МОН впровадить єдиний іспит для деяких випускників-бакалаврів

Міносвіти розширить перелік спеціальностей за якими проводиться Єдиний державний іспит

МОН впровадить єдиний іспит для деяких випускників-бакалаврів

Міністерство освіти і науки планує поступово впроваджувати єдиний державний кваліфікаційний іспит для здобуття ступеня бакалавра. Відповідний проект постанови, яким мають бути внесені зазначені зміни, винесений для громадського обговорення.

Зокрема, у Міносвіти пропонують розширити перелік спеціальностей, за якими проводиться єдиний державний кваліфікаційний іспит для здобуття вищої освіти, спеціальностями ступеня бакалавра.

У разі ухвалення проекту документа, єдиний державний кваліфікаційний іспит буде впроваджений для випускників освітнього рівня бакалавра за спеціальностями кібербезпека, атомна енергетика, медсестринство, технології медичної діагностики та лікування, державна безпека, безпека державного кордону, військове управління (за видами збройних сил), забезпечення військ, озброєння та військова техніка, пожежна безпека, правоохоронна діяльність, цивільна безпека, річковий та морський транспорт, залізничний транспорт та автомобільний транспорт.

Для здобуття ступеня магістра випускникам спеціальностей право, ветеринарна медицина, ветеринарна гігієна, санітарія і експертиза, стоматологія, медицина, медична психологія, фармація, промислова фармація, фізична терапія, ерготерапія, педіатрія, авіаційний транспорт, транспортні технології, публічне управління та адміністрування, міжнародне право, також буде необхідно скласти єдиний державний кваліфікаційний іспит.

За задумом Міністерства освіти і науки, впровадження єдиного державного кваліфікаційного іспиту має стати стандартизованим інструментом виміру якості освіти випускників на виході з університету.

Впровадження ініціативи здійснюватиметься поступово. Планується, що іспити впроваджуватимуться для випускників найбільш суспільно важливих та пов’язаних з підвищеним ризиком спеціальностей.

Зауваження та пропозиції до проекту постанови можна надсилати до 13 березня 2020 року на e-mail: a_rybalko@mon.gov.ua.

проект постанови

Освіта.ua
11.02.2020

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Игорь
И беда в том что те кто придумывает весь этот бред даже не в состоянии на Facebook публикацию без ошибок написать, я думаю вы понимаете о ком я!
Влад
Все тупо поедут получять образование в Европу и не факт что захотят обратно возвращатся, продолжайте в том же духе!
М
До міністерства освіти:передостанній абзац-з підвищеним ризиком спеціальностей-ви для них і не тільки(в освіті все щось нове),а підвищення зарплат в якому році планується-3000?У вас в міністерстві який ризик,що такі зарплати?чим через,що Ви ризикуєте?Щось нове надрукувати(як новий правопис)гроші виділити,потім подумати,що зробили?!Чи як меблі закупили для школи,а вони-не такі,гроші хто буде повертати,що настільки держава багата,що гроші можна на ліво і на право? Зауваження та пропозиції,-вас там стільки працює ,думайте-Ви там для того є,Ви там мали прийти з досвідом,а зараз вирішувати проблеми в освіти.Всі попередні проблеми(які інтерв’ю пані Новосад давала),я так розумію-всі вирішили.
Черкаси Антон
Людоньки Треба позитивні кроки- національні проекти для вузів по нано, біо , інфо - технологіям. Створити кілька кластерів, точок росту, мати хоч кілька дослідницьких університетів. Натомість маємо лише заборони- єві, іспити,зно .. і все на тлі катастофічноі демографіі. Скільки ж можна нищити?
Арчібальд
Для Черкаси Антон: ось і готовий напрямок реформ, розумних!
Коментувати
я
Такий іспит напевно буде запроваджено з 2022р. Якщо взяти спеціальність кібербезпека то стандарт вищої освіти вступив у силу у 2018-2019р. Додаємо 4 роки навчання і маємо 2022р. І так багато спеціальностей:безпека державного кордону,забезпечення військ тощо. А у 2020-21р будуть вносити зміни,приводити в порядок нормативну документацію. Пілотне єдкі початок пілотування 2020р.лютий кінець 2022р. листопад.(згідно концепції державної політики щодо досягнення цілі 1.4.)
Верно
Главное прогнать всех юристов и экономистов после 4 курса, картина маслом будет, лишние вузы отпадут сами из-за ненадобности и слабой подготовкой.
авторам проекту
А який толк з цього всього, що алагогічні спеціальності можна здобути у коледжах і без всякого іспиту. Толку ніякого. Якщо раніше абітурієнти рвалися до ВНЗ, тепер підуть до коледжів та ліцеїв.
А.А
Абсолютно правильно,як вже дістали ці тупі недоучки за державний кошт.Не здав єдиний іспит-рік підготуйся і здай знову.А то університети випускають низькокваліфіковану масовку,яка не знає нічого,та й не хоче нічого знати.
qwerty_qwert
Замість дипломів державного зразка вводиться державний кваліфікаційний іспит :) Сподіваюсь, ці дві ідеї народились в голові одного експерта :)))
Кашперовський
Уроди, в сусідніх краінах такоі ахінеі немає! Це ж не шкільна програма, є варіативна частина, предмети на вибір... Як можна будувати казарму в краіні, всіх шикувати в однострій, адже є різиця в планах , програмах, є особливості регіональні і т. І.
Згоден
Для Кашперовський: Повинен бути кваліфікаційний мінімум знань за спеціальністю. а не продаж дипломів усім, особливо контрактникам і у різних філіях
Коментувати
Владимир Белый
Вітання і підтримка. Давно пора. Відтак і у притомних університетах поступово встановиться практика, за якої і поточні екзамени не буде "приймати" той викладач, який навчав. Щоб на ділі готувати своїх студентів до того незалежного від "альма матер" фіналу навчання, який на їх чекатиме.
qwerty_qwert
Для Владимир Белый: Еге-ж, "ти йдеш сьогодні на іспит до "моїх" студентів, то пам’ятай, що завтра я прийду до "твоїх"" (вибачте за однакові лапки). :))) А ще треба, що б кожне заняття (кожну лекцію, практичну, лабораторну) проводив інший викладач, а на іспиті оцінювали знання теж "перехресно" :) PS. Будь-хто з викладачів, приймаючи той же екзамен на наступний день після будь-якого іншого викладача (припустимо таку можливість), легко, не напружуючись, а головне - не відступаючи від норм оцінювання, може знизити загальну успішність на третину, а до четвертини від тих, хто успішно його здали, відправити на перездачу. PPS. Закінчення зво - далеко не фінал навчання, в найкращому варіанті - десь середина :)
Олександр Желіба
Авторські курси має перевіряти автор. Авторський курс - власне творче бачення проблеми. А якщо курси не будуть авторськими, то для чого тримати викладачів? Зробити єдине відео найкрутішого фахівця та провести іспити онлайн.
Черній М.
Бєлий - ти просто дурень.
Коментувати