У МОН створять інтерактивні підручники

Павло Хобзей виразив сподівання, що підручники для 8 класу будуть цікавими та інтерактивними

У МОН створять інтерактивні підручники

9 лютого 2016 року в Міністерстві освіти і науки України відбувся інструктаж експертів із регіонів для здійснення експертизи електронних версій проектів підручників для учнів 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів «Науково-методологічні засади створення сучасного підручника». Про це повідомляє прес-служба Міносвіти.

У заході взяли участь заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень та директор Інституту модернізації змісту освіти МОН Наталія Вяткіна.

Як йдеться у повідомленні МОН, під час заходу Павло Хобзей виразив сподівання, що підручники для 8 класу будуть цікавими та інтерактивними, що відповідає сучасним освітнім інтересам і наголосив, що відповідальність експертів дуже велика, тому що позитивний висновок пускає підручник у світ.

На думку заступника міністра, підручники повинні обирати саме вчителі, а оцінювати їх будуть експерти. «Ви повинні дати «добро», що підручник відповідає усім критеріям. Від вашого вибору залежить якість освіти», — звернувся до присутніх експертів Павло Хобзей.

У свою чергу, директор Інституту модернізації змісту освіти МОН Наталія Вяткіна закликала експертів об’єктивно оцінювати рукописи підручників — зміст, методологію, правильність поставлених запитань наприкінці підручника тощо. «Дитина повинна творчо розвиватись, навчитись критичному мисленню, а також правильно формулювати відповіді на запитання», — вважає директор Інституту. Вона додала, що експертам в рецензіях потрібно враховувати всі зауваження рукопису.

У Міносвіти також зазначають, що Національною академією педагогічних наук України у співпраці з Міністерством освіти і науки, а також Інститутом модернізації змісту освіти МОН вперше розроблено посібник «Експертиза шкільних підручників», який містить інструктивно-методичні матеріали для експертизи електронних версій проектів підручників для 8 класу загальноосвітніх навчальних закладів.

Освіта.ua
10.02.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель однієї із шкіл України
Так. Наша школа отримала деяку кількість деяких підручників. Але ще не надійшли методичні рекомендації, як роздати учням цю деяку кількість. Якщо ділити менше число на більше, то отримаємо дробове число. Як бути з підручниками? Адже учні вчаться за Новою програмою, тому за старими підр. важко. Та і їх не вистачає. Десь раніше прочитала, що гроші є лише на придбання 50% підручників, решту мали б закупити за гроші місцевих бюджетів. Добре, наш місцевий бюджет дозволяє це зробити (цікавилась), але чому підручники ще не надруковані???
простий вчитель
Вони розповідають про підручники 8 класу, а ми ще підручники 7 класу не отримали!!!! А вже лютий місяць!!!!
Олена
Як на мене ,зміна програм,підручників -ПРОСТО ВІДМИВАННЯ ГРОШЕЙ!!! .На цьому ЗАРОБЛЯ,ЮТЬ.Кожний наступний підручник,як правило гірше попереднього.Яка різниця за яким підручником вчити дитину читати ,вчити географію, фізику.Головне ,щоб підручник відповідав віковим особливостям,а головне був написаний доступною мовою.Для того щоб навчити читати,працювати з текстом необхідні тексти.А їх у читанках,майже не має -одні віршики,і навчи.Приходять у 5 клас , а з підручником працювати не вміють.ререказувати не можуть.мова бідна .І з кожним роком все гірше. ПРОГРАМИ ПОВИННІ ПИСАТИ ВЧИТЕЛІ.!!!!
Вчитель однієї із шкіл України
Щодо згадки про Табачника. Ніхто вже не пам’ятає про непотрібну ДПА учнів середніх і старших класів у травні 2011 р. Ніхто не згадує недолугий моніторинг учнів 5 і 10 класів у жовтні-грудні 2013 р. Це ж скільки державних коштів списали на усе це... Саме з 2013-2014 н.р. були запроваджені Нові державні стандарти, Нова програма для учнів 5 і 2 класів (це нинішні 7 і 4 класи). То й що? Табачник і ко (Янук., Азар. та інша ...братія) вчасно звалили і жодної відповідальності. А нам потрібно усе це розгребти, але мудро. А це, мабуть, важко.
Вчитель
Павло Хобзей виразив сподівання, що підручники для 8 класу будуть цікавими та інтерактивними - а я хочу мати сподівання на отримання підручників для 8 класу!!!!Та не треба нам цікавих і інтерактивних для 8 , ми вже у 7 їх отримали!!!!! Дайте спокій вчителям і учням - ми по старих підручниках вивчимо те, що треба!!!!!! Чи може квадратне рівняння, дієприслівник, закони Ньютона, вірші Л.Українки в новому підручнику чимось відрізняєються від себе в старому??? Не заважайте дітям і вчителям!!! Якщо діти вчитись не хочуть, то цікавий та інтерактивний підручник у лютому їм точно допоможе!!!!!!! А до лютого - можна дати їм старий підручник - нецікавий і не інтерактивний, а д/з (деякі вчителі задають по новому підручнику і зобов’язують дітей роздруковувати підручник на кожний урок)! Оце і є рівний доступ до якісної освіти!!! Ось так і треба майданутим європейцям - погано було при злочинній владі? при Табачнику? з підручниками для дітей вчасно? Оце вже точно Європа наступить і прийде в 8 клас...
учителька
підручники вже потрібно друкувати, а експерти тілки будуть знайомитися з макетами. Тому учні 8 класу знову будуть без підручників
Леонідович
Хмара експертів. Це хмарні технології? На них кошти є? А на підручники? Хай краще ці експерти створять зразкові підручники, а тоді інших оцінюють. Гроші які малиб виділити школам на покупку підручників витрачаться на всяких експертів (які нічого не роблять, помилки не виправляють у рукописах і т.п.). Якщо ви даєте 50% на підручники, то хочаб школам дозвольте вибрати які саме 50% ми хочемо отримати (мову, математику і т.п.). Або, якщо не можете профінансувати 100% предметів, то скасуйте (об’єднайте) деякі.
наталія
Електронні підручники незручні. Часто розбиваються, бо господрі їхні - діти. Коштують дорого. Діти на електронні носії закачують ігри і грають під час уроків. Якість навчання з електронними підручниками низька. Друкуйте звичайні підручники.
Ольга Бузницкая
Електронні версії підручників бажано викласти не частиною (декілька параграфів), а повністю, що б вчителі побачили, що саме вони вибрали...інакше обираємо кота в мішку...і ще, якщо немає можливості вчасно надрукувати підручники...а скоріш за все, так і є, може подумати про те, щоб забезпечити дітей електронними книгами....може так буде дешевше, швидше та й сучасніше
Вчитель однієї із шкіл України
Я теж сподіваюся, що підручники для 8 класу будуть цікавими та інтерактивними, а головне - з потрібною, корисною та ПРАВИЛЬНОЮ інформацією. Але важливіше, щоб були ВЧАСНО надруковані, ВЧАСНО надіслані у школи і кількістю 100%. Чуєте, дядьки і тітки з МОН, - ВЧАСНО і 100%
Олекса Позняк
Для Вчитель однієї із шкіл України: Стадо необозриме науковців не може створити те що у світі уже давно створене.Катаються по країні за державний кошт з семінарами про хмарні технології, протирають штани в інститутах а допомоги учителю - 0
Коментувати