Реєстрація на МКТ та МТНК для вступу в магістратуру

Реєстрація на магістерський комплексний тест і магістерський тест навчальної компетентності

Реєстрація на МКТ та МТНК для вступу в магістратуру

У 2022 році вступ для здобуття ступеня магістра передбачає складання магістерського комплексного тесту з іноземної мови та права (МКТ) або магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК).

Для вступу на спеціальності «Право» та «Міжнародне право» на основі здобутого ступеня вищої освіти бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) потрібно скласти магістерський комплексний тест. 

Для вступу на спеціальності галузей знань «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право») на основі здобутого ступеня вищої освіти бакалавра потрібно скласти магістерський тест навчальної компетентності.

Обов’язковою умовою складання МКТ та МТНК для вступу в магістратуру є реєстрація вступника.

Реєстрація для складання магістерського комплексного тесту та магістерського тесту навчальної компетентності триватиме з 9:00 27 червня до 18:00 18 липня.

Процедура реєстрації на МКТ і МТНК

Реєстрацію проводять приймальні комісії закладів вищої освіти. 

Вступник може реєструватися в будь-якому виші, який здійснює набір на навчання за ступенем вищої освіти магістра за обраною вступником спеціальністю (навіть якщо вступник не має наміру вступати до цього закладу вищої освіти).

Реєстрація вступників відбувається електронною поштою або іншим каналом звʼязку, визначеним закладом освіти.

Для цього заклади вищої освіти розміщують на своїх сайтах електронну адресу приймальної комісії, а також номери телефонів, за якими вступники можуть отримати консультацію. Водночас виші можуть додатково використовувати інші канали обміну інформацією (власні системи тощо) ‒ за умови розміщення відповідної інформації на сайті закладу й забезпечення можливості використання офіційної електронної адреси приймальної комісії.

Вступники повинні мати картку фізичної особи в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

Якщо вступник не має такої картки, то приймальна комісія створює її перед початком реєстрації.

Документи, необхідні для реєстрації на МКТ та МТНК

Для реєстрації вступник має надіслати на електронну адресу приймальної комісії чи на інший визначений закладом канал зв’язку скановані копії (фотокопії) таких документів:

 • заповненої заяви-анкети з інформацією, необхідною для оформлення екзаменаційного листка (додаток 1);

 • документа, що посвідчує особу;

 • облікової картки платника податків (крім осіб, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

 • документа про здобутий ступінь вищої освіти (освітньо-кваліфікаційний рівень) (для осіб, які завершили навчання);

 • довідки, виданої за місцем навчання, щодо планового завершення навчання та отримання диплома в рік вступу (додаток 4 до Порядку організації та проведення вступних випробувань) – (для осіб, персональні дані яких не вносять до Єдиної державної бази з питань освіти);

 • медичного висновку за формою первинної облікової документації  № 086-3/о (у разі необхідності створення особливих умов).

Перед початком реєстрації вступника працівник приймальної комісії має перевірити наявність документів, потрібних для реєстрації, і надати відповідь про отримання документів (на електронну адресу, із якої надійшли документи, або за допомогою іншого визначеного закладом каналу зв’язку):

 • підтвердити отримання документів і повідомити, що документи взято для опрацювання, – якщо особа має право брати участь у конкурсному відборі та надала всі копії документів;

 • повідомити про потребу в додатковому вивченні документів – якщо особа надала довідку, видану за місцем навчання, щодо планового завершення навчання та отримання диплома в рік вступу, а в представника приймальної комісії виникли сумніви щодо її достовірності;

 • повідомити про відмову в реєстрації із зазначенням причини відмови – якщо після перевірки документів установлено, що особа не має права брати участі у конкурсному відборі або надала не всі копії документів;

Бланк екзаменаційного листка та реєстраційна картка

Вступник вважається зареєстрованим після виготовлення бланка екзаменаційного листка.

Під час реєстрації приймальна комісія перевіряє достовірність інформації, наданої вступником, і створює запит Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) на формування бланка екзаменаційного листка. 

Формування бланка здійснюються за допомогою сервісу, розміщеного на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

У процесі формування бланка екзаменаційного листка до програми вносять такі дані:

 • номер контактного телефону вступника;

 • назва вступного випробування, яке вступник бажає пройти (МКТ та/або МТНК);

 • іноземна мова, завдання з якої має містити тест МКТ (англійська, німецька, французька, іспанська мова);

 • інформація про необхідність створення особливих умов (код умови) та номер і дата медичного висновку про створення особливих (спеціальних) умов за формою первинної облікової документації № 086-3/о (для осіб з особливими освітніми потребами);

 • інформація про населений пункт, у якому вступник бажає пройти МКТ та/або МТНК (з переліку населених пунктів, на території яких буде створено тимчасові екзаменаційні центри для проведення вступних випробувань).

Після внесення інформації до програми працівник приймальної комісії генерує реєстраційну картку учасника МКТ/МТНК (додаток 2).

Скановані копії бланка екзаменаційного листка та реєстраційної картки приймальна комісія надсилає на електронну адресу вступника протягом 3 робочих днів, але не пізніше наступного робочого дня після завершення реєстрації. Вступник має перевірити інформацію на копіях документів і в разі виявлення помилок звернутися до приймальної комісії для з’ясування ситуації.

Якщо копії бланка екзаменаційного листка та реєстраційної картки не надійшли на адресу, зазначену в анкеті, за два тижні до початку проведення МКТ/МТНК вступник має звернутися до приймальної комісії, до якої надсилав реєстраційні документи, для отримання роз’яснень.

Для кожного учасника, який отримав екзаменаційний листок, на сайті Українського центру оцінювання якості освіти створюють Кабінет вступника, доступ до якого здійснюється за номером екзаменаційного листка та РIN-кодом, зазначеним у ньому.

Відмова в реєстрації та перереєстрація

Приймальна комісія може відмовити вступнику в реєстрації в разі:

 • надання вступником недостовірної або неповної інформації, потрібної для реєстрації;

 • подання документів вступником, який відповідно до вимог законодавства не має права на участь у конкурсному відборі для здобуття ступеня магістра;

 • необхідності створення особі для проходження МКТ та/або МТНК особливих умов, створення яких законодавством не передбачено.

Вступник може внести зміни до реєстраційних даних, здійснивши перереєстрацію протягом часу, відведеного для реєстрації.

Для перереєстрації вступнику необхідно звернутися до приймальної комісії, яка його зареєструвала. У такому разі раніше виготовлений бланк екзаменаційного листка анулюється.

Якщо в процесі перереєстрації вступник бажає змінити персональні дані – він має надати документи, що підтверджують зміну персональних даних.

Складено на підставі Порядку організації та проведення вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти та листа МОН Про особливості реєстрації осіб для участі в магістерському тесті навчальної компетентності та магістерському комплексному тесті

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
01.06.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Миша
На всех сайтах университета указано, что регистрация доступна с первого августа, а тут указанно до 18 июля. Кому верить?
Даниил
Здравствуйте, что и как будут сдавать поступающие в магистратуру , в зонах боевых действий ?
Людмила
Скажіть, будь ласка, якщо зареєструвалися на ЗНО, але не провели оплату, як це можна зробити зараз? Реєстрація проведена 03 серпня 2021
Сергій
Підкажіть будь ласка чи є можливість змінити мову здачі єві з англійської на німецьку, бо коли відбувалася реєстрація оператор ввів не ту мову для здачі, а я не вивчав англійську
Галина
Для Сергій: а чому Ви це питаєте тут? Звертайтесь в центр оцінювання. І краще дзвоніть!
Коментувати
Роман
Підкажіть, будь-ласка, як зареєструватись вступнику на спеціально організовану сесію ЄВІ, якщо це громадянин України, який на даний час завершує навчання за ступенем бакалавра в іноземному ЗВО, диплом наразі відсутній і буде виданий у вересні.
Галина
Для Роман: так там здається у вересні і є реєстрація. Дивіться на сайті центра оцінювання.
Нерогуль
Для Галина: 11 сентября уже сам экзамен.
Нерогуль
Для Галина: А регистрация на ЕВЭ - с 27 июля по 5 августа. https://testportal.gov.ua/spetsialno-organizovana-sesiya-yedynogo-vstupnogo-ispytu/ Соответственно, на 5 августа уже должен быть диплом бакалавра.
Коментувати
Олександр
На реєстрації я вказував що хочу здавати Англійську і Німецьку. Мене так і зареєстрували? і коли я маю їх здавати якщо основна сесія 30 червня?
Галина
Для Олександр: про росклад сесії було відомо задовго до реєстрації. Хто Вам винен, що Ви не цікавились. Для вступу потрібен іспит з однієї мови
Коментувати
Валерія
Чи можна змінити місто проходження ЄВІ? Якщо при реєстрації вказала одне місто, а тепер не можу там бути і хочу проходити ЄВІ у іншому?
Маряна
Підкажіть якщо вступаєш в один вуз і здаєш єві то в інший вуз теж потрібно реєструватися?
Катерина
Я закінчую навчання на бакалавра. Коли можна реєструватися на ЄВІ в цьому році?
Mihajlo Kohut
Маю ОКР Молодшого спеціаліста. На даний здобуваю навчаюся на третьому курсі бакалаврату. Чи можна студенту 3 курсу складати ЄВІ цього року?
Наталія
Для Mihajlo Kohut: а якщо воно буде не дійсне в 22 році за 21?Правил вступу на 22 рік ніхто наперед не знає.
Коментувати
Тетяна
Я успеваю еще зарегистрироваться для сдачи еви???? И когда будет проводится тест на дом сессии?
Юлія
Маю ступінь магістра права,хочу вступити відразу до вузу на магістратури факультет іноземних мов.Чи потрібно здавати ЄВІ?
Дмитро
Як зареєструватись на повторну здачу ЄВІ( іспиту з іноземної мови )при вступі на магістратуру
Віктор
Чи можна пепездати ЄВІ якщо з першого разу не здав? Якщо так то як це можна зробити?
Яна
Доброго вечора) Чи дійсне минулорічне право та логіка (2019) цього року (2020) при вступі?
Анна
Для Яна: ви довідались ,дійсне?
Коментувати
Инна
Сколько времени отводят на Зно английский для магистратуры? Кто знает?!
Igor
Для Инна: 60 минут
Коментувати
Катя Шиман
Доброго дня, чи є додаткова сесія на реєстрацію? Не зареєструвалась вчасно. В жовтні чи як?
Yana Chizmodiy
Доброго дня, для того, щоб вступити на магістратуру на спеціальність туризм, потрібно складати лише ЗНО чи ще якісь додаткові іспити?
Оля
Підкажіть, будь ласка, чи дійсне ЗНО з іноземної мови 2019 р при вступі на магістратуру у 2020?
аня
Доброго дня чі можна реєструватись на ЄВІ ще раз , післ того як скасувала реєстрацію? Чи реєстрація здійснюється 1 раз на рік?
Параша
Для аня: Та хоч 100 раз можеш реєструватися,скасовувати заявку,потім знову реєструваттися!
Коментувати