За п'ять років Київ інвестує в освіту 52 млрд грн

Київська міська рада підтримала міську цільову програму «Освіта Києва. 2019–2023 роки»

За п'ять років Київ інвестує в освіту 52 млрд грн

Київська міська рада підтримала міську цільову програму «Освіта Києва. 2019–2023 роки», фінансування якої визначено на рівні 52,4 млрд грн. Про це йдеться у повідомленні столичного Департаменту освіти і науки.

Згідно із документом, на 2019 рік передбачено фінансування на рівні 9,194 млрд грн, на 2020 – 10,196 млрд грн, на 2021 – 10,192 млрд грн, на 2022 – 11,062 млрд грн, на 2023 – 11,745 млрд грн.

Планується, що у рамках міської цільової програми буде реалізовано 11 підпрограм: «Професійний розвиток педагогічних працівників міста Києва», «Дошкільна освіта», «Повна загальна середня освіта», «Інклюзивна та спеціальна освіта», «Позашкільна освіта», «Мистецька освіта», «Підготовка фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовка кадрів за регіональним замовленням», «Професійна (професійно-технічна) освіта», «Фахова передвища, вища освіта і наука», «Єдиний інформаційно-освітній простір закладів освіти» та підпрограма «Гранти міського голови».

На будівництво та реконструкцію 130 шкіл передбачено 4,213 млрд грн.

Також у рамках реалізації програми заплановано створення методологічного центру з організації харчування у школах – 3 млн грн.

Видатки на будівництво та реконструкцію 37 дитсадків визначено на рівні 3,017 млрд грн, на забезпечення архітектурної доступності садочків – 2,673 млрд грн.

Окрім того, на забезпечення базового фінансового нормативу у садочках на 5 років передбачено 24,6 млрд грн.

«Мова йде про проект «Гроші ходять за дитиною». Місто фінансуватиме не заклад, а закуповуватиме саме освітню послугу для кожної дитини. Це розширить можливості маленьких киян на здобуття дошкільної освіти у закладах різної форми власності та дозволить зменшити чергу в дитсадки. Поняття базового фінансового нормативу визначає вартість освітньої послуги для кожної дитини, яку місто може направити «за дитиною» у дошкільний заклад будь-якої форми власності, у тому числі й приватний», – прокоментував рішення заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

Він додав, що на ці 5 років заплановано багато, але кінцевий результат простий– якісна освіта та найкращі умови для дітей.

«Нова українська школа, відкрита система відбору керівників закладів освіти, оновлення системи електронного запису до садочків, будівництво нових та ремонт існуючих шкіл і садків, ремонт ігрових майданчиків, зміна системи харчування… Це все – лише маленька частка того, що заплановано у рамках програми «Освіта Києва на роки», – додав Мондриївський.

Освіта.ua
19.12.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Правдоруб
Заголовок мав би бути таким: "Київські чиновники найближчим часом вкрадуть ще 52 млрд грн - цього разу в освітян". Дивився на ютюбі чудове відео "Бидло - це найкращий електорат". Раджу всім. Лікує від ілюзій, вправляє мізки, навчає реально дивитися на світ.