Про іспити у магістратуру у 2022 році

На підставі яких вступних випробувань відбувається вступ до магістратури у 2022 році

Про іспити у магістратуру у 2022 році

У 2022 році вступ для здобуття ступеня магістра може відбуватися на підставі результатів магістерського комплексного тесту (МКТ), магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК), фахового іспиту, індивідуальної усної співбесіди, розгляду мотиваційних листів, єдиного вступного іспиту 2019-2021 році.

Магістерський комплексний тест (МКТ)

Магістерський комплексний тест – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти бакалавра, магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста).

Вступне випробування передбачає оцінювання рівня підготовленості вступника з іноземної мови та права. Вступне випробування проводиться Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до законодавства.

У 2022 році результати цього вступного випробування необхідні для вступу на магістерські спеціальності «Право» та «Міжнародне право».

Тест містить два два блоки завдань – з права (макс. 50 балів) та іноземної мови (макс. 30 балів). Отримані учасником тестові бали переводяться у бали за шкалою 100-200 балів для участі у вступній кампанії.

Завдання тесту укладаються відповідно до програми тесту з права для вступу в магістратуру та програми тесту з іноземних мов для вступу в магістратуру.

Магістерський тест навчальної компетентності (МТНК)

Магістерський тест навчальної компетентності – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти бакалавра.

Вступне випробування передбачає оцінювання готовності вступника до опанування освітньої програми магістерського рівня, яке здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до законодавства.

У 2022 році результати цього вступного випробування необхідні для вступу на спеціальності галузей знань «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право»). Перелік спеціальностей на які необхідно мати результати МТНК дивіться за посиланням.

Цей тест містить 33 завдання на визначення загальної навчальної компетентності вступника. Завдання тесту укладаються відповідно до Програми тесту загальних навчальних компетентностей, затвердженої наказом МОН №158 від 11 лютого 2022 року.

Фаховий іспит

Фаховий іспит – форма вступного випробування для вступу на основі здобутого (або такого, що здобувається) ступеня або освітньо-кваліфікаційного рівня вищої освіти, яка передбачає очну або дистанційну (за рішенням закладу освіти) перевірку здатності до опанування освітньої програми певного рівня вищої освіти на основі здобутих раніше компетентностей.

Програми фахових іспитів обов’язково оприлюднюються на вебсайтах закладів вищої освіти. У програмах мають міститися критерії оцінювання, структура оцінки і порядок оцінювання підготовленості вступників.

Перелік спеціальностей на які необхідно складати фаховий іспит у закладі освіти дивіться за посиланням.

Мотиваційний лист

Мотиваційний лист – викладена вступником письмово у довільній формі інформація про його особисту зацікавленість у вступі на певну освітню програму (спеціальність, заклад освіти) та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони, до якого у разі необхідності вступником може бути додано (у тому числі в електронній формі) матеріали, що підтверджують викладену в листі інформацію.

Право вступу на підставі мотиваційного листа визначається у правилах прийому до закладів вищої освіти. При цьому вступ на підставі розгляду мотиваційного листа можливий тільки на контракт на затверджений перелік спеціальностей.

Вимоги до мотиваційних листів визначаються правилами прийому закладу освіти. Критерії оцінювання мотиваційних листів затверджуються приймальними комісіями закладів освіти.

Індивідуальна усна співбесіда

Індивідуальна усна співбесіда – форма вступного випробування, яка передбачає очне оцінювання підготовленості (оцінювання знань, умінь та навичок) вступника з одного, двох або трьох предметів (складових), за результатами якої за кожний предмет (складову) виставляються оцінки за шкалою 100-200 (з кроком в один бал) або ухвалюється рішення про негативну оцінку вступника («незадовільно»).

Вступники на основі ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста) можуть за їх вибором або подати результат магістерського тесту навчальної компетентності, або скласти індивідуальну усну співбесіду з іноземної мови під час вступу на контракт на конкурсні пропозиції, які передбачають складання магістерського тесту навчальної компетентності (МТНК).

Результати ЄВІ та ЄФВВ 2019-2021 років

Для вступу на спеціальності «Право» та «Міжнародне право» можуть зараховуватись результати єдиного фахового вступного випробування з права (ЄФВВ) та єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з іноземної мови 2019-2021 років (у будь-яких комбінаціях).

Результати єдиного фахового вступного випробування з права та результати єдиного вступного іспиту з іноземної мови 2019-2021 років за бажанням вступника можуть бути зараховані замість оцінок магістерського комплексного тесту з права та іноземної мови відповідно, якщо різниця балів єдиного фахового вступного випробування та єдиного вступного іспиту та магістерського комплексного тесту з відповідних складових не перевищує 15 балів.

Для отримання оперативної інформації про проведення вступної кампанії приєднуйтесь до каналу Вступ.ОСВІТА.UA в Telegram або сторінок Абітурієнт і Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
15.05.2022

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Анжеліка
Доброго дня. Чи можу я вступати на магістратуру через декілька років, якщо я закінчила бакалаврат і здала мтнк у 2022?
Яна
Доброго дня! Чи можу я навчатися одразу на 2 спеціальності (магістатура)якщо в один ВНЗ на денний стаціонар, а в іншій – на вечірню або заочну форму?
Анна
Звичайно можете!
Коментувати
Іванна
Доброго дня, для яких спеціальностей не потрібен МТНК? Чи можна десь знайти таку інформацію ?
Влад
Для Іванна: в правилах вступу 2022, на сайтах ЗВО
Коментувати
Оля
Доброго дня, якщо тест з іноземної мови здала в тому році 2021, а право ні. Чи дійсний ще буде тест з англійської мови, тобто у 2022 році здавати МКТ тільки з права?
Назар
Доброго дня,цікавить,що потрібно здавати для отримання вищої освіти,магістр за фахом лісове господарство.Дякую
Богдан
Для Назар: Тільки фаховий іспит,а ти з Волині?
Коментувати
Роман
Цікавить як вступити на 2 вищу (магістратура) на іншу спеціальність, є ЄВІ минулого року!! Потрібно здавати цей тест чи можна вступати по минулорічному?
Екатерина Чала
Доброго дня! Як буде відбуватися вступ на медичні спеціальності на основі отриманого освітньо-кваліфікаційного рівня "Мололший спеціаліст"? Чи потрібно звадати повторно тест ЗНО, якщо я маю сертифікат 2020 року?
Читач
Адміне, час прибрати з сайту мотлох - публікації, які не відповідають дійсності. Механізм вступу -2022 почитайте.
Дарія
Підскажіть будь ласка, якщо в мене вже є диплом магістра «право 081», чи можу я знову вступити на таку ж спеціальність та отримати диплом магістра іншого університету?
Oksana
Доброго дня! Підкажіть. будь ласка! Я бажаю вступити до магістратури за спеціальністю "Філологія. Англійська мова", заочна контрактна форма навчання. Маю технічну освіту - диплом спеціаліста. Я не встигла зареєструватись для ЄВІ. Чи є можливість вступити до магістратури цього року? Що таке фаховий іспит? Дякую.
Неля Кучманич
Доброго дня. Порадьте: якщо студент-бакалавр через підтверджений аналіз на коронавірус не зміг вчасно скласти вступний фаховий іспит в магістратуру - він втрачає можливість державного місця??? Чи він може складати іспит пізніше і претендувати на державну форму навчання? Дякую.