Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Освітню субвенцію використовують не за призначенням. За інформацією Профспілки працівників освіти, місцева влада створює штучну економію коштів освітньої субвенції, що дозволяє використовувати заощаджені кошти не за першочерговим призначенням.

МОН не підтримує ініціативи партії «Голос». У Міністерстві освіти і науки заявили, що не підтримують правки партії «Голос» до законопроекту «Про повну загальну середню освіту», які передбачаю запровадження 40-годинного робочого тижня для вчителів.

Україна підпише Декларацію про безпеку шкіл. Декларація містить низку зобов'язань, спрямованих на попередження та реагування на напади та використання закладів освіти у військових цілях у період збройного конфлікту.

МОЗ закликає робити щеплення проти дифтерії. Цього року в Україні вже зафіксовано 20 випадків дифтерії. Найбільший спалах захворювання стався в Закарпатській області, також випадки дифтерії зафіксовано у Хмельницькій, Луганській, Тернопільській областях та Києві.

У листопаді відбудуться перші аудити шкіл. За інформацією Державної служби якості освіти, проведення інституційних аудитів відбудеться позапланово за ініціативою двох шкіл Броварського району Київської області.

Освітяни вийшли на акцію протесту. Основні вимоги. Під стінами парламенту відбулась акція протесту, що була організована Київською організацією Профспілки працівників освіти. До освітян столиці також приєднались представники профспілок з деяких регіонів.

Вакарчук пообіцяв переглянути пропозиції «Голосу». У Київській профспілці працівників освіти повідомили, що лідер партії «Голос» публічно пообіцяв переглянути пропозиції до законопроекту «Про повну загальну середню освіту», які викликали обурення освітян.

МОН перегляне частину програми ЗНО у магістратуру. Освітнє відомство планує внести зміни до Програми другого блоку єдиного фахового вступного випробування з права. Метою перегляду програми є приведення її у відповідність до діючого законодавства.

Відбулось перше в Україні тестування вчителів. Учасники пілотної сертифікації педагогічних працівників склали тест незалежного оцінювання. Тестування фахових знань і вмінь учителів початкових класів тривало 180 хвилин. Тест складається зі 100 завдань.

Учасники додаткового ЗНО у магістратуру отримали запрошення. В електронних кабінетах учасників єдиного вступного іспиту з іноземної мови розміщено запрошення-перепустки, у яких зазначено адреси пунктів тестування. Спеціальна сесія ЗНО відбудеться 5 листопада.

Офіс освітнього омбудсмена запрацює 4 листопада. Планується, що працювати зі скаргами буде освітній омбудсмен та юридичний відділ його служби. До вирішення конфліктів також залучатимуться працівники психолого-методичної підтримки.

В Україні відбудеться традиційний радіодиктант єдності. Українське радіо проведе щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», що присвячена Дню української писемності та мови. Диктант буде проведений 8 листопада об 11:00.

Освіта.ua
01.11.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Учителька -пенсіонерка
Зеленський,вам не цікаво куди й кому ідуть гроші за всіх левенят, кенгуру,гелівнтуси,Гр... інвічі,колоски,лелече... ня... і кучу іншої тварі,за участь у яких дитина має заплатити від 20до 40гривнів? Вам не цікаво дізнатися,що учителів змушують збирати гроші у дітей для участі у всьому цьому неподобстві,бо від цього залежить рейтинг школи? Вам не цікаво ,хто роками займається викачуванням грошей із дітей і учителів.Куди і кому йдуть ці космічні суми.Уявіть кожна школа України має взяти участь у десятках таких конкурсів.Затрати на конкурс-2 друковані листки.Чи ви ,Зеленський, перевіряється лише пенсіонерів і дітей -сиріт?
Лікар-психіатр
Для Учителька -пенсіонерка: що з літ, то й з розуму. Бабулька, ви чого до клоуна приколупалися? Він крім свого "95 кварталу" більше нічим не цікавиться і ні на що в цій країні не впливає. Він був клоуном до президентських виборів і залишається клоуном після виборів. Ніхто з серйозних людей ніколи й не думав, що клоун буде чимось керувати. Реальна влада, що очевидно для кожної думаючої людини, знаходиться в руках ізраїльського олігарха Коломойського. Йому й адресуйте ці питання (якщо настільки дурні, що ще самі не здогадалися, куди саме викачують гроші з України).
Анжела
Але минулий президент був не клоуном! Тоді ,лікарю-психіатр, питання до Вас ,за його каденції ніхто гроші не збирав? Чи то як?
Лікар-психіатр
Минулий президент був баригою. І за нього голосували ті ж самі дятли, що п’ять років потому проголосували за Бєніного Клоуна.
Коментувати