Особливості тесту ЄФВВ при вступі до магістратури

Особливості проведення єдиного фахового вступного випробування до магістратури

Особливості тесту ЄФВВ при вступі до магістратури

У статті зазначаються особливості проведення єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) до магістратури, яке проводиться за технологією зовнішнього незалежного оцінювання.

ЄФВВ (окрім ЄВІ) повинні складати вступники, які бажають здобути ступінь магістра за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право».

Особливості ЄФВВ

Єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) – це тест із права та загальних навчальних правничих компетентностей. Цьогоріч дозволяється подавати сертифікат ЄФВВ лише 2021 року.

ЄФВВ складається з двох блоків: перший блок— це тест із загальних навчальних правничих компетентностей (ТЗНПК), другий блок — це тест із права.

Тест ТЗНПК

На виконання тесту із загальних навчальних правничих компетентностей (ТЗНПК) відводиться 75 хвилин.

Загальна кількість тестових завдань у блоці ТЗНПК – 30.

Цей блок складається з трьох частин: «Критичне мислення» (12 завдань); «Аналітичне мислення» (9 завдань) та «Логічне мислення» (9 завдань). На виконання кожної окремої секції відводиться 25 хвилин.

Час для роботи над секціями лімітований. У процесі тестування особа може працювати над завданнями конкретної секції лише у визначений час. Повертатися до завдань секції, час роботи над якою вичерпано, не можна.

Важливо пам’ятати, що відповіді на завдання секції, над якою працює абітурієнт, потрібно перенести у бланк відповідей до завершення часу, що відводиться на роботу з нею.

Усі завдання блоку мають по п'ять варіантів відповіді, серед яких лише одна правильна.

Завдання із вибором однієї правильної відповіді складається з основи та п’яти варіантів відповіді, з яких лише один правильний.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати правильно виконавши всі завдання тесту з права, — 30 балів. Після визначення результатів кожного учасника тестові бали переводяться у шкалу 100-200 балів.

Тест з права

На виконання тесту з права дається 125 хвилин. Тест складається зі 100 завдань із вибором однієї правильної відповіді.

Завдання із вибором однієї правильної відповіді складається з основи та чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді оцінюється в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати правильно виконавши всі завдання тесту з права, — 100 балів. Після визначення результатів кожного учасника тестові бали переводяться у рейтингову оцінку за шкалою 100-200 балів.

Відповідно до програми, тест включає завдання на перевірку знань з наступних дисциплін:

  • конституційне право України (12 запитань);
  • адміністративне право України. Адміністративне судочинство в Україні (12 запитань);
  • цивільне право України (13 запитань);
  • цивільне процесуальне право України (12 запитань);
  • кримінальне право України (13 запитань);
  • кримінальне процесуальне право України (12 запитань);
  • міжнародне публічне право (13 запитань);
  • міжнародний захист прав людини (13 запитань).

Програми тестів

Завдання блоку ТЗНПК укладатимуться на підставі Програми першого блоку єдиного фахового вступного випробування та повинні відповідати специфікації.

Завдання блоку «Право» укладаються на підставі Програми другого блоку єдиного фахового вступного випробування та повинні відповідати специфікації другого блоку єдиного фахового вступного випробування - тесту з восьми базових правничих дисциплін.

Дивіться також:

Освіта.ua
03.05.2021