МОН планує відновити роботу зі Світовим банком

Відомство хоче повернутись до співпраці та відбудови стосунків зі Світовим банком

МОН планує відновити роботу зі Світовим банком

Міністерство освіти хоче повернутись до ґрунтовної співпраці та відбудови хороших стосунків зі Світовим банком у сфері освіти, що були втрачені за попереднього політичного керівництва. Про це сказала міністр освіти Лілія Гриневич під час зустрічі з віце-президентом Світового Банку Сірілом Мюллером.

«Ми хочемо бачити повернення Світового банку до сфери освіти. Я думаю, що політика уряду останніх років показує, що саме освіта є одним із чільних пріоритетів нашої держави», – зазначила Лілія Гриневич.

Вона вказала на три пріоритетні сфери, в яких МОН особливо зацікавлене співпрацювати зі Світовим банком. Це, зокрема, співпраця для розвитку мережі старшої профільної школи, співпраця у сфері вищої освіти для виокремлення критеріїв для оцінки рівня якості освіти та комунікація реформ.

«Якщо ми говоримо про шкільну реформу та становлення старшої профільної школи – це дуже ємне завдання. Воно потребує величезної кількості ресурсів – часових, фінансових, людських. Я абсолютно переконана, що для цього потрібно починати роботу вже зараз і заручитися підтримкою великої кількості партнерів, і ми б хотіли бачити вас серед них. У вищій освіті неймовірний виклик – це критерії оцінки якості вищої освіти. Ми майже запустили роботу нової інституції – Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, їм також буде потрібна підтримка та допомога. Що не менш важливо – це комунікація реформ, адже система освіти дуже велика, реформа залежить від якості співпраці усіх залучених до її імплементації людей. Я відчуваю, що зараз саме в комунікації ми маємо значні складнощі», – пояснила міністр.

У свою чергу віце-президент Світового банку відзначив, що після зустрічей з українськими компаніями відчуває, що освітня реформа в усіх сферах від середньої до вищої та професійної освіти в Україні назріла давно.

«Практично в усіх компаніях, де я мав зустрічі, мені жалілися, що роботодавці мусять перенавчати тих, кого вони беруть на роботу, давати їм нові навички. Основне, на що вони орієнтуються, – це яку школу чи університет закінчила ця людина. І якщо це хороший заклад і людина мала високі досягнення, значить, вона в принципі може вчитися. Але це не дуже ефективне використання ресурсів, коли роботодавець після навчання перенавчає працівника. Тому мені здається, що освітня реформа сьогодні є важливою для країни загалом», – зазначив Сіріл Мюллер.

Освіта.ua
07.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Протон
Прочитав про пріоритет співпраці з Світовим банком в галузі вищої освіти- маразм!! Треба не реформу оцінки якості—- а створення сучасних міжвузівських лабараторій ! Підтримати десяток кращих дослідницьких Університетів!! А то придумали Назяво , дурню всяку.... Все на розвал!!