Навчальні заклади атестуватимуть по-новому

Міністерством освіти і науки затверджено новий Порядок державної атестації навчальних закладів

Навчальні заклади атестуватимуть по-новому

Міністерством освіти і науки затверджено новий Порядок державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, який встановлює основні завдання, умови та процедуру проведення атестації навчальних закладів, згідно з вимогами освітнього законодавства.

Документом визначено, що державна атестація є основною формою державного контролю за діяльністю навчальних закладів незалежно від їх підпорядкування, типів і форм власності.

Головними завданнями державної атестації навчальних закладів є визначення відповідності навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня, дотримання ним вимог цих державних стандартів та забезпечення надання якісної освіти, а також надання організаційно-методичної допомоги навчальним закладам, що атестуються.

Передбачається, що державна атестація навчальних закладів буде проводитися один раз на десять років.

Атестація здійснюватиметься Міністерством освіти і науки та іншими центральними органами виконавчої влади, у сфері управління яких перебувають навчальні заклади, що атестуються. Атестація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюватиметься відповідними місцевими органами управління освітою, у сфері управління яких перебувають навчальні заклади.

Державну атестацію приватних навчальних закладів проводитимуть органи управління освітою АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Порядком визначено, що атестаційна експертиза навчального закладу полягатиме у проведенні відкритої публічної презентації діяльності навчального закладу його керівником та заслуховуванні інформації від органу управління освітою, у сфері управління якого перебуває навчальний заклад, щодо створення ним умов для забезпечення функціонування навчального закладу.

Також атестаційна комісія вивчатиме напрями діяльності навчального закладу, визначених робочою програмою.

Документом передбачено, що атестаційна експертиза навчального закладу не може проводитись більше ніж 15 робочих днів. При цьому робота атестаційної комісії безпосередньо у навчальному закладі не може тривати більше 5-ти робочих днів.

При здійсненні атестаційної експертизи, комісії вивчатимуть питання відповідності документації вимогам законодавства, створення умов для навчання дітей з особливими освітніми потребами, забезпечення якості загальної середньої освіти (порівняльний аналіз результатів зовнішнього та внутрішнього моніторингу результатів навчальних досягнень учнів), порівняння результатів незалежного оцінювання випускників 11-х класів із результатами їх навчальних досягнень за 3 останні роки.

Також предметом атестаційної експертизи стануть організація роботи щодо професійного розвитку педагогічних працівників, наявність бібліотеки та використання ІКТ в навчально-виховному процесі, загальний стан території, будівель та приміщень, створення безпечних умов для учасників навчально-виховного процесу, організація розвивального навчально-виховного середовища, забезпечення соціально-психологічного супроводу учнів, створення умов для задоволення потреб учнів у різних формах позаурочної навчально-виховної роботи тощо.

По завершенню атестаційної експертизи атестаційна комісія надаватиме аргументований висновок щодо результатів експертизи та вмотивовані конкретні рекомендації для навчального закладу щодо підвищення якості надання освітніх послуг населенню.

На підставі висновку та рекомендацій орган, який здійснює державну атестацію, визначатиме відповідність освітніх послуг, що надаються навчальним закладом, державним стандартам певного освітнього рівня та прийматиме рішення про визнання навчального закладу атестованим чи неатестованим.

Для навчальних закладів, які будуть визнані не атестованими буде визначатися дата проведення повторної державної атестації.

Визнання за результатами повторної атестації навчального закладу державної або комунальної форм власності неатестованим є підставою для прийняття рішення щодо реорганізації, перепрофілювання або ліквідації навчального закладу. Повторна неатестація приватних навчальних закладів стане підставою для анулювання ліцензії на надання освітніх послуг.

Витрати на організацію і проведення державної атестації навчальних закладів здійснюватимуться за рахунок коштів органів, що її проводять.

У Міністерстві освіти зазначають, що наказ "Про затвердження Порядку державної атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів" набирає чинності 6 березня 2015 року.

Відповідно цього ж дня втрачає чинність наказ МОН, яким було визначено попередній порядок державної атестації навчальних закладів.

Таким чином, всі розпочаті на сьогодні процедури державних атестацій (атестаційних експертиз) мають бути завершені або відмінені до 6 березня 2015 року, оскільки в іншому випадку застосування нормативно-правового акту, що втратив чинність, тягне за собою нікчемність будь-яких наслідків таких дій.

Освіта.ua
25.02.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Директор
Вельмишановні працівники МОН! Де методичні рекомендації щодо атестації НЗ за новим Положенням????????? Та й Положення якесь дивне...Ви хоч самі розумієте що й до чого? Як на практиці буде виглядати атестація НЗ? Наприклад, хто ці дивні представники освітніх громадських організацій, яких у складі комісії повинно бути не менше 1/3, тобто не менше 5 осіб? Що це за люди? Що конкретно вони будуть робити?
Користувач
Скажіть, шановні. Нам чекати критеріїв оцінювання? Якщо ні, то яким чином складати акт?
indigo
Для достало: Перевіряти якість знань - це носити вилами дим або воду!!! Ставити під сумнів компетентність Учителя - нахабність, якої ще не бачив світ!!! Звісно, повинні бути відповідні КОМПЕТЕНТІ куруючі підрозділи, але в них повинні працювати УЧИТЕЛІ, а не міністерська безтолоч, яка свої документи про освіту купувала на базарі!!!
вчитель
"забезпечення якості загальної середньої освіти (порівняльний аналіз результатів зовнішнього та внутрішнього моніторингу результатів навчальних досягнень учнів), порівняння результатів незалежного оцінювання випускників 11-х класів із результатами їх навчальних досягнень за 3 останні роки." Цікаво, як можна порівнювати результати ЗНО з оцінкою випусника, якщо дитина вчиться за рівнем стандарту? Більшість випусників працює з репетитором, тому що профіль, який "обирають" діти далекий від програми для ЗНО
достало
может я чего то вообще не понимаю,но аттестация учебного заведения НОНСЕНС! вы представляете что приходят в хирургию люди которые к ней никакого отношения никогда не имели и во время операции начинают руководить и подсказывать как резать и зашивать пациента? вот так и аттестация школы,училища,техникума.. приедут "специалисты"из министерства,которые детей в лучшем случае видели во время студенческой практики и начнут учить как учить.(простите за тавтологию) и главное чтоб "сытый и обеспеченный" учитель в это время не упал в голодный обморок, а то чего доброго его еще сверху "нужными папками" присыплет. вы уж простите,если я слишком
Родион
Як можна атестувати навчальні заклади по новому, коли атестаційні комісії старі. Чи може начальник відділу, який 30 років добивав освіту до того що маємо працювати по новому? Чи може рука , яка десятиліттями брала і крала працювати чесно? А хто в управліннях, відділах, методкабінетах, як туди попадають, хто , по яких критеріях? Та вони ж не мають уявлення про доручену справу. Всі витрати атестації на цих паразитів за рахунок вчителів: від 10 до 100%(!) зарплати. Так чому ж міністерство своїми реформами підгодовує корупцію?
Микола Глазунов
Для Родион: читайте уважно, там не менше 1/3 громадські експерти, і методкабінети до атестації ЗНЗ, ПНЗ, ДНЗ відношення не мають, прочитайте Положення про методичні кабінети і не несіть нісенітницю. Усе в руках відділів освіти, припиніть усіх під одну гребінку паплюжити.
Родион
Для Микола Глазунов: (Точніше для працівниці методкабінету): Ваш повчальний тон тут недоречний (читайте уважно, прочитайте, припиніть, не несіть нісенітницю) Це я чув не раз від Вам подібних. Можливо для приколу Ви стверджуєте, що методкабінети до атестації відношення не мають? А ще розкажіть мені, темному, хто ці 1/3 громадські експерти?
Олекса Позняк
У Києві в епоху чертовецького був задіяний надзвичайно "демократичний" крок - громадські слухання по забудовах. Потрапити в слад "громадськості" було практично неможливо. На слухання, які провадились майже нелегально, привозили маршрутками бабусь "Царства сандеєвого" , які за 5 хв . проводили голосування. -сторонніх не допускали- у вас паспорт не такий. Цінний досвід явно не пропадає
Коментувати
Натэл
В чем смысл этого " священнодейства" под названием " аттестация школы"? Все школы работают по государственным программам, утвержденным МОН, по определенному расписанию, по нормативным документам. Учителя пьяными на работу не ходят, на столах не танцуют, стриптизом не пахнет( да и все равно мужиков в школах из-за такой зарплаты мало или совсем нет). Так что проверять? Журналы по технике безопасности? Внеклассную работу? Так это и без помпезности можно проверить. Для чего? Снять звание специализированной? В материальном плане для учителя это роли не играет: З/п одинаковая и в общеобразовательной, и в специализированной, а сейчас так и говорить не о чем. Дать людям из министерства " поработать" и только и всего, ну еще нервишки потрепать тем, кто основную работу тянет, чтоб жизнь медом не казалась.
Юлічка
Для Натэл: Підтримую 100%
Коментувати
Бєлий Володимир
По-перше, комісія, що буде себе позиціонувати як дійсно новоякісна має чітко показати усім, що відповідно до Положення не може бути ніякої мови про протоколи САМООЦІНКИ, які б готував сам заклад. По-друге, дійсно професійним людям не проблема через епізодичні зрізи стану справ, починаючи з оцінки того ЯК презентує діяльність закладу його директор, зробити вірний висновок чи варто такому закладу працювати й далі. По-третє, на жаль творці Положення не спромоглися поставити місцеву владу у положення, яке вона у діяльності закладаів освіти має займати за своїми службовими обов"язками - БУТИ ПРЯМО ВІДПОВІДАЛЬНОЮ, а не виконувати "поліцейську" місію вимагання від директора завдяки спонсорам матеріально-технічноге забезпечення діяльності шкіл, за які має опікуватися своїм місцевим ДЕРЖАВНИМ коштом. Батьки один раз вже сплатили податки на школу для своїх дітей. Не вистачає? Значить потрібно поміняти саму владу, не не прикривати свою владну неміч як таку неправомірними вимогами.
Олекса Позняк
Для Бєлий Володимир: Во времена СССР на местах говорили: вот прислали бы нам толкового начальника из москвы....потому что на кого местного не посмотрят то дебил -взяточник-алкоголик. Думали что в москве уж точно по другому. Кто нас будет аттестовать?Из москвы доктора наук-академики?... Недавно аттестовали мою бывшую школу. В рейтинге по ЗНО по Киеву стабильное 3-4 место сзади . Прочитали аттестационный лист -директору Героя Украины надо давать - лучшая школа Галактики. Почему? "Милый друг" одного очень высокопоставленного. А трудягу - директора выпрут под предлогом непостроеного пандуса на который сами же и не дали денег. Янукович понимал что техосмотр -это взятки и у него хватило ума отменить -перестали ездить? Аттестация - это взятки , торбы и поборы. Полянского-квита - ликарчука надо просто гнать как несправившихся и давайте весной этим займёмся. Вспомните как вышли студенты и поставили всё на место. Готовим мусорки или нами будет помыкать всякое....
так отож
Для Олекса Позняк: Олексо! А Вам минут не ставится). Соглашаюсь с Вами почти во всём, кроме "Вышли студенты и поставили всё на своё место". Да, в Европе так и поступают, но... Мы же не там. Наши спокойно не остановяться и перед тем, чтобы часть студентов навсегда забыла выходить под любым предлогом. А вот менять власть - это хорошая идея. Только бы был разработан механизм смены любой власти. Не просто разработан, но и действовал. Или, хотя бы, так, чтобы партия, которая пришла к власти, привела за собой людей на ключевые посты...
без слів
Для Олекса Позняк: https://www.youtube.com/watch?v=YTtfHGTbcWs
Коментувати
Практик
Черговий "ШЕДЕВР" від МОН! Таке враження, що автори цього наказу (від 30.01.2015 № 67) навіть не уявляють, як втілити на практиці цей Порядок. А може вже ми отупіли вкрай? Все про щось, про якось...Як можна комісіі, у складі якої "не менше третини від її складу-представники громадських освітніх організацій", тобто, як мінімум - 5 осіб (доречі, не зрозуміло - хто це - представники громадських освітніх організацій), що конкретно вони будуть робити? Чи існують якісь критерії оцінювання, протоколи? Чи все якось взагалі? Скільки часу повинен готуватися висновок? Як можна за 5 днів (час роботи комісії безпосередньо в закладі освіти) здійснити атестаційну експертизу за 14-ма напрямами? Що значить атестаційна комісія "надає органу, що здіснює державну атестацію навчального закладу висновок..."? Якому органу? Що значить "висновок"? Це акт? протокол? Чи що? З яких матеріалів формується атестаційна справа? І т.д. і т.п.
Правда є
Потрібна порада! Педколектив не згоден з висновками атестаційної експертизи. Проводилася з 12 по 26 листопада 2014 року. Висновок отримали сьогодні. Атестувалися "чесно".
досвідчений вчитель
Цікаво, до чого потрібно готуватись вчителю під час проведення атестації по-новому? Чи мають право методисти виходити з перевірками стану викладання певного предмета? Адже вони відповідають, що нічого з цього питання не змінилось.
Не менш досвідчений вчитель
Для досвідчений вчитель: Цікаво, а чому досвідчені вчителі так бояться перевірки стану викладання свого предмета? Це ж можливість показати свій фаховий рівень, довести результативність роботи.
Ірина
Для досвідчений вчитель: До ЗНО для вчителів готуйтесь, його результати і покажуть, хто є досвідченим вчителем, а хто ні.
Ірині
А може ЗНО у всій країні провести? Ось тільки з коштами біда!!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!