Визначено, хто складатиме єдиний іспит для магістрів

Розроблено перелік спеціальностей, за якими буде проводитись єдиний іспит для здобуття ступеня магістра

Визначено, хто складатиме єдиний іспит для магістрів

Міністерством освіти розроблений проект урядової постанови про затвердження переліку спеціальностей, за якими буде проводитись єдиний державний кваліфікаційний іспит для здобуття ступеня магістра. Проект документа оприлюднений на сайті відомства з метою громадського обговорення.

До переліку включено 30 спеціальностей з права, кібербезпеки, інформаційних технологій, електричної енергії, медицини, ветерінарної медицини, воєнних наук і національної безпеки, цівільної безпеки, транспорту, публічного управління та міжнародних відносин.

У разі ухвалення постанови Міністерство освіти разом з Міністерством охорони здоров'я та іншими державними замовниками впродовж шести місяців мають розробити Порядок проведення єдиного державного кваліфікаційного іспиту для здобуття ступеня магістра.

Текст проекту постанови

Освіта.ua
24.11.2017

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Смех и Грех
А почему нет ЗНО в магистратуру для выпускников - бакалавров педагогических вузов?Все знают с какими баллами ЗНО они поступают после школы, я уже не говорю о тех кто идет после училищ. Еще и стипендию получают. И почему им тоже не подымут пороговый балл хотя бы до 160? Ведь эти люди потом занимаются с нашими детьми.
Ted
Для Смех и Грех: очень большой отсев по профнепригодности будет. Да и не настолько сейчас важна эта профессия, чтобы из-за нее заводиться. Современная отечественная школа - это уже атавизм.
Коментувати
Кремень
Колеги!! Не удивляйтесь! В Украины - два врага: Путин и придурковатые. , продажные реформаторы. Детей нет ,а э ти придуры( ковтунец. Шаров) придумали , как уничтожить универсы?!! Вот вам и рецепт!!!
Викладач
Знов у нас все з ніг на голову. Зараз кожен університет має своє бачення підготовки фахівця і свою освітню програму з однієї і тої самої спеціальності. Набір дисциплін в цих програмах може суттєво відрізнятись. То ж за логікою спочатку потрібно прийняти державний стандарт зі спеціальності, потім на основі стандарту скласти програми, прийняти і навчити студентів, а вже потім приймати відповідний екзамен.
DOCENT
ЗАКОН УКРАЇНИ Про вищу освіту Стаття 6. Атестація здобувачів вищої освіти 1. Атестація - це встановлення відповідності засвоєних здобувачами вищої освіти рівня та обсягу знань, умінь, інших компетентностей вимогам стандартів вищої освіти. Атестація осіб, які здобувають ступінь магістра, може здійснюватися у формі єдиного державного кваліфікаційного іспиту за спеціальностями та в порядку, визначеними Кабінетом Міністрів України. http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/1556-18/paran108#n108
Юля
Цель : напугать абитуру? Выбраны самые популярные специальности. А с медиками не погорячились? Или ради такого случая им бакалаврат внедрят?
DOCENT
Для Юля: до вступу це немає жодного відношення. Цей іспит - форма атестанції безпосередньо перед видачею диплома магістра. Державний випускний екзамен.
Val
Для DOCENT: Результаты этого экзамена, так же как и кроки, будут централизовано выкупаться вузами у министерства?
DOCENT
ПО фінансуванню кроків велике питання. Щодо ЄДКІ то тут ще довга дорога до запровадження, навряд чи буде застосовано цю форму атестації випускників магістратури до 2019-2020 року.
Коментувати
1
Страна полномасштабного бреда, основанного на зномании и едыномании. Рехнулись окончательно. Следующим шагом будет введение единого испыта на научные звания (не взирая на специальности), потом едыный испыт для всех работников страны (ну а чё нет, если не сдадут - всех выгнать), ну и для кучи - для пенсионеров (а если не сдадут, то перестать платить пенсии)
inc
Для 1: для получения доцента сейчас уже надо сдавать международный тест по английскому.
DOCENT
Не обов’язково. Можна мати 10 публікацій англійською мовою в журналах, що індексуються WoS / Scopus
Коментувати
include
Так на медицинских специальностях сейчас нет промежуточного уровня "Бакалавра". На базе какой квалификации студенты будут сдавать этот экзамен?
DOCENT
Для include: вони будь складати перед тим, як отримають диплом магістра. Фактично це КРОК2, але на законних підставах
include
А сейчас КРОКи в закон не вписываются?
DOCENT
Як виявилося, не зовсім
Коментувати
???
Дивно, але при спробі подивитися проект постанови чомусь вимагають ввести електронну адресу і пароль.