МОЗ закликає робити щеплення проти дифтерії

За даними відомства, наразі лише 60% малюків провакциновано проти дифтерії, дорослих – лише 50%

МОЗ закликає робити щеплення проти дифтерії

Цього року в Україні вже зафіксовано 20 випадків дифтерії. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Найбільший спалах небезпечного захворювання стався в Закарпатській області – 5 хворих, у Хмельницькій, Луганській, Тернопільській – по 1 випадку, у місті Києві – 2 випадки небезпечного захворювання. Ще 10 осіб в Закарпатській області є носіями інфекції.

На початок жовтня 2019 року в Україні доступні 1,8 млн доз вакцини АКДП, 141 тисяча доз АДП (не містить кашлюкового компонента) та 4,9 млн доз АДП-м. Цього достатньо, щоб забезпечити вакцинами всіх громадян, які потребують планового щеплення.

За словами міністра охорони здоров’я Зоряни Скалецької, МОЗ веде активну комунікацію з департаментами охорони здоров’я в регіонах, щоб на місцях посилили нагляд за дифтерією.

«Найголовніше – це проактивна робота медиків на місцях, які повинні бити на сполох і закликати до вакцинації усіх дітей і дорослих», – наголосила міністр охорони здоров’я.

Наразі лише 60% малюків провакциновано проти дифтерії, дорослих – лише 50%.

«Вакцини є – вимагайте у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта», – закликала Зоряна Скалецька.

Як відомо, дифтерія – це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі. Інкубаційний період хвороби – 3-10 днів.

Зробити щеплення можна безкоштовно у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Дорослі та діти можуть вакцинуватися в державних медзакладах, а також у приватних лікарнях та у лікарів-ФОП, які підписали договір з НСЗУ.

Якщо лікар відмовляє вас від вакцинації, ви можете звернутися на «гарячу лінію» Національної служби здоров’я України за номером 1677 та повідомити, що вам перешкоджають у вашому праві на безкоштовну вакцинацію.

Освіта.ua
29.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Історик
Вибачте, що трохи не по темі, але є один дуже цікавий факт, про який мало хто знає. Пошукайте в Гуглі або на Вікіпедії таке собі Герцогство Брауншвейг-Люнебург. Ви зі здивуванням помітите, що нинішній прапор України точнісінько такий же, як і в цього герцогства. Тут явно криється якась таємниця. Іще трохи цікавих та несподіваних фактів про прапори. Багато хто вважає, в тому числі і серед записних націоналістів, що ОУН-УПА використовувало червоно-чорний прапор. Але це помилка. Насправді ОУН-УПА використовула прапор синього кольору із жовтим тризубом по центру. А червоно-чорний прапор - це прапор Анголи. Не вірите? Просто загугліть "прапор Анголи".
Вчитель
Наведу такий приклад: в Україні всі поголовно проходили вакцинацію від туберкульозу і зараз ми маємо епідемію туберкульозу в Україні. В США майже ніхто не вакцинується від туберкульозу і майже ніхто цією хворобою не хворіє. Чи допомагає вакцинація від хвороб? Невідомо. Чи допомагає вакцинація заробити транснаціональним фармацевтичним корпораціям, а також продажним чиновникам на службі у цих корпорацій? Безумовно! А тепер знаючи все це, самі вирішуйте потрібна вам вакцинація чи ні.
Мама
Для Вчитель: вже багато років "всі поголовно" не проходять вакцінацію, тому що протягом останніх 20 років розвелось забагато "яжематерів", які "краще знають" і дітей не вакцинують і довідки (за потреби) купують. І де Ви взяли інформацію про епідемію туберкульозу в Україні?
Вчитель
Із тубдиспансерів. Починаючи з середини дев’яностих років вони битком забитів хворими на туберкульоз.
Імя
Помиляєтеся, шановний, вакцінація є обов’язковою у США, навіть є покарання за недотримання закону щодо вакцинації. Якби було так, як ви пишете, США були б країною третього світу в галузі охорони здоров’я.
Коментувати