Як школярам Донбасу здобути середню освіту

Учні з окупованих територій можуть навчатися на контрольованій території за всіма формами

Як школярам Донбасу здобути середню освіту

Учні, які проживають на тимчасово окупованій території України мають можливість продовжити навчання на контрольованій українською владою території за всіма існуючими формами. Про це йдеться у роз’ясненні Міністерства освіти і науки України.

Зокрема, зважаючи на ситуацію, що несе загрозу життю і здоров'ю дітей, у Міносвіти вважають доцільним зарахування учнів на екстернатну або дистанційну форму навчання.

Посилаючись на норми Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, у Міносвіти зазначають, що керівники відповідних навчальних закладів за необхідності можуть приймати рішення про зарахування екстернів на навчання у відповідному навчальному році без обмеження терміну подачі заяв.

Також навчальні заклади мають можливість організовувати навчально-виховний процес з використанням технологій дистанційного навчання у будь-яких формах, в тому числі екстернатній.

Разом з тим, у Міністерстві освіти і науки підкреслюють, що зарахування учня до старшої школи відбувається на підставі документа про здобуту базову загальну середню освіту державного зразка. У випадку відсутності вказаного документа чи наявності «документів», виданих терористичними організаціями або окупаційною «владою» анексованої АР Крим і міста Севастополя, учні можуть бути зарахованими лише до основної школи.

У Міністерстві освіти і науки наголошують, що у такому разі учні можуть завершити опанування навчальної програми 9 класу екстерном та в найкоротший термін, а після отримання відповідного документа про освіту продовжити навчання у 10 класі за обраною формою навчання у тому ж навчальному році.

Загальноосвітні навчальні заклади мають забезпечити наявність актуальної інформації про запровадження екстернатної або дистанційної форм навчання на власних веб-сайтах.

Більше інформації для мешканців окупованої частини Донецької та Луганської областей, які бажають здобути українську освіту >>>

Освіта.ua
15.09.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учитель
КАК будет ОПЛАЧИВАТЬСЯ работа с этими учениками