Влітку у школах можуть відкритися мовні табори

Міністерство освіти розглядає можливість створення мовних таборів для дітей під час літніх канікул

Влітку у школах можуть відкритися мовні табори

У Міністерстві освіти і науки відбулася нарада з представниками міжнародних організацій, під час якої була обговорена можливість створення літніх мовних таборів в українських школах.

У відомстві повідомляють, що ініціатива міністерства має популяризувати вивчення іноземних мов серед українських школярів.

"Сьогодні Міністерство вивчає можливість відкриття мовних таборів у всіх школах країни влітку цього року. Під час реалізації цієї ініціативи МОН розраховує залучити до роботи в таборах волонтерів, носіїв мов за допомогою міжнародних організацій та вчителів за їх бажанням", - повідомляють у МОН.

Процес впровадження ідеї мовних таборів потребує вирішення питання забезпечення вчителями та формату викладання.

Завдання мовного табору полягає у зацікавленні дітей іноземними мовами, а не перетворення його роботи на продовження навчання.

У Міністерстві освіти зазначають, що відомство отримало багато пропозицій щодо формату мовних таборів: дискусійні клуби, театральні студії, робота над конкретним проектом, які обов’язково буде враховано.

12 лютого 2015 року МОН заплановано проведення наради методистів іноземних мов, на яку запрошуються представники міжнародних організацій, з метою ознайомлення з форматом майбутніх літніх мовних таборів.

Освіта.ua
22.01.2015

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Сергій
Батькам вдома діти не потрібні, а вчителі змушені кожного дня придумувати витребеньки зі свого предмету і розважати їх! Учителі перетворюються в літніх клоунів і няньок: соплі підітри і памперси поміняй! Дістали! Дайте відпочити в свою відпустку!
Павлович
Хочеться задати уїдливе запитання: "А ХТО буде організовувати харчування учнів?" А підвіз у сільський місцевості? Міністерство? Так ЦЕ ж прерогативи МІСЦЕВОЇ влади. Хто платить гроші, тей і замовляє музику. Може "міжнародні організації" розкошеляться? І, до речі: оголосіть весь список цих "організацій".
вася
Досить вселяти вчителю, що він зобов’язаний безкоштовно працювати, він нікому нічого не винен.
K.B.
так. він повинен бути просто вчителем , або піти.
имязанято
Да, просто вчителем, а не в каждой дырке затычкой.
Коментувати
прагматик
Нет уж, шановни, вы мотаетесь по швейцарским курортам на тренинги, вот и приобщайте заинтересованных иностранцев-волонтеров к этой работе! А нас оставьте в покое со своим ханжеством. Армию проsрали, так и образование проsрете!
ВЧИТЕЛЬ-романтик
Читаю дописи і думаю: як все таки професійна гнилість широко вражає наше вчительство наразі. Ниємо на адміністрацію, вчимо косити від роботи, чекаємо, що волонтери - іноземці за нас все зроблять, качаємо права, повчаємо всіх як жити. Соромно. Ну коли так вже погано вам в школі працювати - ідіть шукати щастя в іншій галузі. Ні, сидить в школі, нудить на адміністрацію, відділи освіти, нічого не робить для розвитку учнів, не дає знань.
прагматик
Для ВЧИТЕЛЬ-романтик: Да, разве думали мы, посвящая себя работе учителя, что последние -дцать лет нас начнет тошнить от этих проверок, от этих вымогательств чиновников, от неуважения и хамства детей и родителей? Разве этому мы учили их, и их родителей, и уже учим третье поколение? Разве о таком вознаграждении мы, представители интеллигентной профессии мечтали, - о 2000 гр в месяц, и постоянно подрабатываем то летом, то в выходные дни, чтобы элементарно выжить. Я не говорю о тех учителях, которые закончили контрактные вузы благодаря обеспеченным родителям и зашли в школу на пять минут, - я говорю об общей тенденции. А администрация - это церберы, редко услышишь что-то хорошее о них. Интересно, почему? МОН придумало этот лагерь, а само не знает, КАК же все это организовать и, получая десятки тысяч гр. в месяц, хочет спихнуть умственную работу на учителей-методистов, а физическую-преподавательскую - на простых учителей по умолчанию! Нет уж, шановни, вы мотаетесь по швейцарским курортам на тренинги, вот и приобща
всеЮодно
Для ВЧИТЕЛЬ-романтик: Давайте починати розмову з:"Я працюю в ____(пишемо школу.Ні, не номер-місто, а державна-приватна-діти відібрані-звичайні-місто(околиця-центр-велике-райцентр)-село. Отримую______ . Додатково________.Дітей____. " А лише після того розпочинати ГУДИТИ дописувачів. Якщо Ви такий вже романтик, що готовий БЕЗКОШТОВНО працювати - то Вам писати не тут. А тут люди намагаються показати іншим, як СЕБЕ захистити, показати рідним-колегам, що можна біль свій вилити, можливо почують(вони ж, керівництво, інколи сюди заглядають). Коли надто розумний вчитель, який МАЄ додаткові надходження в родину(практика життя) починає виказувати ось такі, як ото Ви, речі, я згадую власних колег, яким реально байдуже, що відбувається, бо вони МАЮТЬ за що жити-лікуватись... Та й інше згадується-90ї роки. ТОді, саме тоді, звучали часто отакі саме слова, як ви написав.І надто велика армія вчитеіл-чловіків пішли в бізнес-базар-будівництво, а жінки-в Італію-Іспанію-Англію. А там вже-хто як влаштувався
Коментувати
макуха
а хто викладати буде? 90% вчителів працюють без ініціативи. діти іноземної не знають у школах.
на заметку
во время трудового лагеря, берите больничный и разговор короткий, врачу меньше заплатите
Я - Мариуполь
Для на заметку: Я думала о больничном, но! Каждый год меня отправляют в отпуск в начале июня, а в лагерь гонят на второй неделе, когда я уже в отпуске. То есть, я должна брать больничный как освобождение от работы во время своего отпуска. Тетр абсурда. Даже если ты покажешь билет на самолет в Океанию, в сентябре тебе напомнят о твоих правах и обязанностях.
всеЮодно
Для Я - Мариуполь: что значит "в лагерь гонят"? А Вы что, без голоса? Либо идите в отпуск позже, либо НЕ идите в лагерь. У нас такой подход уже много лет. Администрация молча выполняет. Есть вариант слов: "Я ушла в отпуск и уехала. Меня НЕ будет". (Куда уехать? Да в Лондон, Жмеринку, на полюс) Работает как магия...
Я - Мариуполь
Для всеЮодно. Голос у меня есть, но у нас специфическая администрация, настоящая Коза Ностра.)) Они не спрашивают, когда ты хочешь в отпуск, у них там свои расчеты и планы. Могу себе представить, что зародится у них в голове при появлении языковых лагерей. Я бы им посоветовала ехать восстанавливать школы Донбасса, вот куда.
Коментувати
Булочка
Я работаю учителем английского в специализированной школе. Когда был лагерь, я вела уроки изо дня в день, в жару, даже в свой отпуск, а также ходила с детьми по музеям, отрабатывая и даже перерабатывая свои часы. Но были коллеги, которые каким-то чудом отсутствовали или приходили раз в неделю, при этом нагрузка у них такая же. Я опасаюсь, что мне придется выложить часть отпускных своему начальству, чтобы избавиться от этого "волонтерства через палку". Не хочу, чтобы было снова, как всегда: лагерь учителям не нужен, детям не нужен, а лишь родителям с деньгами, чтобы спихнуть детей, и директору, чтобы отчитаться перед районо и МОНОм. Я желаю отдыхать по закону, а не участвовать в коррупционных схемах.
згодна
Дуже цінна задумка! Пропоную удосконалення: всіх учнів разом з вчителями поселити в закордонних віллах наших олігархів на берегах морів і океанів, перевезення і харчування за рахунок тих же олігархів. А носіїв мови діти знайдуть і самі серед своїх місцевих ровесників. І, бажано, ще й вихователів призначити з волонтерів, а вчителям- заплатити за закордонне відрядження.
Натэл
Для згодна: потрясающе!
Коментувати
1111
Не переживайте, шановні, що не приїдуть зарубіжні волонтери. Усі працівники міносвіти, які вільно володіють закордонними мовами, свої відпустки одноголосно вирішили провести , виконуючи безкоштовно волонтерську роботу у школах, в основному сільських та глибинних.
Мари Ванна
Для 1111: а что будет, если я откажусь тратить свой отпуск на этот лагерь? Там написано"за власним бажанням". Или кто-то уже позавидовал нашим отпускным и оздоровительным? Вижу, как "спешат" нам выплатить наши деньги за январь, то ли еще будет.
Inga
Для 1111: Это из области фантастики? Или у Вас просто хорошее чувство юмора?
Коментувати
Юлия
А ведь мы так поверили Полянскому,что пришкольные лагеря отменят!!! Сколько же можно врать? Это же неэтично! Опять отмывание денег и издевательство над детьми и учителями. "Здобули"!!!
Пендель
Почему речь зашла о языковых лагерях, а не о дополнительных занятиях по химии для отстающих или походах в музеи и театры для общего развития? Ага, это сейчас архиважно - изучать языки через дискуссионные клубы, ведь стыдно учителям и детям плохо знать языки стран Евросоюза, нас могут туда и не пустить.
всеЮодно
Для Пендель: ні. Зазвичай, якщо Ви уважна людина, можна побачити об*яви про безкоштовне навчання англійської мови З НОСІЯМИ ЇЇ. Подібні навчання відбуваються на базі шкіл свідків Ієгови... Ще відомо, що маючи вихід на баптиську церкву, школа має змогу отримати реальну допомогу. Спонсорську. Далі - робіть висновки самі, якщо трохи читаєте новини-газети...
Коментувати
олег
сьогодні методисти ОІППО іноземної мови пропонують літні пришкільні табори, завтра методисти української мови внесуть пропозиції по ремонту шкіл, а методисти математики будуть організують літературні конкурси, чим ще займуться ці поважні особи???? А разом вони будуть доводити які паскудні вчителі, будуть прикриватися пафосними словами про піклування про учня і лише заради того, щоб лишитися при власному кориті.
Іван
Шановні колеги.Читаючи ваші коментарі,стає соромно за нас,вчителів.Що б не пропонувалось,негайна реакція КАТЕГОРИЧНЕ НЕСПРИЙНЯТТЯ.Всього.Завжди.Хтось вивів новий термін ВЧИТЕЛЬКУВАТІСТЬ.Здається,що серед нас,представників цього неологізму чимало. Невже Вам мало ( 56 +купа відгулів) літа? Зрозуміло,що багато вчителів англійсько її просто забули.То їм страшно провести 2 тижні з носіями мови,бо діти все побачать. Але,відмітати все за 2 секунди після ознайомлення з пропозицією МОН ?????
всеЮодно
Для Іван: Той, хто ввів термін "вчителькуватість" НЕ працює в звичайній школі. НЕ виконує розпоряджень зверху. НЕ живе на ОДНУ вчительську зарплатню, яку вчасно НЕ виплачують ось вже 23 роки. НЕ має в голові сіна. Так що давайте думати, ЩО повторяємо, про ЩО говоримо, і ЩО означає саме введення терміну. Шкода, не побачу автора нововведення... А реальність носіїв мови - то реальність роботи бабтиських організацій в країні. Чи Ви вважаєте, що приїдуть інші? Ну не потрібно людям голів морочити. МЕНІ НЕ соромно. МЕНІ прикро ЗА людину, яка ввела той термін, оскільки людина НЕ знає реалій нашого життя. Про сам термін - трохи пізніше. ЩЕ в голові "не созрело"
всеЮодно
Для Іван: і, до купи. Що зроблено творцем нового слова, щоб в країні НЕ існувало навіть думки про подібне відношення до тих, хто СТВОРЮЄ майбутнє однім лиш власним існуванням??? (круглі очі)
hahaha
Для Іван: Згоден на всі 100% Іноді по коментарям здається, що вчителям не треба не тільки відділів освіти, методичних кабінетів, директорів і завучів у школах, а навіть і учнів. Тільки щоб залишилися вчителі - і зарплата)
Коментувати
Inga
Почему обязательно во всех школах??? Сделайте это при ДЮТЦах или в настоящих лагерях у моря, в лесу и т.д. Дайте, наконец, отдохнуть школе, хотя отдыхом это и нельзя назвать (ремонты, экзамены, заполнение личных дел, сдача журналов, составление различных отчетов о вычитанной программе и графиков результатов успеваемости. Ага, еще отчет о запланированных и проведенных аттестациях в сравнении с последними 5 годами). А теперь еще и ЛАГЕРЯ! СУПЕР! МОЛОДЦЫ! КЛАССНО ПРИДУМАЛИ!
всеЮодно
Детей необходимо держать под присмотром. Лагеря на асфальтах всем приелись. То, что предлагается, называется - креатив. То бишь те же лагеря, но под другим соусом.
Натэл
Для всеЮодно: если предложат превратить школы в своеобразные детские дома - я не удивлюсь.
дауж
я с Вами солидарна, пора освободить родителей от их прямых обязанностей и повесить на школу и на учителей-рабов воспитание детей, ведь у них нет семьи, своих детей, пристрарелых родителей и т.д.
Коментувати
Натэл
Вот радость-то для директоров школ! Учебная практика, ремонт школ, лагерь, волонтеры... Романтика!
lesya-petrivna
ось хай хто це придумав сам і проводить ці табори в звичайних школах на громадських засадах, так як ми всі це робимо.
Ann
Які мовні табори???ви на харчування дітям знайти гроші не можете та на підручники безкоштовні.Ох,чує моє серце,будемо у спеку мовам навчати.То не придумали,чим зайняти дітей у тих таборах,тепер отримайте програмку
Tina
А что, отпуск учителю уже не положен?????? Я представляю. как мне придется петь, танцевать, декламировать и дискуссировать в жару на асфальте..... Такие лагеря должны быть не при школах и дайте, наконец, учителю отдохнуть в свой отпуск.
Шиншилла
Для Tina: Да, и декламировать не 10, а 30-ти ученикам, так экономнее!
оля
Перестаньте знущаться з вчителів, вони теж люди, і в них теж є діти, яким треба приділити увагу, хоча б в канікулярний час!!! Вчителі мають право на закону відпустку. Врешті решт, ми українці і треба прищеплювати дітям українські цінності. Діти повині на канікулах відпочивати в родині і батьки визначають де і як повинна їхня дитина провести свій вільний час. Кому потрібні ці табори? коли в країні таке твориться?
инга
За ті копійти, що нам платять,...тільки лагері відкривать!!!!!Не озлобляйте вчителів!!!!!!
Коментувати