ. ПРОПОЗИЦІЯ 3. КОНКУРС ЗАПРОВАДИТИ ТОДІ, КОЛИ ВСЕ НАЛАГОДИТЬСЯ. КОНКУРС - ЦЕ ШЛЯХЕТНО І ДЕМОКРАТИЧНО, АЛЕ ЗАРАЗ НЕОБХІДНО ПРИЙНЯТИ АВТОРИТАРНЕ І ВІДПОВІДАЛЬНЕ РІШЕННЯ, БО ВЕЛИЧЕЗНИЙ ПРОВАЛ! МОЖЛИВО, НЕОБХІДНО ВВЕСТИ ПОМІРНУ ПЛАТУ ЗА КОРИСТУВАННЯ ПІДРУЧНИКАМИ.
Galina
Для Олександр:Згодна з Вами. Ми вже майже рік без нових підручників...займаємось за старими. Вже дістали всі ці зміни...
Коментувати
Mak
Пані Інна останній раз була в школі 15 років тому, коли закінчувала 11 класів. Цікаво, як людина, яка жодного уроку в школі не дала, не працювала там жодного дня, не прочитала жодного підручника (а тим більше не аналізувала десятки нових, 2015 року) може так категорично висловлюватися про якість підручників (хай би які вони не були). Ці слова без змісту, як і вся діяльність МОНу. Закінчується навчальний рік, а підручників (ні гарних, ні поганих) для учнів двох класів немає. Мабуть, треба покращувати якість конкретної роботи самих працівників МОНу.
августа
Підручники - це дуже важливо, проте це лише одна складова.Враження складається. що МОН пробує вводити зміни точково: скандал з підручниками - беремося за підручники. Виникне ще якась гостра ситуація - МОН знову проголосить якісь ідеї. Очевидно, що стратегії у нашого міністерства немає.
любитель совсун
Особливо "відірвана" заступник міністра совсун, яка не зрозуміло яким х..м потрапила у міністерство освіти.
августа
Для любитель совсун: запропонуйте іншу кандидатуру на її місце. може знаєте когось мудрого і компетентного?
Vladislav Smirnov
професор Співаковський - чим не кандидатура?
Коментувати
Гуна
Отримали вчора підручники для 7-го класу. Мало того, що припало їх 10 екземплярів на клас, так й ще друкований варіант відрізняється від електронного на 100 сторінок. В програмі питання є, в електронному підручнику інформація на питання є, а в друкованому - нема. І навіщо, питається, той друкований підручник, якщо вчити по ньому немає можливості.
Михайло Чиж
Для Гуна: Аналогічна ситуація з підручником "Інформатика 7" (Ривкінд). А я вже змучився від здогадок: чи на ту електронну версію завантажив у вересні, чи не той нам за рознарядкою доставили, чому версії підручника одного автора відрізняються (не повністю, але суттєво, відсотків на 30-40 точно)? А тепер пані з високого кабінету роз’яснила: вони, виявляється, відірвані! А от тільки ця пані забула наголосити, що саме МОН рекомендувало ці підручники до використання в навчальному процесі.... І постає питання: а чи не МОН відірвало ці підручники від життя?
p2p
Для Михайло Чиж: Повна версія 1:1 e-book, http://www.geneza.ua/pdf/7klas/Ривкінд_Інформ_П%207.укр_(058-15)_S.pdf качайте, користуйтесь! Повністю співпадає.
p2p
Для Михайло Чиж: Видавництво "Генеза", мабуть, єдине видавництво, яке вирішило не "гріти руки", а викласти ПОВНІ версії підручників для 4 і 7 класів, ще від 6 листопада 2015 року... Хоч підручник з фізики Сиротюка для 7 класу, відверто, г..няний.
Коментувати
Діма
Якийсь абсурд....от так звикли перекладати відповідальність з одних плечей на інші.... ті тих звинувачують, а ті інших..... Раз міністерство не схвалює ці підручники, то чому воно надало дозвіл на їхнє використання в навчальних закладах???...самі себе здаєте?!
Чи хоче МОН оновлення?
Пані міністерці мабуть і невтямки, що МОН давно вивів навчання за межі школи! Вчаться в репетиторів: 200 балів ЗНО дають репетитори, а не школа-вчитель давно став безсилим рабом вашої табачно-папєредньо корумпованої системи! 30-40-50% випускників, яким Ви, пані міністерко, і ваші "папєрєднікі" заставляють втискати атестати, не завчили навіть таблиці множення..Про знання з інших предметів вчительство просто мовчить! Вигнати бовдура і хама зі школи НЕ МОЖНА! Стандарти, програми і підручники пересипаються лише з однією метою: розкласти по кишенях бабло! Ваша радянська бюрократична система працює лише на пригноблення вчителя і висмоктування грошей : то на збірнички для ДПА, то на ЗНО, то на методичні посібники, то не методобєднання, то на курси, то на презентації, то на відкриті (нікому не потрібні!!!) уроки..Показуха-показуха-показуха! Була ДО Вас і лишилася ПРИ ВАС!
вчителька
Для Чи хоче МОН оновлення?: Їм не потрібні реальні факти про дітей. Ми змушені малювати "4" тим, хто має навчатися у спецшколах, бо ставити 1,2,3 заборонено МіськВО!!! Якщо учневі ця інформація не потрібна, а вчителька оцінку намалює, то навіщо йому навчатися!? Сидять і нерви псують один одному, бо ніяких покарань і можливостей щось змінити у вчителя немає!!!
Коментувати
Олег
Здається, що у міністерстві не помітили, як самі відокремили, чи то "відірвали", щколу від підручників....
1
Цікаво, а хто організував дітям і вчителям ці підручники? Чи не "відірвані від реальності і совісті представники МОН?
Xusha
Справа в тому, що школа практично не отримала навіть цих "відірваних" підручників, а тих, що прийшли, не вистачає й одного на парту, старі ж, випущені 10 років тому, вийшли з ужитку. Про яку якість освіти тут можна говорити?
masha
Для Xusha: А нам тоже не выдали книги привезли 20 учебников на три класса
Коментувати
Олена Зацепа
А я ніяк не можу заспокоїтись, що в підручниках з математики діти вивчають "многокутники"! Де взялось в українській мові слово "МНОГО"?
Олег
Для Олена Зацепа: Не переймайтеся дуже, знаходяться і такі "афтори", які замість терміну "многокутники" пишуть "багатокутники".
Геннадий
Для Олена Зацепа: может это странно звучит, но в украинском языке есть математические термины. А в шароварной мове они не нужны.
АБВ
Многая літа...
Коментувати
Чаплик-Чижо Ірина
Скажіть будь ласка чому моя дитина має залежати від вибору вчитетеля, а не отримувати уніфіковану освіту, яка буде оцінюватись на ЗНО ? Рекомендую почитати твір з підручника Укр. Літератури за 6 клас говорюща риба або Федько-халамидник, який заставив всіх дітей впасти в депресію? Припиніть геноцид нації школою? Біля 25% дітей закінчують школу з інвалідністю. Чому це ніхто не аналізує? 70% батьків щовечора готують уроки з дітьми, після того як діти з 9. 30 до 16.00 були в школі.
Олена Зацепа
Такі реалії нашого життя! Якщо хочеш, щоб твоя дитина "не пасла задніх", то мусиш виконувати роботу вчителя, тому що ніхто крім батьків не зацікавлений в розумній молоді.
11
Ви пишете нісенітницю!
про освіту
Для Чаплик-Чижо Ірина: погоджуюсь з усіма вашими словами, окрім критики "Федька-халамидника". Геніальний твір геніального В. Винниченка якраз про те, що освіту здобудуть багаті, однак бездушні "Толики", а прості "Федьки" покладуть за них своє життя (як наразі це і відбувається в ато).
Коментувати
Олег Загородній
Не тільки шкільні підручники відірвані від життя, а й вся система освіти далека від нього.
CoCo
А где же вы были все это время? Скорее вас эти проблемы не волновали????
Таїса
А як же їх Міністерство освіти затвердило? Коли ж буде решта підручників? Кінець року незабаром.