Підсумки тижня в освіті: головні події

Пропонуємо перелік найбільш значних подій тижня, що відбулись в українській освіті

Підсумки тижня в освіті: головні події

Які мовні сертифікати можна зарахувати як ДПА? У Міносвіти повідомили про перелік міжнародних мовних іспитів, результати яких учні 9-х та 11-х класів можуть у 2019 році зарахувати як оцінку державної підсумкової атестації з іноземної мови.

Учителі широко довіряють механізму сертифікації, - МОН. В освітньому відомстві, посилаючись на результати опитування, проведеного «Едкемп Україна», запевнили, що 72,2% педагогів вірять у прозорість та ефективність механізму зовнішньої незалежної сертифікації вчителів.

Освітньої субвенції не вистачає на зарплати, - АМУ. В Асоціації міст України заявляють, що обсягу освітньої субвенції на 2019 рік недостатньо, щоб виконати гарантовані виплати вчителям в повному обсязі. Розмір субвенції у 2018 році покривав лише 88% від потреби.

14% учнів 4-х класів не володіють математичними знаннями. За інформацією УЦОЯО, близько 14 % учнів, які завершили здобуття початкової освіти у 2018 році, не володіють базовими математичними знаннями та мають суттєві проблеми з розв’язуванням найпростіших задач.

МОН визначило перелік шкільних іспитів в 2019 році. Відомством визначені переліки навчальних предметів, із яких у 2018/19 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів, які завершують здобуття освіти в 4-х, 9-х та 11-х класах.

ДПА з іноземної мови у 9-му класі включатиме аудіювання. Відповідне рішення Міністерства освіти ухвалено з метою допомоги учням шкіл заздалегідь підготуватися до аудіювання під час ЗНО з іноземної мови в 11-му класі.

Оприлюднено постанову КМУ про зарплати у вишах. Згідно з документом, посадові оклади науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти державної та комунальної форми власності будуть підвищені на 11%. Норми постанови застосовуватимуться з 1 січня 2019 року.

Ми повинні навчити дитину шукати потрібні знання, - міністр. За словами Лілії Гриневич, нові технології, через які знання примножуються дуже швидко, призвели до того, що ми зараз не можемо дати дитині якийсь пакет знань, якого їй вистачить хоча б на частину життя.

Школам рекомендують відсвяткувати День рідної мови. В Інституті модернізації змісту освіти розробили рекомендації для шкіл щодо проведення Міжнародного дня рідної мови. Школам також необхідно сприяти висвітленню проведеної роботи у ЗМІ та на шкільних сайтах.

Затверджені нові зразки документів про середню освіту. Метою наказу є своєчасне виготовлення документів про освіту. Загалом МОН затверджені 13 зразків документів, які видаватимуться учням по закінченні початкової, базової та повної середньої освіти, а також додатків до них.

Держава мотивує вступників працювати в селах. Майбутні вчителі та лікарі, які виявили бажання працювати у сільській місцевості, у 2019 році отримають право першочергово вступити до закладів вищої освіти на бюджетну форму навчання.

Участь у пробному ЗНО планують взяти 168 тисяч осіб. У 2019 році для участі в пробному ЗНО зареєструвалось 167 803 особи. В УЦОЯО зазначають, що цього року кількість зареєстрованих осіб перевищила минулорічні показники на 12 тисяч учасників.

Освіта.ua
01.02.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів