Ми повинні навчити дитину шукати потрібні знання, - міністр

Лілія Гриневич наголошує, що зараз неможливо дати знання, яких вистачить хоча б на частину життя

Ми повинні навчити дитину шукати потрібні знання, - міністр

Міністр освіти Лілія Гриневич наголошує, що зараз неможливо дати дитині знання, яких їй вистачить хоча б на частину життя. Про це вона сказала в інтерв’ю Голосу Америки.

«Нові технології, через які знання примножуються дуже швидко, призвели до того, що ми зараз не можемо взагалі дати дитині якийсь пакет знань, якого їй вистачить хоча б на частину життя», - зазначила Лілія Гриневич.

За її словами, точно передбачити усі потреби теперішніх дітей та умови їхнього життя не можна, оскільки ще кілька років тому ніхто не знав, що, наприклад, мобільний телефон даватиме доступ до безмежних обсягів інформації.

Разом з тим, Лілія Гриневич вважає, що дітей можна краще підготувати, змінивши наголоси у головних завданнях школи.

«Якщо раніше людину треба було «напакувати» знаннями якнайбільше чітких професійних знань, то зараз ми повинні навчити шукати потрібні знання, вирішувати складні проблеми, критично переосмислювати вал інформації і навчитися це перевіряти. Ми маємо навчити людину бути наполегливою. Бути відповідальним громадянином», - підкреслила міністр освіти.

Освіта.ua
30.01.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Аналитик
Якщо хочете, щоб із дитина виріс "відповідальний громадянин", навчіть його бачити перспективу. Наші діти набагато розумніші за нас, і вже перспектив не бачать. Зробіть перспективним "бути відповідальним громадянином" - і проблема вирішить сама себе.
Конь
Як ти достала своїми лозунгами(Ваш коментар занадто короткий. Текст має бути не менш ніж 100 знаків.
Роботодавець
Скоро вибори і соросівську хвойду гриневич разом з іншими вальцманами і гройсманами український народ пошле нах... А взагалі, я дуже рекомендую всім подивитися на ютюбі відео "Бидло - це найкращий електорат" і почитати коментарі під цим відео - дізнаєтеся багато цікавого.
Сидір Лютий
Народ! Не рвіть кіньми, думайте головою! Освіта для розбудови держави, розвитку економіки, благополуччя сім`ї . Все решта- від лукавого. Форми , методи, заклики - все це єресь. Школа- дуже серйозна справа. Загальнодержавна справа . Для цього потрібен могутній міністр . Не львівський маргінал.А представник лівого берега. Решта- сміття. Нічого не буде,крім брехні.
Випускник
Починаємо вчити по-новому: Тема "Закон Ома для ділянки кола". Шановні учні! Знайдіть необхідний матеріал в інтернеті, розділіться на групи по 6 осіб, складіть електричне коло, дайте відповіді на питання. Розв’яжіть задачу №5. Все! Як прикольно! Дякуємо Гріневич, адже наскільки спрощується робота вчителя!
наталья
1)Я погоджуюсь з тим ,що можна шукати необхідні знання з історії,літератури, географії..., але скільки часу учень може на це витратити і який час залишиться на інші предмети? А як відшукуються знання -просто знаходять готові відповіді в інтернеті. Критичне читання текстів підручників вважаеться поганою ознакою уроку. А навіщо тоді підручник? 2)з математики ,фізики ,хімїї шукати необхідні знання просто неможливо .Створювати проблемну задачу та шукати недостатні знання не вистачає часу відведеного за навачальним планом. Учні не мають розвитку досліджувальних навиків. На формування таких вмінь необхідно багато часу. 3) тому і виникає велика різниця у роботі вчителів різних предметів ( окремі тільки слухають та оцінюють реферати з інтернету ,а інші весь час пояснюють та розвязують, а учні все одно погано засвоіли ...
Для міністр освіти
Закон діалектики "кількість переходить у якість" ще ніхто не відміняв. І якщо в учня не буде необхідної бази знань, то ніякий пошук інформації йому не допоможе у вирішенні складних проблем.
Товариш Хiaomi
Так чому ж на ЗНО забороняють користуватись мобільними телефонами "для пошуку потрібних знань".
Григорий
Для Товариш Хiaomi: ще б сказав, щоб приходили на зно з родичами, бабусями, тiтоньками, щоб веселiш було!
Коментувати
Олеся Сидор
Цікаво. Спростити програму, бо дітям складно. Вчити напам"ять таблицю множення - ні, просто можна розуміти її принцип, бо вивчити дітям складно. А тут, виявляється, таки треба бути наполегливим.
Сонвруку
А пані міністерці та її школа давала хоча б половину тих знань, що вимагала тогочасна дійсність? І про Партію, і про Леніна вчила. І напам’ять вчила! І що? Застосовувала ті знання на практиці?
Петров
Господи, і про що ця стаття? Де конкретика? "Змінити наголоси у головних завданнях школи.... пакет знань....не можемо дати, бо нові технології примножуються і заважають))))? Це ж треба так загнути. Та не заважайте просто вчителям працювати, і користі буде більше, ніж від цих псевдореформ.
Родион
Я не уявляю, хто може працювати без чітких, доведених до автоматизму, професійних знань. Хірург ? Ні. Льотчик? Ні. Водій автобуса? Ні. Мабуть лише міністр освіти, і то без критичного осмислення своїх дій.
Cirius
Які ж ви усі злі. Шість коментів і одна жовч. Як вам так погано у тепереішній школі то навіщо займаєте не ваше місце? Хіба мало є чим зайнятися освіченій людині? Ну скільки не кажи халва в роті солодше не буде.
Інтенсиф
Для Cirius: де ти бачиш жовч?
Коментувати
Батьки
А як міністр освіти ставиться до відпочинку директорів? І ще питання. А для чого вчитися в університеті, якщо можна диплом надрукувати самому? Ви прочитайте коментарі буковинців. Може зрозумійте що робиться на місцях. Міністри дуже далеко від шкіл. Тому читайте та думайте. http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=109394 "Палійчук обіцяє службове розслідування стосовно фігурантів застілля освітян під час робочого дня (ВІДЕО)"
Для Батьки:
Прочитав коментарі і прийшов до висновку - які ж ви підлі, буковинці.
Елена
Гриневич не очень далеко от школы, она по ним ездит, и я вам скажу она очень в теме!!! Общались с родителями с ней лично, сами были в шоке на сколько она усведомлена о проблемах и вопросах в школе. И про университет речь не идёт, туда ты поступаешь сам, осознано и на ту спецыальность которую ты выбрал сам, там все учится досконально и профессионально и это только в твоих интересах быть хорошим специалистом своего дела или нет
Олеся Сидор
В університети не вступають так усвідомлено, як Ви написали. Часто просто вибирають виш у залежності від балів ЗНО.
Коментувати
математика
Нова українська школа = стара українська зарплата! Підняли зарплату на 2 таарифні розряди ,а це приблизно відсотків 15% ,понизили доплату за престижність, з 20% до 5%. Нова зарплата почала = майже старій. Хтось покращення відчув??? Тепер вводять сертифікацію, яка змінить з часом атестацію і в сумі новітня зарплата буде= мінімальний посадовий оклад+ 20% за сертифікат + хто дотерпіів стаж і то питання.
WiseНаталія
А на ЗНО чомусь шукати знання не дозволяють... Дозволяють їх тільки в голові приносити. То тих дітей треба в школі "напаковувати" зняннями чи вчити їх шукати??? І що вони там курять, скажіть мені, будь ласка???
Олекса Позняк
Яка вона д....па.Та 80% дітей просто ходять у школу потусуваться і мобілкю погратись. Ви довели освіту до повного отупіння. Та не роздавайте атестати усім підряд, нехай хоч трохи попрацюють, бо скоро вже й таблички множення не знатимуть
Едуард Овес
Для Олекса Позняк: а нахрєна вона, ота табличка!? Вже зараз є такі специ, до яких звертається по справі, а воно дуб-дєрєво, зато гонору!!!
Руслан
"бо скоро вже й таблички множення не знатимуть". Скоро?! Вже!1
Tatyana Kovalenko
Мене у школі може й напаковували знаннями, але ж якось гарно укладали. Бо саме це дозволило у подальшому і здобувати нові, й користуватися старими так, щоб не відставати від сучасності. І технологій. А шукаю я знання в інтернеті і книжках!!! все ще швидше за моїх же дітей. І доклали пишу. І твори на різні теми з голови. І думки моду правильно висловлювати. Хоча вчили по старій системі. А у діточок моїх СУЧАСНА школа. Бла-бла-бла
Коментувати