Учителі широко довіряють механізму сертифікації, - МОН

72,2% українських учителів вірять у прозорість та ефективність механізму сертифікації

Учителі широко довіряють механізму сертифікації, - МОН

72,2% українських учителів вірять у прозорість та ефективність механізму зовнішньої незалежної сертифікації вчителів. Про це, з посиланням на результати  спільного соціологічного дослідження «Едкемп Україна» і Міністерства освіти і науки, повідомили у прес-службі освітнього відомства.

За інформацією Міносвіти, реформи чинної системи підвищення кваліфікації потребують 78,7% педагогів.

При цьому вчителі готові інвестувати в це більше свого часу, особливо для опанування іноземною мовою (цього потребує 44,9% респондентів), вивчення методик профілактики професійного вигорання (42,6% респондентів) та оволодіння компетенціями для конструювання нового освітнього простору (38,8% опитаних).

«Опитування також продемонструвало широку довіру та сподівання педагогів на майбутню зовнішню незалежну сертифікацію вчителів – 72,2% вірять у прозорість та ефективність цього механізму», - наголошують у Міністерстві освіти.

У відомстві також стверджують, що 62% опитаних учителів виступають за обов’язкове запровадження сертифікації на заміну теперішній атестації.

Водночас лише 29% повністю погоджуються з тим, що більшість педагогів в їхньому закладі освіти відкриті до змін.

За словами міністра освіти Лілії Гриневич, отримані результати багато в чому пояснюються недовірою до чинної процедури атестації педагогічних працівників, яка зараз занадто узалежнює професійне зростання вчителя від позиції директора.

«На сьогодні сертифікація не може стати обов’язковою для всіх педагогів, але ми сподіваємось, що саме сертифікація дасть можливість пропілотувати низку механізмів, які допоможуть докорінно змінити процедуру атестації, зробити її об’єктивнішою», – зазначила міністр.

У відомстві також зауважили, що результати цього дослідження МОН використовуватиме для подальшого конструювання механізму «гроші ходять за вчителем для підвищення кваліфікації». Він дасть можливість педагогу самостійно обирати, де навчатися, а держава за це платитиме.

Участь у дослідженні взяли 8 427 педагогів, які представляють усі області України та заклади освіти всіх можливих типів та форм власності.

 

Освіта.ua
28.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Sergey
Запитували кого треба або ж написали те, що треба. Працюю в школі. Цифри будуть протилежними, судячи з відгуків колег. Проте уряду немає чого хвилюватись. З їх реформами скоро вчителів не залишиться і вони досягнуть поставленої мети: розвалити систему освіти вщент.
Злий викладач
Жоден нормальний та адекватний педагог не тільки не довіряє механізму сертифікації, аж смішно, вона ще не апробована, а механізм вже є, а й не бажає її проходити за подачку у 20 відсотків. Який сором і брехня.
Роман
Ця стаття ілюструє процес маніпуляції свідомістю людини. Кожен, хто працює в школі, знає думку своїх колег про цю " сертифікацію". Якщо в школі бажаючих її пройти 0,1 %, а нам тут показують 62 %, то зрозуміло, що таким чином формують " суспільну" думку. Ви уявляєте, які там суми виділялись на це " соціологічне дослідження"?
Л
А МОН теж буде проходити сертифікацію і отримуватиме зарплату вчителя? Чи як?....
Л
А чому на цьому сайті 64 відсот. учителів не бажають проходити сертифікацію , а лише 36 .
Сергей Лимонов
Для Л: не заважайте МОН брехати!
Коментувати
Местный
Ну что, Вы ещё ругаете Табачника? Как же плохо было и как же бедные педагоги работали при нём... ууууу, айайайай. Ну ничего, эти рехформаторы ещё останутся и тогда запищите, но никто не будет слышать. МОН скажет, что учителя поддерживают их унижения, поддерживают, что их свободно могут бить неадекватные родители, а там и вообще можно перевести всех на работу за еду. Не забудьте выставит флажок, иконы президента и МОН и заминусовать меня, ведь это же я не правду написал.
АНТОН
Этот "опрос-исследование" сильно напоминает заказные "рейтинги" кандидатов в президенты. Особенно умиляет фраза «гроші ходять за вчителем для підвищення кваліфікації» в свете Обращения Ассоциации городов Украины к Профсоюзу работников образования "обсягу освітньої субвенції на 2019 рік недостатньо, щоб виконати гарантовані законодавством України в повному обсязі виплати вчителям". Статья опубликована 28.01.2019 на этом же сайте.
1
Найбрехливіше і найогидніше міністерство в цій країні. Береше на кожному кроці, ніколи не захищає працівників своєї галузі, займається тільки популізмом і звинуваченням вчителів у всіх гріхах і в першу чергу в своїх невдалих рехвормах. Начебто декомунізацію оголосили, а тут повний совок процвітає: приписки, перебріхування інформації, звітування про виконання пятирічок за два роки.