Уряд визначив стандарти доступності закладів освіти

Програма діяльності уряду містить стандарт доступності сервісів та послуг у сфері освіти

Уряд визначив стандарти доступності закладів освіти

Програма діяльності Кабінету Міністрів України окрім визначених цілей, які реалізовуватиме Міністерство освіти і науки, містить стандарт доступності публічних сервісів та послуг у сфері освіти.

Зокрема, стандарти доступності закладів освіти, що мають бути реалізовані в Україні, містять умову, що час підвезення дітей до опорного закладу має складати не більше 30 хвилин в одну сторону якісним дорожнім покриттям.

Також українські школи мають отримати швидкісний Wі-Fі Інтернет не менше 100 Мбіт/с, у кожній школі на кожні 300 дітей повинно бути мінімум 2 комп’ютерні класи по 15 комп'ютерів у кожному.

Усі туалетні приміщення мають знаходитись в будівлі закладу освіти.

Всі опорні школи і не менше третини шкіл у містах повинні мати велике або середнє (40 х 60) футбольне поле з професійним штучним покриттям, професійне легкоатлетичне покриття бігових доріжок, поле для міні-футболу із штучним покриттям, майданчик для баскетболу/волейболу з гумовим покриттям, зону воркаута та освітлення всіх майданчиків.

У кожному шкільному класі мають навчатись не менше 15 та не більше 30 учнів.

Має бути забезпечена 100% доступність будівель усіх шкіл, включаючи туалети, для дітей з особливими потребами та доступ для них на кожний поверх.

Кожна школа на 100% має відповідати принципам нового освітнього простору.

Окрім цього на 7 000 дітей у сільській місцевості та на 12 000 дітей у місті має бути створений один інклюзивний ресурсний центр.

100% дітей 4–6 річного віку мають отримати можливість бути охопленими різними формами дошкільної освіти.

Освіта.ua
02.10.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Shestak
Якщо в одному з класів школи менше 15 учнів, будемо приписувати чи школу закривати?
Виталий
Коли вже щось скажуть про техперсонал школи.Нікому ми не потрібні і мінімалка - це наш поріг.
Люся
Можливо, я не зовсім обізнана у цій справі, але Закон "Про освіту" не містить статті про наповнюваність класів. Таке формулювання є в Законі "Про загальну середню освіту", правда, він датований ще 1999 роком... І там вказано наступне: "У закладах загальної середньої освіти, розташованих у селах і селищах, кількість учнів у класах визначається демографічною ситуацією, але повинна становити не менше п’яти осіб. У разі меншої кількості учнів у класі заняття проводяться за індивідуальною або іншими формами навчання". У Законі від 2017 року формулювання про наповнюваність класів немає. У статті, під якою ми пишемо коментарі, нема посилання на урядовий документ, що говорить про наповнюваність класів у містах чи селах. Тому, вважаю, ситуацію нагнітають зумисне. А це маніпуляції (комусь же, мабуть, вигідно).
Учитель
Навіть не дивує, що соросівські холуї хочуть остаточно знищити українську освіту. Я, знаєте, обожнюю твори геніальної українки Олени Пчілки. Наприклад, є в неї такий чудовий твір "Наша справа з жидами". Дуже всім рекомендую знайти цей твір в Інтернеті (за допомогою гугла) і прочитати. Написаний неначе про сучасну Україну. Виявляється, що тоді, що зараз усілякі сороси, коломойські, пінчуки, фєльдмани та інші рабіновічі грабували Україну і отруювали життя українцям.
Люба
"час підвезення дітей до опорного закладу має складати не більше 30 хвилин в одну сторону якісним дорожнім покриттям" А якщо покриття не якісне, його замінять якісним чи підвозити не будуть? Один автобус забирає дітей з двох населених пунктів. Зараз він до школи їде 40 хвилин. До опорного закладу ще буде до 20 км. Запитання, як вкластися в 30 хв? - збільшити швидкість руху?!, замінити автобус літаком?!, виселити жителів віддалених сіл зі своїх домівок?!...
mmm
Для Люба: подрочить моск місцевій владі - автошлях їх проблема.
Цари ОТГ
Для mmm: Местная влада- это царь ОТГ, по совместительству голова. Ему плевать на людей и их проблемы. Главное- побольше "отмыть" бюджетных денег на земле,на тендерах- закупках,пока он и его свита при власти.( А для этого подкуплены местные карманные депутаты,( выделил каждому по 2 на земельки),а также местные прокуроры и судьи.)
Коментувати
Фантазер
Відділ фантастики на другому поверсі.
mmm
Для Фантазер: спочатку так, але коли люди почнуть тикать місцеву владу по закону, то почне усе змінюватись.
Коментувати
Юлія
А хто буде контролювати виконання закону, ніхто, як завжди, чи президент нарешті?
Учитель
Для Юлія: під президентом ви маєте на увазі клоуна Зелю? А він що, може щось контролювати? Всі нормальні люди знають, що Зеля - це просто клоун, який грає роль "президента" за вказівкою свого господаря олігарха Бєні Коломойського. Не думаю, що громадянину ізраїлю Бєні Коломойському є якесь діло до української освіти і науки. Його мета викачати як можна більше ресурсів з цієї країни і перевести їх в офшори та на свою історичну батьківщину.
mmm
Для Юлія: ти будеш, Юля, як сумлінний громадянин своєї країни. або будеш соплі пускать і чекать, поки тобі усе готове дадуть. твій вибір.
Коментувати
Любовь
А якщо 30 учнів у класі, то чому не можна поділити на 2 класи? Що це за норматив такий дідення на 2 класи тільки при 31особі?
serj
15 комп`ютерів у класі * 6 кв.м. = 90 квадратних метрів площа кабінету???? Це їх що, у спортзалі ставити???
serj
15 учнів * 11 класів = 165 дітей У нашому районі лише 2 школи мають таку кількість учнів
serj
"якісним дорожнім покриттям" - ? літаком, чи що ?
Поганий вчитель
Да здравствует пятилетка за три дня! Ну вы стахановцы, ребята-урядовці! Вы школу обычную хоть в глаза видели? На 300 детей минимум 2 компьютерных класса? А на 700 всего один с 5 работающими через раз, а остальные стары, как мир. Опять одни слова и никто не отвечает за пустозвоние
десь ми вже це чули
Из Васюков полетят сигналы на Марс, Юпитер и Нептун. Сообщение с Венерой сделается таким же легким, как переезд из Рыбинска в Ярославль. А там, как знать, может быть, лет через восемь в Васюках состоится первый в истории мироздания междупланетный шахматный турнир!
Тимоха
Для десь ми вже це чули: швидшерак на горі свистіти почне.
Учитель
Я своїм колегам, які викладають літературу, давно казав, що вони повинні вчити Ільфа і Петрова, а не різну дурню.
Коментувати
Ярик-школярик
Победа коммунизма неизбежна! Наши цели ясны, задачи определены, за работу, товарищи!
Микола
15 дітей в класі - це закриття малокомплектних (сільських) шкіл, звільнення вчителів, штучне вимирання села. Так влада знайде гроші на обіцяне підвищення зарплат.
Ірма
Для Микола: у них завдання - продати землю . А для цього необхідно позбутись місцевого населення Ось так, на жаль.
Люба
В селах школи і так скоро почнуть закриватися і не тільки тому, що мало дітей, а тому що не має вчителів! Ви подивіться скільки іде на навчання у педвузи і який у них бал атестата!
mmm
Для Люба: Для Любовь: а при чому тут бал в атестаті? студент іде навчатись до профі освіти, педвуз має з дурня зробити нормального вчителя, бо педвуз повинен володіти такою методикою. а у нас вуз хоче вже готового вундеркінда, щоб він до нього сам прійшов і сказав давайте мені ваш диплом.тільки не приходить вундеркінд, він не хоче убитий педдиплом, бо це не фігня.
Коментувати
Тетяна Кіба
Була найменша кількість дітей у класі - 5, при Ющенку хотіли зробити - 3, а при Зеленському зроблять - 15. Оце і все, що треба знати.