МОН не визнає дипломи ДНР та ЛНР

Освітнє відомство шукає шляхи вирішення проблем студентів Донецької та Луганської областей

МОН не визнає дипломи ДНР та ЛНР

Кілька тисяч студентів Донецької та Луганської областей з вересня переводяться як вільні слухачі до інших вищих навчальних закладів країни. Про це повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час інтерв’ю одному з телеканалів, повідомляє прес-служба МОН.

За словами заступника міністра, відповідно до розпорядження КМУ № 785-р студенти допущені до навчання на І семестр за спрощеною системою, щоб не втрачати час, поки вирішиться доля університетів на Донбасі.

Вона також зазначила, що є частина таких студентів Донбасу, які не виїхали, залишилися на місцях та хочуть навчатися в університетах самопроголошених республік.

"Це аудиторія, з якою міністерство не може працювати. Окрім, як роз’яснювати їм, що вони мають бути свідомі того, що диплом, виданий університетом неіснуючої влади, не буде визнаний ніде", - запевнила Інна Совсун.

Перший заступник міністра навела приклад того, що у схожій ситуації опинилися багато кримчан, які досі звертаються до МОН з проханням замінити російські дипломи на державні українські.

"Сьогодні люди розуміють, що дипломи, видані в університетах, які не визнаються через юридичну невизначеність статусу території, на якій вони знаходяться, – це квиток в нікуди", - наголосила Інна Совсун.

Також Совсун наголосила, що інша категорія студентів, яка потребує підтримки Міністерства освіти, це студенти, які хочуть перевестися на навчання в університети української приналежності. Частково це студенти університетів, щодо яких вже прийнято рішення про цілісне перевезення: Східноукраїнський національний університет ім. Даля, Донецький національний технічний університет, Луганський національний університет ім. Шевченка, Донецький національний університет.

"Безперечно, це не простий процес, але ці студенти, після того, як переїдуть, матимуть можливість повноцінно продовжити навчання", - запевнила перший заступник міністра.

Важливим питанням цілісного переїзду вищих навчальних закладів Донбасу є забезпечення гуртожитками. Як повідомила Інна Совсун, Міністерство освіти веде перемовини з міжнародними донорами щодо облаштування житла на новому місці для студентів і викладачів. Найбільш проблемним є питання житла для викладачів.

"Для того, щоб університети функціонували, викладі мають виїхати, а для цього ми повинні забезпечити нормальні умови проживання", - підкреслила перший заступник міністра освіти і науки.

Для студентів, університети яких залишаються на Донбасі, а вони бажають навчатися в українських ВНЗ, Міністерством освіти і науки розробляється спеціальна реєстраційна форма для того, щоб визначитися з необхідною кількістю місць та спеціальностей.

"Наша задача полягає в тому, щоб всіх студентів, які бажають виїхати з Донбасу, сконцентрувати в тих університетах, які повністю переїжджають",- зазначила Інна Совсун.

Освіта.ua
14.10.2014

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
2
неужели можно подготовить полноценного инженера без соответствующего базы для проведения лабораторных и практичесикх занятий? Будут готовить инженера-гуманитария?
1
Как быть тем, у кого нет средств на переезд? Очень неоднозначное решение от людей, которые хотят видеть Украину Единой Страной!
Андрій
А хто сказав, що атестати та дипломи будуть ДНРівські?
Перейра
Коли більшовики окупували Україну, ті, хто був проти режиму і кому загрожувала небезпека, виїхали за кордон і там організували свої навчальні заклади. Наприклад, Український вільний університет у Мюнхені визнаний у Європі. Емігранти допомагали один одному, піклувалися, щоб кожен отримав освіту, не маючи власної держави.
1
А МОНівцям аби на людей наплювать. Можна подумати, що у всіх є можливість виїхати звідти. Та МОН хіба це цікавить.
Ірина
Цікаво. Отже, міністерство має інформацію, що невизнані республіки затримаються надовго?
Время для сальных историй
Для Ірина: ДНР и ЛНР - временное явление. Хотя, нет ничего более постоянного, чем временное.
Коментувати
Школяр
Про студентів вже сказано дуже багато. А що робити школярам? Адже їх на Донбассі на порядок більше ніж студентів. Які аттестати вони отримають? І чому МОН нічого не каже про них, ніби їх не бачить.