Іспити для вступу до магістратури

Що потрібно знати про іспити для вступу до магістратури у 2019 році

Іспити для вступу до магістратури

На деякі спеціальності до магістратури потрібно складати іспити за технологією ЗНО, а на деякі – проходити фахові випробування в університеті.

Абітурієнти, які вступають на неспоріднену спеціальність, повинні скласти додаткове вступне випробування.

Строки проведення іспитів, що проводяться за технологією ЗНО, а також вступних випробувань, які проводить університет, дивіться тут.

Іспити за технологією ЗНО

До них належать:

  • єдиний вступний іспит (ЄВІ);
  • єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ).

Єдиний вступний іспит – це тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької або іспанської). Складається з двох частин (перевірки читання та використання мови).

Замість цього іспиту не можна подавати результат міжнародного мовного тесту. Приймається лише сертифікат ЄВІ 2019 року.

Результати єдиного вступного іспиту можуть зараховуватися як результати вступного іспиту з іноземної мови при вступі на спеціальності, для яких не передбачено складання ЄВІ.

Єдине фахове вступне випробування – це тест із права та загальних навчальних правничих компетентностей. Можна подавати сертифікат і 2019, і 2018 року.

Абітурієнти, які хочуть вступати за спеціальностями таких галузей знань, як «Культура і мистецтво», «Гуманітарні науки», «Богослов’я», «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Управління та адміністрування», «Інформаційні технології», «Сфера обслуговування», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини», повинні скласти ЄВІ. Повний перелік спеціальностей, на які необхідно складати єдиний вступний іспит з іноземної мови, дивіться тут.

Ті, хто планують вступати на спеціальності «Право» та «Міжнародне право», повинні скласти, окрім ЄВІ, ще й ЄВФФ.

Під час реєстрації вступник має вказати назву населеного пункту, в якому він бажає проходити ЄФВВ та/або ЄВІ. Пункти тестування створюватимуться в усіх обласних центрах, окрім Донецька та Луганська.

Вибір міста проходження вступних випробувань не залежить від місця розташування закладу вищої освіти, в якому реєструється вступник.

Фахові випробування в університеті

Фахові випробування, які проводить університет, повинні складати всі абітурієнти, які вступають до магістратури на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра, крім спеціальностей, на які потрібно ЄФВВ та/або ЄВІ.

До фахових випробувань належать:

  • іспит з фаху;
  • іспит з іноземної мови;
  • додаткове вступне випробування (для абітурієнтів, які вступають за неспорідненою спеціальністю).

Програми вступних випробувань оприлюднюються не пізніше ніж за три місяці до початку прийому документів.

Іспит з фаху

Іспит з фаху оцінюється за 200-бальною шкалою. Він може складатися з двох частин: тестової та варіативної /творчої/аналітичної. У такому разі максимальна оцінка за кожну частину складає 100 балів.

Іспит з іноземної мови

Перелік іноземних мов, із яких вступник може складати іспит на магістерську програму, затверджується факультетом/інститутом, який здійснює набір на цю освітню програму.

Вступники, які подають до приймальної комісії відповідний сертифікат, що засвідчує рівень знань іноземної мови, звільняється від іспиту з іноземної мови.

Сертифікат має бути не нижче рівня B2 загальноєвропейських рекомендацій або аналогічного рівня.

Приймальна комісія зараховує наступні сертифікати:

  • англійська мова – TOEFL, International English Testing System або Cambridge English Language Assessment;
  • німецька мова – TestDaF;
  • французька мова – DELF або DALF;
  • іспанська мова – DELE.

Більш повний перелік сертифікатів, а також точний перелік іноземних мов, із яких можна складати іспит, дивіться в умовах прийому університету, до якого плануєте вступати, або на сайті vstup.osvita.ua.

Абітурієнт, який не склав іспиту з іноземної мови, автоматично вибуває з конкурсного відбору за всіма спеціальностями, на які подав документи.

Перескладання або повторне складання іспиту з іноземної мови не допускається.

Додаткове вступне випробування

Абітурієнти, які вступають на неспоріднену спеціальність, повинні скласти додаткове вступне випробування.

Додаткове вступне випробування має кваліфікаційний характер та оцінюється за двобальною шкалою – «склав/не склав». Якщо вступник не склав додаткового вступного випробування, то він втрачає право брати участь у конкурсному відборі на цю освітню програму.

Додаткове вступне випробування проводиться у формі тесту. Час, відведений на додатковий іспит, не може перевищувати 90 хвилин.

Додаткові вступні випробування вступники складають у кожному з обраних закладів вищої освіти, в яких планують брати участь у конкурсному відборі на навчання для здобуття ступеня магістра. Заклад вищої освіти самостійно визначає зміст та перелік додаткових вступних випробувань.

Додаткові випробування у 2019 році можна скласти:

1) із 13 травня по 31 травня – для тих, хто складає ЄВІ та ЄФВВ до магістратури;

2) із 5 по 26 липня – для тих, складає фахові вступні випробування в університеті, а також для тих, хто вирішив вступати на неспоріднену спеціальність уже після того, як тестування завершилося.

Спеціальні умови вступу

Деякі абітурієнти мають право вступати до магістратури за результатами вступного іспиту (замість ЄВІ та ЄФВВ).

До цієї категорії належать:

1. Особи, які не можуть взяти участь у єдиному фаховому вступному іспиті та єдиному фаховому вступному випробуванні  через наявність у них захворювань, які можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Особи, що належать до цієї категорії, зазначені в Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання.

2. Особи, які для проходження єдиного фахового вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування потребують створення інших особливих умов, ніж зазначені в Переліку особливих (спеціальних) умов, що створюються для осіб з особливими освітніми потребами в пунктах проведення зовнішнього незалежного оцінювання.

3. Вступники, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 31 березня 2019 року (з 01 квітня).

Детальніше про пільгові категорії при вступі на магістратурі читайте за посиланням.

Складено відповідно до положень Умов прийому до вищих навчальних закладів України у 2019 році.

Освіта.ua
02.07.2019

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Неля Кучманич
Доброго дня. Порадьте: якщо студент-бакалавр через підтверджений аналіз на коронавірус не зміг вчасно скласти вступний фаховий іспит в магістратуру - він втрачає можливість державного місця??? Чи він може складати іспит пізніше і претендувати на державну форму навчання? Дякую.