Особливості тесту ЄФВВ при вступі до магістратури

Особливості проведення єдиного фахового вступного випробування до магістратури

Особливості тесту ЄФВВ при вступі до магістратури

У статті зазначаються особливості проведення єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) до магістратури, яке проводиться за технологією зовнішнього незалежного оцінювання.

ЄФВВ (окрім ЄВІ) повинні складати вступники, які бажають здобути ступінь магістра за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право».

Особливості ЄФВВ

Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) – це тест із права та загальних навчальних правничих компетентностей. Цьогоріч дозволяється подавати сертифікат ЄФВВ як 2019, так і 2018 року.

ЄФВВ складається з двох блоків: перший блок — це тест із права, другий блок  — це тест із загальних навчальних правничих компетентностей (ТЗНПК).

Тест з права

На виконання тесту з права дається 125 хвилин. Тест складається зі 100 завдань із вибором однієї правильної відповіді.

Завдання із вибором однієї правильної відповіді складається з основи та чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати правильно виконавши всі завдання тесту з права, — 100 балів. Після визначення результатів кожного учасника тестові бали переводяться у рейтингову оцінку за шкалою 100-200 балів.

Тест ТЗНПК

На виконання тесту із загальних навчальних правничих компетентностей (ТЗНПК) відводиться 75 хвилин.

Загальна кількість тестових завдань у блоці ТЗНПК – 30.

Цей блок складається з трьох частин: «Критичне мислення» (12 завдань); «Аналітичне мислення» (9 завдань) та «Логічне мислення» (9 завдань). На виконання кожної окремої секції відводиться 25 хвилин.

Усі завдання мають по п'ять варіантів відповіді, серед яких лише одна правильна.

Завдання із вибором однієї правильної відповіді складається з основи та п’яти варіантів відповіді, з яких лише один правильний.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати правильно виконавши всі завдання тесту з права, — 30 балів. Після визначення результатів кожного учасника тестові бали переводяться у шкалу 100-200 балів.

Програми тестів

Завдання блоку «Право» укладаються на підставі Програми першого блоку єдиного фахового вступного випробування. Відповідно до програми, тест включає завдання на перевірку знань з наступних дисциплін: «Конституційне право України», «Цивільне право України», «Цивільне процесуальне право України», «Кримінальне право України», «Кримінальне процесуальне право України», «Адміністративне право України».

Завдання блоку ТЗНПК укладатимуться на підставі Програми другого блоку єдиного фахового вступного випробування.

Дивіться також:

Освіта.ua
02.07.2019