Новосад: необхідно скорегувати підтримку маленьких шкіл

Державі необхідно застосувати коригуючі підходи для фінансування освіти у різних місцевостях

Новосад: необхідно скорегувати підтримку маленьких шкіл

Міністр освіти і науки Ганна Новосад висловила переконання, що державі необхідно застосувати певні коригуючі підходи для фінансування освіти у місцевостях, де на великій території проживає мало людей. Про це вона заявила під час зустрічі з керівниками місцевих органів управління освітою Чернігівської області.

«Сьогодні ми проїхали 9 шкіл Чернігівської області. Серед них – заклади, де навчаються 42 учні, 40 учнів, що, звісно, дуже мало. І ми бачимо, що у випадку вашої області це не результат неефективності, бо тут закрито дуже багато шкіл і ви активно працюєте з мережею. Основна проблема – густота населення. Тут просто фізично мало людей: є райони, де живуть 7 людей на 1 кв км. Відстані між маленькими школами такі, що ви фізично не можете возити учнів. Ми маємо врахувати, що в Україні є такі регіони і застосувати до них певні коригуючі коефіцієнти при фінансуванні», – розповіла Новосад.

Вона також додала, що крім фінансування першочерговою є розробка програм освітньої підтримки для таких закладів.

«Основний виклик для малокомплектних шкіл – це якість освіти в них. Ми маємо працювати з учителями та давати дітям в таких закладах більше можливостей, щоб вони могли отримувати кращі знання та навички», – відзначила міністр.

Освіта.ua
10.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Любов
У мене, як науковця, є дані, що якість освіти у таких школах Польщі, Фінляндії є високою. А ще їх підтримує , а не знищує у всьому світі громада. Бо знщивши мале і рідне, ми не зможимо на штучному привити любов до свого
Вчитель І категорії
Пропоную пані міністерці пройти стажування в звичайній сільській школі. Попрацювати місяць в таких умовах, отримати зарплату і прожити на ці гроші, а ще не забути оплатити комунальні послуги.
Вчитель
Право на освіту передбачено Конституцією! Чому його виконання перекинули на громади? Закриваєте школи - зробіть дороги і забезпечіть автобусами! Яка якість освіти у дітей, що не можуть доїхати до школи?
Сусід Сусід
То гроші в держави є чи немає. Коли вона бреше? Скільки можна ляпати і не нести жодної відповідальності.
Учитель
Полтавська область. Миргород. Отримали заробітну плату за січень 2020 і знову маємо надбавку за престижність 5%, як і у попередні роки. Але ж існує обіцянка міністра http://osvita.ua/school/66563/. Не розумію, кому ми вже маємо вірити? Якщо вже і міністр говорить неправду, ну це вже, вибачте, ні в які ворота.
М
Для Новосад:вам тут писали і не раз,що діти добираються в школу по кілька кілометрів,до вас тільки дійшло(проїхались 9 школами).Але Ви свої думки міняєте-то гроші ходять за учнем,то вже -не ходять,бо змучились,-то закриваємо,то коригуємо підходи.Пані Новасод,в подальшому така від мене для вас порада(хоча мені не вас,вашої посади,є така поговірка:"жираф длінней,єму відней-ви ж міністр і знаєте,що робити,"порадника"Гриневич маєте),але в подальшому ,якщо хочите ,щось сказати(давати інтерв’ю-нікому не потрібне-ви краще робіть,по результату буде видно),спочатку розберіться в ситуації,а тоді може вийде,без того-ляп.Але бачу у вас інтерв’ю,щораз менші-ви йдете на поправку,вже менше тих лишніх слів,до роботи,має бути-результат.Це про продаж землі.Як можна в таких місцевостях,прискорити,продаж землі, взагалі думала,що Ви закриваєте школи,того добиваєтесь(чи дійсно-так-це замилювання очей).Пояснюю:школи закрити,село вимре,рік,два...,хати з землею зрівняти і землю продати олігархам,бажано в одні руки за копійки і Шевченківські роки повернуться-панщина.Ви не тільки школи розвивайте,ще й село(клуби-гуртки,доїзд,є мальовничі села-бази відпочинку,туризм-з-за границі будуть їздити...).
вчитель
Немає коштів в державі на освіту? Ну почемуже ? Читаю "Окружний адміністративний суд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру виплатити звільненому прокурору Костянтину Кулику близько 1,6 мільйона гривень премій і компенсацій" https://24tv.ua/sud_zobovyazav_viplatiti_skandalnomu_prokuroru_kuliku_16_milyona_griven_n1249792
страшне перо не в гусака
Малята! Слово коригувати пишеться через И. Відповідно: скорИгувати. Йой! Нема чим блищати, хіба що невіглаством.... Печалька!
Достало!
Эта " осучаснена лексика",которой крутят последние годы " как цыган солнцем",уже достала!!! Или нужно носить с собой этот самый " Великий заведений словник"?
Достало!
* Зведений .
John Doe
Для страшне перо не в гусака: Для Людмила Иващенко: Для Достало!: ну вы и мелочные!¡
Коментувати
Хамелеонство?
Ну Аннушка даёт! Совсем плохо с памятью? А кто вместе с Гончаруком " напряг" ОГА писать и сочинять" Перспективні плани оптимізації сільських шкіл"( название другое,но суть та же). И все главы ОГА сказали " Одобрямс". И покатилась по Украине волна закрытия сельских школ. Особо рьяно стараются в ОТГ. Видимо,презенты обещаны в виде хорошей " копеечки". Аня, пора бы к доктору, провалы в памяти.
Віктор
Ну хоч щось позитивне. При належній підтримці та якісній підготовці вчителя саме у сільській школі можна організувати ефективний навчальний процес. Адже працювати з 10-12 учнями 35-40 хвилин, краще ніж з 25-30 учнями.
галина костюк
Саме так треба робити! Необхідно їхати "на місця", дивитися на реальну ситуацію в школах і лише після цього робити висновки. Після відвідин сільських шкіл Чернігівщини, зовсім по-іншому заговорила наша пані міністр. Вже закриття не стоїть на першому місці, а розробка програм підтримки.