Учням з зони АТО пропонують навчатися екстерном

Школярі окупованих територій Донбасу зможуть здобувати освіту в інших регіонах України

Учням з зони АТО пропонують навчатися екстерном

У Міністерстві освіти надано роз’яснення щодо подальшого навчання учнів на тимчасово окупованій території АРК та у місцях проведення АТО в Донецькій і Луганській областях, а також отримання випускниками зазначених територій українських атестатів. Основною формою отримання української освіти школярами зазначених регіонів, поряд з іншими передбаченими формами навчання, у міністерстві вважають екстернат.

Зокрема, в освітньому відомстві наголошують, що будь-які заяви і дії терористичних організацій, спрямовані на імітацію "навчального процесу" є юридично нікчемними й не визнаються. Так само не матимуть у майбутньому жодної юридичної сили будь-які "документи про освіту", видані окупаційними структурами та самопроголошеною владою.

"Жодного "визнання", "нострифікації", "обміну" таких "документів" тощо з боку Міністерства освіти і науки, інших органів державної влади України та зарубіжних країн не буде", - наголошують в МОН України.

У зв’язку з чим, у міністерстві рекомендують батькам учнів, першою чергою учням 11-х класів, що проживають на окупованих територіях, здійснити кроки, що дозволять їх дітям навесні 2015 року пройти необхідні процедури, отримати офіційні документи державного зразка про освіту й мати можливість вступу до професійно-технічних та вищих навчальних закладів України.

У Міністерстві освіти повідомили, що учні, які проживають на зазначених вище територіях, та бажають отримати документ державного зразка про певний освітній рівень, можуть продовжити навчання на території України за всіма передбаченими формами навчання: денна, вечірня, дистанційна, екстернатна, індивідуальна, групова.

У зв’язку з чим, місцевим органам влади та керівникам шкіл доручено сприяти у вирішенні питань зарахування до цих закладів та проходженню у 2015 р. державної підсумкової атестації, заздалегідь створити необхідні умови, а також із розумінням поставитись до дітей, які потрапили у складні життєві обставини.

У Міносвіти, посилаючись на норми Положення про екстернат у загальноосвітніх навчальних закладах, повідомляють про існуючу можливість учнів вищезазначених територій пройти річне оцінювання за відповідний клас та атестацію за освітній рівень відповідно початкової, базової і повної загальної середньої освіти.

У роз’ясненні Міністерства освіти і науки також надано перелік необхідних документів, що мають надати учні шкіл для проходження річного оцінювання та атестації екстерном.

Ураховуючи ситуацію, що склалася, школи зможуть приймати рішення про зарахування екстернів до завершення навчального року.

Регіональним департаментам освіти і науки доручено довести зазначену інформацію до всіх керівників підвідомчих органів управління освітою та навчальних закладів.

Освіта.ua
14.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
учитель
Питання актуальне і для шкіл, які організовують екстернат і для учнів, які будуть навчатись. З положення (2008 рік) про екстернатну форму навчання не зовсім зрозуміло як її слід організовувати. Чи повинен учень 11 класу (екстерн) здавати всі теми І отримувати семестрові оцінки? Чи виставляється річна на підставі семестрових, чи він пише єдину контрольну за рік? Хотілося б, щоб хтось розяснив ці питання додатково. На місцях їх трактують по різному.
Олександр Ярусевич
Для учнів Донецької та Луганської області надається безкоштовний доступ до онлайн курсів "Підготовка до ЗНО". Більше інформації на сайті школи Знання Онлайн http://znonline.org/ua/news/333-2014-09-01-21-16-28.html
Никита Никитов
Татьяна, вы предлагаете беззащитному человеку погрозить пальчиком вооруженному наемнику?
Татьяна
Для Никита Никитов: Когда соберется десять беззащитных человек, они легко одному вооруженному наемнику смогут рассказать в каком направлении он должен пойти. И чем быстрее - тем лучше. Главное этого очень захотеть.
Коментувати
Никита Никитов
г.Селидово Донецкой области, контролируется Украиной. На экстернат не переводят, хотя в городе нет воды третий месяц, питьевой воды и питания в школах нет, время от времени слышны выстрелы, по городу ходят вообруженные люди, я регулярно выездаю из области на две недели. Это не уважительные причины, по мнению нашего начаотника ГОРОНО, а мой сын не является особой, подходящей под список лиц, которым дозволено обучение на экстернате.
Тетяна
Я чогось не розумію в цьому житті... Як можна жити на території, яка є "неконтрольованою українською владою"? ви що там безязикі, чи безголові? Чого чекаєте? Та підніміть нарешті зад і наведіть порядок на своїй землі. Цього ніхто за вас не зробить. Хочете порядку, миру і спокою - гоніть геть проплачених Росією бойовиків. Місцеві заграють то з лнр, то з росією, а потім плачуть - зарплат не платить українська влада. Без вашої підтримки бойовики вже давно покинули б ваші міста і будинки.
Alexander Burov
Для Тетяна: Чи має наша українська влада якісь реальні пропозиції щодо повертання освітніх закладів Донбасу на українську орбіту? Не платить гроші? -- та нехай! Це у будь-який момент може зробити Росія -- там грошей завжди багато. І тоді для держави вони будут загублені назавжди.
Тетяна
Для Alexander Burov: Питання в іншому. Сьогодні вони загублені самі для себе. Я швидше померла б з голоду, ніж продалася за російські гроші, бо вони омиті кровю наших синів і чоловіків. Нам би зрозуміти хто ми, яких славних предків діти, на якій святій землі живемо, а ми запроданці тільки і дивимось кому продатись за багато грошей.
irra
Для Татьяны: мы не продаемся за российские деньги, но и украинских гривней не получаем уже 4 месяц. теперь объясните : за какие деньги вывести ребенка для регистрации в украинскую школу на экстернат. учитывая, что таких поездок будет не одна+ себе также как минимум дорогу оплатить. Украина бросила своих проукраинских граждан и вскоре от Украины откажутся и они. денег нет, условий для жизни - нет. Ни про какую свтую землю думать уже не хочется, когда просто есть нечего.... Такое впечатление, что Вы вообще в другом мире живете, к сожалению. очень вдали от реалий.
Коментувати
Андрій
Продовжую... 5. Хтось там, "наверху" замислювався, як працюють ДНЗ, не отримуючи жодної копійки на продукти харчування вже 4 місяці? Висновок: можливо, трьома магічними літерами А Т О можна виправдовувати повну бездіяльність, якщо не зраду, посадовців МОН стосовно освітян частини Луганщини та Донеччини, але чи можна виправдати ними цілковите порушення основних постулатів Конвенцій ООН про права людини/дитини, конституційних прав людей, існуючої нормативно-правої бази, і, врешті-решт, нехтування елементарних норм моралі та етики?!
Alexander Burov
Для Андрій: Авжеж можливо. Тому що «Україна понад усе», навіть понад елементарних норм моралі. Цім слоганом виправдовується все що завгодно. Жодних юридичних підстав для невизнання дипломів учбових закладів, які працюють за УКРАЇНСЬКИМИ програмами та за УКРАЇНСЬКИМ держстандартом немає. Це цілком політична дурістика. Для української влади не існують не тільки якісь політичні структури Д/ЛНР, -- не існує взагалі людей у Донбасі. Начебто влада сама відриває від себе ці теріторії.
Коментувати
Андрій
м.Свердловськ Луганської обл. офіційно є територією, "неконтрольованою українською владою". А тепер увага: 1. Навчальний рік у нас розпочався з першого вересня, і це не "імітація навчального процесу". Ми працюємо за МОНівськими програмами, підручниками, провели тарифікацію вчителів за українським законодавством. 2. Педагоги, як і інші працівники бюджетної сфери території, не отримують заробітої плати з липня, але працюють в повному обсязі. При цьому зрозуміло, що банки і місцевий відділ держказни не працюють, але не зрозуміло, чому владою досі не вжито жодних кроків для того, щоб хоча б нараховувати кошти людям? 3. Екстернат - дуже "вдала" пропозиція! Вибачте, шановні, вже проходили подібне, коли пропонували випускникам на ЗНО перереєструватись. До речі, лише в нашому місті випускники 9,11 кл. - це близько 1,5 тис. осіб. Куди накажете їм їхати на екстернат і за чий кошт? (див. п.2). 4. Таке враження, що педагогів, на окупованих територіях для МОН взагалі не існує, як і дитячих садків.
Олександр Ярусевич
Для Андрій: Для учнів Донецької та Луганської області надається безкоштовний доступ до онлайн курсів "Підготовка до ЗНО". Більше інформації на сайті школи Знання Онлайн http://znonline.org/ua/news/333-2014-09-01-21-16-28.html
Наталія
Зараз мова йде не лише про випускників.Як ви уявляєте собі екстернат учнів молодших та середніх класів? До чого тут безкоштовна підготовка до ЗНО? Для тих, хто не може уявити, як живуть на окупованих територіях: а як жили на цих територіях у 1941-1943???? Учителі, які розпочали навчальний рік 1 вересня за навчальними програмами України і ведуть викладання всіх(!!!!!!!! ) предметів укр.мовою - зрадники!? Для довідки: 1.09 була 45% явка учнів, 15.10- 85%. Нагадую-в україномовній школі.
Оксана
Дивно. Луганськ: календарне планування веде російською мовою, історія України не викладається, з нової чверті 5-бальна система.Українська символіка заборонена, українські класи закрили Де це бойовики дозволили українською мовою викладати?
Коментувати