Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

МОН доопрацює умови прийому до вишів до 11 жовтня. У відомстві створена робоча група з розроблення Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти в 2020 році. Метою діяльності групи є доопрацювання проекту документа. До складу групи включено понад 50 фахівців.

Програма уряду: стратегічні цілі в освіті і науці. Уряд презентував проект Програми діяльності Кабінету Міністрів України. Документ містить набір пріоритетних цілей, які ставить перед собою уряд на найближчі роки, зокрема, в освітній та науковій сферах.

Випускники школи мають стати самодостатніми, - програма КМУ. Випускники шкіл мають стати самодостатніми, творчими та креативними особистостями, які мають ґрунтовні знання та володіють компетентностями, що потрібні у сучасному світі. Відповідна мета міститься у програмі діяльності Кабінету Міністрів.

70% державних вишів втратять статус бюджетних установ, - КМУ. В уряді прогнозують, що за 5 років не менш як 70% державних закладів вищої освіти вийдуть із статусу бюджетної установи. Відповідний пункт міститься у Програмі діяльності Кабінету Міністрів.

МОН розробить план реалізації Програми уряду. Найближчим часом Міністерство освіти і науки розробить чіткий план заходів, у якому буде покроково визначено, як саме відомство досягатиме цілей, визначених Програмою діяльності Кабінету Міністрів у сфері освіти і науки.

Світовий банк надав рекомендації з освітніх реформ. Світовий банк презентував звіт, у якому представлено 5 пріоритетних напрямів подальшого реформування освіти в Україні. Напрями для реформування випливають з дослідження, що проводилось в Україні впродовж останніх місяців.

Уряд визначив стандарти доступності закладів освіти. Програма діяльності Кабінету Міністрів України окрім визначених цілей, які реалізовуватиме Міністерство освіти і науки, містить стандарт доступності публічних сервісів та послуг у сфері освіти.

Google допоможе розвивати вищу освіту в Україні. МОН та Google планують покращувати цифрові навички викладачів вишів – першим кроком стануть відповідні онлайн курси. Окрім цього, сторони домовились працювати над адаптацією Google-класів для закладів вищої освіти.

МОН планує запустити профільну школу раніше 2027 року. Міністерство освіти має намір обговорити з обласними управліннями освіти питання можливості якнайшвидшого формування мережі старшої профільної школи, запуск якої до цього часу планувався у 2027 році.

У МОН планують оптимізувати шкільну мережу. За словами міністра освіти, в Україні необхідно зробити шкільну мережу більш ефективною, оскільки в країні є близько однієї тисячі шкіл, у яких вартість навчання одного учня може сягати 100 тисяч грн на рік.

МОН пропонує підвищити зарплати молодим вчителям. Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій розглядає пропозиції МОН щодо підвищення зарплат вихователям дитячих садків та молодим вчителям. На підвищення зарплат можуть виділити 4,5 млрд грн.

Прем’єр-міністр окреслив пріоритети в освітній сфері. Під час представлення Програми діяльності КМУ у парламенті Олексій Гончарук повідомив, що уряд продовжить реформу НУШ, створить умови для лібералізації приватних закладів освіти та змінить принципи фінансування вищої освіти.

Освіта.ua
04.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів