Держава надасть 100 млн на науку в університетах

У 2019 році держава вперше передбачила кошти на базове фінансування науки у вишах

Держава надасть 100 млн на науку в університетах

У 2019 році держава вперше передбачила 100 млн грн на базове фінансування науки в університетах. Про це повідомив заступник міністра освіти і науки Максим Стріха у своїй статті для видання «Дзеркало тижня».

До цього часу виші могли отримати лише короткострокове конкурсне фінансування під конкретні вузькі проекти.

За словами заступника міністра, цей крок стане 2019 року по-справжньому революційним для нашої наукової системи: наука в університетах уперше почне реально зрівнюватися за інституційною спроможністю з наукою в науково-дослідних установах.

«Оскільки національна наукова система є єдиним цілісним організмом, то виграють від цього всі: і університети, які утвердяться як важливі осередки досліджень, і академічні інститути, які отримають дієвих партнерів на науковому полі», - наголосив Стріха.

Кошти на базове фінансування науки виші зможуть отримати за результатами атестації. Її процедура та механізм надання грошей були розроблені МОН та затверджені Кабінетом Міністрів.

Освіта.ua
14.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
федя
только в мукачевскуй университет не давайте ни копейки, там все розворуют и замылят глаза аферисты высокого полета, ректор и его зам по науке все спустят "ученые" местного пошиба ставшие учеными за счет воровства бюджетных денег по д видом разных схем, программ и надуманных отмываний
Володимир
Без змін Єдиної тарифної сітки реформи в освіті, медицині практично неможливі. Голова НАК "Нафтогаз України" отримує у 2018 році щомісячно зарплату 3 млн.123 тис. грн., а директор у середній українській школі 9 тис. грн. Тут враховано посадовий оклад, і усі виплати, доплати, премії згідно чинного законодавства і колдоговору. Це ж різниця у 347 раз! В Україні у найближчі рік-два потрібно змінити підхід до оплати праці усіх сфер держави, починаючи від працівника за першим тарифним розрядом ЄТС і завершуючи ось цим найбільш оплачуваним топ-менеджером національної компанії України. В українському суспільстві має бути справедливе ставлення до усіх людей праці, розподілу національного прибутку, і відповідно наповниться пенсійний фонд для пенсіонерів і бюджет держави для студентів і малозабезпечених людей. Основне, в Україні не потрібно видумувати велосипед реформ, просто - перейняти досвід реформ у Польщі один до одного.
революційний крок МОН
Насмішили, не за результатами атестації, а лише ті вузи отримають гроші, які віддають відкат обратно до МОН, ця практика працює роками, цього разу виключення не буде.
Местный
Пристаревшие деканы аплодируют стоя в ожидании этих денег. Растратят всё до копейки.