Міністр: фінансування проектів вчених має бути прозорим

Розподілення грантів на проекти вчених новоствореним фондом має продемонструвати нові підходи

Міністр: фінансування проектів вчених має бути прозорим

Розподілення грантів на проекти українських вчених новоствореним Національним фондом досліджень має продемонструвати абсолютно нові підходи, прозорість процедури та критерії, яким довірятимуть українські науковці. На цьому наголосила Лілія Гриневич під час першого засідання Наукової ради Національного фонду досліджень.

За словами міністра, для формування фонду були закладені абсолютно інноваційні та відкриті процедури.

«Хочу нагадати, що в Україні є різні джерела фінансування науки. І насамперед я прошу вас, коли ви будете розглядати пріоритети для надання коштів, подивитися на ті напрями, де немає фінансування з інших джерел. Тому що у нас, наприклад, є базове фінансування в академіях наук, з цього року ми запроваджуємо базове фінансування на науку в університетах – на пріоритетні напрями за результатами атестації. Тобто варто подивитися на спектр того фінансування, що є зараз на науку в Україні, і відповідно до цього визначити, що фонд має підтримати передусім», – звернулася до членів Наукової ради НФД Лілія Гриневич.

Вона також підкреслила, що варто приділити більше уваги українській гуманітаристиці.

«Треба пам’ятати, що Україна все-таки живе в час гібридної війни, і нам дуже потрібно розвивати свої школи. Зараз, наприклад, ми маємо великі проблеми з нашими публікаціями з гуманітаристики в реферованих журналах. А це зв’язано ще й з тим, що ці дослідження погано фінансуються», – сказала міністр.

Освіта.ua
25.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Науковець
Зарплата старшого наукового співробітника Національної академії медичних наук України становить 6 тис. гривень. Це все що ви повинні знати про ставлення нинішньої влади до науки. А взагалі, дуже рекомендую подивитися на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат" і почитати коментарі під цим відео. Дізнаєтеся багато цікавого.