Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Новосад: необхідно скорегувати підтримку маленьких шкіл. Міністр освіти і науки висловила переконання, що державі необхідно застосувати певні коригуючі підходи для фінансування освіти у місцевостях, де на великій території проживає мало людей.

Президента просять ветувати закон про середню освіту. У Профспілці працівників освіти переконані, що реалізація норми нового закону, якою передбачено переведення педагогів-пенсіонерів на роботу за контрактом, призведе до дефіциту кадрів у школах.

Затверджено нову програму ЗНО у магістратуру з права. Міністерством освіти затверджена нова програма одного з блоків тесту з права для вступу до магістратури. Програма застосовуватиметься для частини тесту ЗНО з восьми правничих дисциплін.

МОН впровадить єдиний іспит для деяких випускників-бакалаврів. Відомство планує поступово впроваджувати єдиний державний кваліфікаційний іспит для здобуття ступеня бакалавра. Проект постанови, яким мають бути внесені зазначені зміни, винесений для громадського обговорення.

В Україні стартує проект з супровіду інклюзивного навчання дітей. Мінсоцполітики спільно з Міносвіти проведуть апробацію проекту Державного стандарту супроводу під час інклюзивного навчання дітей. Пілотування проекту триватиме з 17 лютого до 17 червня.

МОН: місцева влада зможе платити повні надбавки вчителям. Кабінет Міністрів ухвалив рішення про спрямування додаткових 2,2 млрд для виплати заробітних плат вчителям, що дозволить місцевій владі сплачувати повні надбавки вчителям за престижність праці, а також премії.

Уряд надав 3,5 млрд на розвиток опорних шкіл. Уряд надав субвенцію для реалізації програми «Спроможна школа для кращих результатів». На фінансування проектів у рамках реалізації програми зможуть претендувати опорні школи, у яких здобувають освіту не менше 350 учнів.

Безкоштовний подкаст до ЗНО з української літератури. Сайт Освіта.ua разом із одним із найкращих знавців української літератури Артуром Пройдаковим, започаткували подкаст із підготовки до ЗНО. У випусках подкасту учні дізнаються про особливості складання тесту.

Кошти отримають найсильніші заклади профосвіти. Кошти на створення навчально-практичних центрів розподілятимуться між закладами за новим конкурсом. Зокрема, гроші будуть йти у найсильніші заклади та покращувати якість освіти за професіями, які важливі для конкретного регіону.

Уряд виділив 1,4 млрд грн на розвиток НУШ. Основна частина субвенції буде використана на закупівлю засобів навчання та обладнання навчальних кабінетів. Понад 361 млн грн субвенції буде інвестовано у підвищення кваліфікації вчителів та на проведення супервізії.

НАН України оголосила про вибори президента. У Національній академії наук оголосили про проведення виборів президента та членів президії НАН. Кандидатом на посаду президента Національної академії наук може бути особа, яка є дійсним членом (академіком) НАН.

ЗНО має перевіряти навички і компетенції дитини. Ганна Новосад висловила переконання, що тести зовнішнього незалежного оцінювання мають відходити від перевірки суто знаннєвих компетенцій. Разом з тим, змін у проведені тестування цього року не відбудеться.

Освіта.ua
14.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів