Діти з Донбасу і Криму зможуть здобути освіту

У МОН розробили законопроект, що допоможе створити спеціальний порядок визнання кваліфікацій

Діти з Донбасу і Криму зможуть здобути освіту

Законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» дасть відповідь на чутливе для суспільства питання, яким чином створити умови та нові можливості для наших дітей - школярів, майбутніх абітурієнтів, студентів – для вступу в українські університети, а також переведення в школи і університети. На цьому наголосив міністр освіти і науки Сергій Квіт під час засідання уряду.

«Головна проблема полягає у тому, що наші діти, які опинилися на окупованій території, можуть представити документи про освіту лише від окупаційної влади, котрі ми принципово не приймаємо», - пояснив міністр.

За словами Сергія Квіта, представлений на уряді законопроект дає можливість Міністерству освіти створити спеціальний порядок визнання не документів, а кваліфікацій, здобутих учнями і студентами на окупованій території. У законопроекті передбачаються спеціальні квоти для випускників шкіл з окупованих територій.

«У першу чергу, це стосується кримськотатарського народу, який перебуває в стані геноциду на анексованій території Криму», - повідомив міністр.

Він звернув увагу на те, що на офіційному сайті міністерства розміщений список шкіл, до яких можуть прикріпитися учні з окупованих територій та здавати екзамени екстерном. Такі школи є у кожній області.

Міністр також повідомив, що сьогодні у МОН ведеться робота з переміщення Таврійського національного університету ім. Вернадського з анексованого Криму.

«Це буде вже 19-й вищий навчальний заклад, переведений з окупованої території. Цей заклад був відкритий в Криму як філія Київського національного університету ім. Шевченка і зараз працюватиме у Києві», - додав Сергій Квіт.

Освіта.ua
21.01.2016

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Павел Воля
А як бути жертвам чергового пікращення з інших "ригіонів" України. Підручників до цього часу нема. Я не говорю про 4 і класи. А ЗНО здавати потрібно... Квіт, робіть що-небудь, бо закінчите, як Табачник...
Павел Воля
ремарочка: по 4 і 7 класи
Коментувати
Леонідович
З вищенаписаних слів міністра: освіта - це бумажка (диплом). Кажуть, що жителі Криму і Донбасу зможуть здобути освіту, а ніхто їх навчати не збирається (крім росіян, днрівців і лнрівців), а лише приймати іспити. Хіба це називається здобути освіту? Нажаль подібним чином і в інших регіонах здобувається "освіта" (